Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Problema imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
BASTANU1960

BASTANU1960

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.04.2015
Buna ziua,
Am o imprimanta HP Deskjet 1510 pe care nu am folosito de anul trecut, astazi mi-au venit cartusele originale iar pe cel tricolor imi apare ca este gol.
Tin sa precizez ca cu el scos din imprimanta pot folosi imprimanta. Dar cu el introdus imi palpaie luminita rosie de pe panou idicand ca acesta ar fi gol.
Punand un servetel curat pe capul lui apar cele trei culori ( concluzia ar fi ca acesta totusi este plin).
Astept pareri si sugestii de la cunoscatori, va multumesc!

#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Softul din HP contorizeaza nr. de pagini printate cu acel cartus.........acel cartus NU are senzor. O data detectat nr. max de pagini care pot fi printate, HP indica ca este GOL.
Solutia ? inlocuire cu un cartus NOU !

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
si daca printez 1000 pagini cu un singur puct, cu font de 1, ce face mi spune tot asa ca e cartusul gol?
credeam tot timpul ca au in ele ceva senzor pt volum, nu ceva atat de rudimentar.

#4
BASTANU1960

BASTANU1960

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.04.2015
Dar cartusul tricolor este nou, deasemenea si cel negru. Amandoua fiind originale.
Negru merge, tricolor nu.

#5
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Poate sunt murdare contactele de pe imprimanta !

Edited by ChemTeacher, 05 February 2016 - 15:12.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Da-i sa-si curete capetele, ai un soft cu care a venit imprimanta, foloseste-l. Daca nu merge nici dupa aia o poti arunca. Sau folosi doar pe negru.

#7
BASTANU1960

BASTANU1960

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.04.2015
Da, sunt originale de la HP.
Cand am cumparat-o in cutie pe langa imprimanta si catuse am primit CD-ul de instalare.

Edited by BASTANU1960, 05 February 2016 - 15:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate