Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

aranjare personalizata melodii

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
yuliansch

yuliansch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.01.2016
Buna. As vrea sa intreb cum pot fi aranjate, intr-o anumita ordine melodiile dintr-un fisier redat cu winamp sau pe modulatorul din masina. El acum le reda in ordinea "lui" dar as vrea sa le aranjez cum vreau eu. multumesc.

#2
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Fisierul redat de winamp e un mp3 sau un fisier de playlist (adica un fisier .m3u care contine o lista de fisiere .mp3)?
Daca e .m3u, il poti edita cu Notepad sau Word. Insa nu sunt sigur daca modulatorul tau de masina stie sa citeasca .m3u,
winamp cu siguranta da.

Edited by Razvan_N, 25 January 2016 - 15:55.


#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Sunt redate in ordinea de pe stick-ul usb sau card, de obicei ordine alfabetica. Poti adauga o cifra in fata numelui melodiei, pentru a le sorta.

Edited by Ann0nyym0us, 25 January 2016 - 16:05.


#4
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Unele nu țin cont nici de ordinea alfabetică, ci de ordinea din sistemul de fișiere. Ordine care mai mult sau mai puțin înseamnă ordinea cronologică în care au fost scrise pe stick. Dar asta nu se aplică după mult timp de pus/șters melodii, caz în care ordinea din sistemul de fișiere s-ar putea să difere de ordinea cronologică.

#5
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Daca sint mp3-uri atunci numarul trackului din tag are precedenta peste toate.
Asa ca instaleaza mp3Tag, du-te in folderul in care sint puse melodiile, importa-le si rescrie tagul de Track in ordinea dorita.

#6
yuliansch

yuliansch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.01.2016
multumesc pentru raspunsuri

#7
yuliansch

yuliansch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.01.2016

 manoman, on 25 ianuarie 2016 - 18:18, said:

Daca sint mp3-uri atunci numarul trackului din tag are precedenta peste toate.
Asa ca instaleaza mp3Tag, du-te in folderul in care sint puse melodiile, importa-le si rescrie tagul de Track in ordinea dorita.
daca se poate, va rog sa-mi explicati cum trebuie rescris tagul... nu ma prea pricep...multumesc.

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008

 alexcrist, on 25 ianuarie 2016 - 17:57, said:

Unele nu țin cont nici de ordinea alfabetică, ci de ordinea din sistemul de fișiere. Ordine care mai mult sau mai puțin înseamnă ordinea cronologică în care au fost scrise pe stick. Dar asta nu se aplică după mult timp de pus/șters melodii, caz în care ordinea din sistemul de fișiere s-ar putea să difere de ordinea cronologică.
Am observat si eu ca la majoritatea playerelor de genul asta ,inclusiv la playere USB de pe diverse aparate(DVD playere ,Receivere ,etc) piesele mp3 le ia  in ordinea cronologica in care au fost scrise. Daca ai pus ,sa zicem 10 piese intr-o zi si inca una dupa un timp ,chiar daca la ultima ii modifici tag-urile sa fie prima din lista ,tot alea 10 vor rula la inceput.

Edited by edigee, 26 January 2016 - 09:24.


#9
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
mediaplayerele astea integrate in tot soiul de scule care citesc de pe USB si carduri sunt si in 2016 tot cam la stadiul de prastie.Adica inca sunt probleme mari de compatibilitate cu sistemele de fisiere si cu parametrii de codare si  denumire/Tag din fisierele continute.Sunt la ani lumina de ce poate un PC.

#10
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013

 yuliansch, on 26 ianuarie 2016 - 08:29, said:

daca se poate, va rog sa-mi explicati cum trebuie rescris tagul... nu ma prea pricep...multumesc.

Faci exact ce ti-am zis: instalezi mp3Tag si il rulezi, deschizi din el folderul in care sint melodiile si acolo o sa vezi o coloana pe care scrie Track - acolo scrii numerele in care melodiile vor fi redate de la 1 la cite sint.

#11
yuliansch

yuliansch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.01.2016

 manoman, on 26 ianuarie 2016 - 10:51, said:

Faci exact ce ti-am zis: instalezi mp3Tag si il rulezi, deschizi din el folderul in care sint melodiile si acolo o sa vezi o coloana pe care scrie Track - acolo scrii numerele in care melodiile vor fi redate de la 1 la cite sint.
multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate