Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Turnurile din Hanoi

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Alexandra555

Alexandra555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2015
Heey! Am de facut o aplicatie cu Turnurile din Hanoi in C++Builder. Mai exact: 3 tije, maxim 9 discuri; modul automat de mutare a discurilor cu posibilitatea de a opri la un moment dat și a merge pas cu pas înainte sau înapoi; modul manual - utilizatorul trage de disc iar programul face mutarea doar dacă ea este validă.  Ma poate ajuta cineva !?

#2
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
e o problema clasică de algoritmi. Caută și tu pe net.

#3
Alexandra555

Alexandra555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2015
Daca gaseam pe net nu mai intrebam. Nu am ce face doar cu algoritmul. Am nevoie de minim doua clase si grafica de facut din c++Builder, care este ciudata...

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Ce-i asa ciudat ? Pai ia sa-l faci in VC++ cu GDI sa te vad atunci ! In C++Builder ai obiecte numai bune de tras cu mouse-ul in fereastra si din cod doar le schimbi pozitia (.Top si .Left).

Edited by neagu_laurentiu, 10 December 2015 - 13:16.


#5
Alexandra555

Alexandra555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2015
Daca sti, normal ca ti se pare simplu. E mai usor sa te lauzi in fata  unui om care nu stie decat sa ii explici....  Proiectul se bazeaza pe clase, nu pe figurinele alea. Trebuie si parte de cod, nu nu numai grafica.

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Nu e nici o lauda, era o mirare la faptul ca C++Builder ar avea ciudatenii. Nu ma apuc sa explic toata aplicatia ! Gasesti pe net algoritmul, ce-i o clasa si alte asemenea chestinui de manual. Aici intreaba punctual ce nu ai inteles, unde te-ai impotmolit. Asta-i ajutorul, sa primesti informatiile specifice pentru a merge mai departe. Din postarile tale n-am inteles asta ci doar faptul ca vrei aplicatia cap-coada.

Edited by neagu_laurentiu, 11 December 2015 - 10:54.


#7
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010

 Alexandra555, on 10 decembrie 2015 - 20:22, said:

Daca sti, normal ca ti se pare simplu. E mai usor sa te lauzi in fata  unui om care nu stie decat sa ii explici....  Proiectul se bazeaza pe clase, nu pe figurinele alea. Trebuie si parte de cod, nu nu numai grafica.

Foarte bine ca se lauda a invatat ca sa stie si tu poti sa stii daca inveti din fericire cunostintele din creier nu se pot cumpara (inca) ca altfel eram toti sclavii celor cu bani.

#8
Alexandra555

Alexandra555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2015
Am facut partea de grafica. Partea de cod aproape..clasele si ce tine de ele aproape complet. Dar nu stiu cum sa fac legatura intre grafica si codul de la clase

Suntem sclavii celor cu bani cu tot cu cunostinte. Ei ne platesc pe noi sa facem ceea ce stim. Daca ai invatat si inveti, pentru ca nu este de ajuns sa inveti o data pentru todeauna, nu ajungi "in varf" din prima. Trebuie sa treci prin toate etapele

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate