Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

recovery g551jw

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
darkhunter

darkhunter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.04.2007
Am un asus rog g551jw care a venit cu windos 8.1 (impreuna cu o partitie hidden pe nume Recovery)
Am schimbat hdd-ul de 1 tb cu care a venit cu un ssd si nu am facut bacup la acea partitie.

in caz ca exista cineva care are respectivul model si un suflet bun si poate sa faca o arhiva cu fisierele de acolo as fi foarte recunoscator (~ 11 gb)

#2
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Ce spui tu straine ? Crezi ca acel recovery se poate copia de pe un sistem pe altul asa cum faci copy - paste ?
Daca reinstalezi Windowsul se va creea singur pe noul suport.

#3
darkhunter

darkhunter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.04.2007
stai asa, cred ca tu faci o mica confuzie. eu nu ma refer la partitia default creata de windows in momentul in care il instalezi. partitia de care spun este una hidden care este de aproximativ 11 GB (la model acesta), ea contine un windows facut de catre OEM in cazul de fata asus (e un fel de custom windows, la verisunea asta e un windows 8.1 core edition aka home version). windowsul respectiv contine drivere etc etc si multe bloatwere care vin odata cu el (asus cloud etc etc)

#4
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Despre acea partitie am scris si eu.Poti incerca sa pui HDD-ul inapoi si sa ( sa incerci ) salvezi acea partitie cu Clonezila pe care il rulezi de pe un stick bootabil.Acea partitie are datele de asezare ale sistemului in laptopul tau care nu se potrivesc cu ale altui laptop identic tot Asus.

#5
darkhunter

darkhunter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.04.2007
daca mai aveam hddul nu mai ceream o copie. oricum pe mine nu ma intereseaza decat fisierele ca din ele pot sa imi reconstruiesc singur partitia sau sa fac un stick bootabil (am mai facut aceasta treaba, ultima data pe un p50 de la toshiba) si a mers de minune
nu merge direct cum zici tu de pe un stick bootabil, este o alta smecherie ca sa il instalezi ca pe un windows normal
pe scurt: in respectiva partitie tu ai anumite fisiere cu diferite extensii, ca sa fac un recovery dvd/stick din ele ca sa poti instala windowsul ca si cum ai avea partitia originala vezi daca dai de un fisier cu extensia .wim si il redenumesti ca si install.wim, fisier care se regaseste si intr-un windows 8.iso, inlocuiesti respectivul din iso cu versiunea care o ai tu din respectiva partitie si il folosesti la instalare. dupa ce faci respectiva instalare din windows faci un recovery ... numai ca la fel inlocuiesti wim ala cu versiunea care o ai tu. e un mic artificiu ca sa iti refaci partitia de recovery ;) si nu are nici o treaba cu datele de asezare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate