Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Laptop problema Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
RA2013

RA2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 22.01.2013
Buna tuturor , am o problema la laptop. Pana acum internetul a mers foarte bine prin wireless , se conecta automat cand aprindeam PC-ul insa acum nu o mai face. Cand dau la trobleshot problems imi spune asa : ,, Use the switch on the front or side of the computer , or function keys if available to enable wireless capability on this computer '' si nu stiu ce sa fac. Am Windows 7. Va rog daca puteti sa ma ajutati

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Dai forget la retea, pui iar parola, lasi bifat connect automatically.

Sau schimbi numele retelei de pe router.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 RA2013, on 01 decembrie 2015 - 22:35, said:

Buna tuturor , am o problema la laptop. Pana acum internetul a mers foarte bine prin wireless , se conecta automat cand aprindeam PC-ul insa acum nu o mai face. Cand dau la trobleshot problems imi spune asa : ,, Use the switch on the front or side of the computer , or function keys if available to enable wireless capability on this computer '' si nu stiu ce sa fac.
Nu cumva ai dezactivat din greseala conexiunea wireless ori de la butonul fizic de pe laptop (daca are asa ceva), ori cu tasta Fn (Function) si cea aferenta conexiunii wireless (de obicei una dintre cele 12 taste de la F1...F12)? Fiindca la asta face referire mesajul de eroare.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce-i drept, din mesajul acela cam asta se intelege.

#5
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Placa de retea wireless a fost dezactivata sau a murit. Incearca in primul rind sa o activezi exact cum spune mesajul de eroare, de la butonul de  deasupra tastaturii; dupa aia verifica in Network Connections ca legatura wifi sa fie activa si sa nu ai un conflict de setari; in vinal uita-te in Device Manager dupa placa wireless, sa fie recunoscuta si activata.
Daca nimic nu merge atunci placa a murit si va trebui inlocuita intr-un service.

#6
RA2013

RA2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 22.01.2013

 Hider141, on 02 decembrie 2015 - 09:03, said:

Nu cumva ai dezactivat din greseala conexiunea wireless ori de la butonul fizic de pe laptop (daca are asa ceva), ori cu tasta Fn (Function) si cea aferenta conexiunii wireless (de obicei una dintre cele 12 taste de la F1...F12)? Fiindca la asta face referire mesajul de eroare.

Posibil , si ce pot sa fac unde pot conecta ? Dau FN + F1....F12 si nu-mi apare nimic pe ecran , alta varianta ? Placa de retea e buna

#7
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Pai uita-te in manualul laptopului, o sa gasesti acolo combinatia corecta de butoane - nu exista una standard, fiecare model o are pe a sa.

#8
RA2013

RA2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 22.01.2013
Nimeni nu ma poate ajuta ?

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Vezi asta:
La „Rețea fără fir” o poți dezactiva sau activa.

Attached Files



#10
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
A mers?

#11
RA2013

RA2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 22.01.2013
Problema mai nou sta asa :  aveam bagata bateria in laptop , am scos-o si internetul mergea. Dupa ce am dat restart la PC chiar daca nu era bagata bateria iarasi aveam probleme cu conexiunea la internet asa ca am bagat bateria la loc si s-a rezolvat problema. De 1-2 zile tot asa face , il aprind daca nu e bateria nu se conecteaza bag merge , daca este bateria trebuie s-o scot .....
Ceva solutii ca sunt satul sa bag si sa scot bateria ?

#12
RA2013

RA2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 22.01.2013
Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate