Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Copierea continutului unei baze de date afisat pe un site

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ady_united07

ady_united07

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.03.2015
Salutare, Ma ajuta cineva cu o problema de php? Am selectat din baza de date un tabel si am afisat tabelu pe site, apasand un buton creat de mine, vreau sa copiez continutu tabelului, ulterior sa pot lipi ce-am copiat intrun fisier, de exemplu.  (copy - paste). care ar fi principiul de functionare? sau niste link-uri.

CU ALTE CUVINTE CAND DAU CLICK PE BUTONUL "COPY" SA SE COPIEZE TOATE ACELE NUME DIN CAMPUL "CustomerName".  DESCHIZAND ULTERIOR UN FISIER .doc IAR LA APASAREA BUTONULUI "Paste" SA AFISEZE TOATE ACELE NUME DIN CAMP. SPER CA M-AM FACUT UN PIC MAI INTELEGATOR. MULTUMESC ANTICIPAT!

Attached Files


Edited by OriginalCopy, 01 December 2015 - 20:53.
detalii irelevante


#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Deci vrei sa poti exporta datele afisate ca fisier.

Pui butonul de "copy" care ar trebui numit "export" intr-un formular, alaturi de eventuale alte criterii de cautare ca inputuri hidden, si la trimiterea formularului generezi programatic datele si le afisezi.

Vei mai vrea probabil si sa generezi headerele HTTP care sa il forteze pe browser sa arate dialogul de download: http://stackoverflow...hp-using-header

Edited by OriginalCopy, 01 December 2015 - 20:52.


#3
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
Dacă vrei doar „copy” adică salvat în clipboard, poți face cu Javascript, folosind Range și document.execCommand('copy').
Asta nu va merge în toate browserele, există și alte metode în funcție de ce browsere ai nevoie să suporți.

#4
ady_united07

ady_united07

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.03.2015
vreau doar "copy".  Problema era ca  nu stiam ce sa caut.  Multumesc de raspunsuri! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate