Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Coduri CAEN: studii superioare/curs?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009
Buna seara. Vreau sa-mi fac un PFA pentru a colabora cu o entitate juridica, eu fiind un web designer/front-end developer. Am cautat pe internet acte necesare, informatii si tot, dar nu stiu daca am nevoie de studii superioare/curs de specialitate pentru codurile CAEN alese(6311, 6312, 6202, 6209).

Imi poate oferi cineva niste informatii in legatura cu asta?
Multumesc.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Profesiile reglementate sunt urmatoarele: http://cnred.edu.ro/...ii-reglementate
si doar acestea necesita dovada unor studii. Insa Registrul Comertului mai sare calul si ar fi bine sa-i iei la intrebari daca-ti conditioneaza ceva, dupa mine legea-i clara, pui la dosar ce studii ai si atat.

#3
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009

 neagu_laurentiu, on 01 decembrie 2015 - 20:07, said:

Profesiile reglementate sunt urmatoarele: http://cnred.edu.ro/...ii-reglementate
si doar acestea necesita dovada unor studii. Insa Registrul Comertului mai sare calul si ar fi bine sa-i iei la intrebari daca-ti conditioneaza ceva, dupa mine legea-i clara, pui la dosar ce studii ai si atat.

Mersi frumos.

#4
zvunculik

zvunculik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.04.2010
Buna  am si eu o intrebare ce cod caen imi trebuie la un srl care se ocupa cu pavarea curtilor

#5
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Vezi aici lista:

http://www.rocaen.ro...en/constructii/

Ti s-ar potrivi:
4211 Lucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
4312 Lucrari de pregatire a terenului

Oricum, la un SRL poti avea chiar si cinci coduri CAEN. Deci mai adauga si altele de la sectiunea "Constructii", poate si 4213 Constructia de poduri si tuneluri in cazul in care faci un podet peste santul de la marginea drumului.

Edited by bobo666, 08 February 2016 - 09:12.


#6
zvunculik

zvunculik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.04.2010
cu codurile astea 4311 4312 4339 4399 8130 asi putea face pavaje si amenajari spati verzi ?

#7
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Iti trebuie neaparat 4211 pentru montat pavaje/asfaltari.
4311 este pentru "demolat cladiri si alte structuri"; ti-ar putea fi util si acesta. Dar 4211 iti trebuie obligatoriu.


Uite descrierea in engleza a codului 4211:

Airport runway construction , Asphalt paving of roads , Asphalting contractor (civil engineering) , Civil engineering construction of roads and motorways , Civil engineering contractor of roads and motorways , Constructional engineering of roads and motorways , Erection of roadway barriers , Ground work contracting (roads) , Highways construction , Installation of non-illuminated road signs, bollards etc. , Local authority road construction and major repairs , Motorway construction , Parking lot markings painting , Paving contractor , Pedestrian ways construction , Road construction and repair , Road preparation , Road surface markings painting , Streets construction , Surface work on elevated highways, bridges and in tunnels , Surface work on streets, roads, highways, bridges or tunnels , Tar spraying contractor (civil engineering) , Tarmacadam laying contracting , Traffic signs, crash barriers etc. installation , Airfield runways construction , Local authority civil engineering construction of roads and motorways , Road maintenance , Road re-texturing , Patio contractor ,


 zvunculik, on 08 februarie 2016 - 09:39, said:

pavaje si amenajari spati verzi
4211 (pavaje si asfaltari) + 4312 (nivelarea terenului) + 8130 (spatii verzi)

Edited by bobo666, 08 February 2016 - 12:07.


#8
zvunculik

zvunculik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.04.2010
multumesc frumos

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate