Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Opel astra g 1.2 16v 75hp hatchback classic

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
claudiuzzz

claudiuzzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.10.2015
Salut tuturor, as vrea niste pareri despre un Opel astra g 1.2 16v hatchback classic din 1998, este adusa din germania de cateva luni, inmatriculata pe romania, consum oras 5-7, drum lung 4.5-5.2-5.3..., de cand am adus-o nu am avut nici o problema cu ea.

Edited by claudiuzzz, 01 December 2015 - 18:20.


#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Daca n-ai avut nici o problema cu ea,de ce-ai mai avea nevoie de pareri?

#3
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015
germanii nu folosesc niciodata  masini.... un prieten si-a cumparat un Ford focus din 2002, are numai 80000 km

#4
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
e veche, motor mic, nu agata femeile, asta e o parere.

#5
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Fara suparare, dar daca scoti consum 5 - 7 in oras pe timp de iarna cu o masina  de 1tona cu motor benzina de 75cp... vreau si eu 3 buc. Sa fie 2 donatoare pt piese de schimb. Urmeaza sa ne spui ca ai consumul asta in Bucuresti ca sa fie pe deplin credibil!
Afara in anumite conditii pot sa accept un consum outin sub 5. DOAR in anumite conditii!

#6
claudiuzzz

claudiuzzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.10.2015
http://olx.ro/oferta...-g-ID57zJM.html sunt de la tara si merge foarte ok, fara probleme, si as vrea o parere, daca tot ziceti ca e veche, si nu atrage femeile, si motor mic.. uitati-va la ce fel arata, si pe urma comentati, consumul e foarte mic, nu am ac la ea, este o masina simpla.

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
urata si iar urata. Legat de consum un amic are tot motorul ala, si la fel zicea ca ii consuma cam 5- 5,5 % in afara. deci asta e plauzibil, daca intri cu ea in Bucuresti sare la 12 % garantat.
tu intrasi aici sa faci loby la vechitura? nu o cumpara nimeni de pe aici sa fii convins.

Edited by xkos, 01 December 2015 - 18:53.


#8
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
M-am uitat si eu dupa ele, dar de un asemenea consum nu am dat decat in povesti. E destul de veche si 1.2..?

Edited by Orange09, 01 December 2015 - 18:57.


#9
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Pai daca tu esti de la tara de unde stii ca in oras iti consuma 5-7? Mai ales ca producatorul zice ceva de 8l / 100km urban.

Un pret realist e pe la 1500 - 1700  de Euro dupa parerea mea. Daca e in stare buna cum spui tu mai bine o pastrezi

#10
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010
Orice motor aspirat in Bucuresti, mai ales iarna, papa cam 10L/100 km. Si la tara, mananca destul de mult, fiind drumuri pietruite, mergi incet cu a 1, a 2 si tot se consuma destul de mult, comparabil cu cel urban.

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 claudiuzzz, on 01 decembrie 2015 - 18:40, said:

http://olx.ro/oferta...-g-ID57zJM.html sunt de la tara si merge foarte ok, fara probleme, si as vrea o parere, daca tot ziceti ca e veche, si nu atrage femeile, si motor mic.. uitati-va la ce fel arata, si pe urma comentati, consumul e foarte mic, nu am ac la ea, este o masina simpla.
Asta din anunt e a ta?
Vad ca a fost lovita in fata, altfel de ce ai farul dreapta fata nou, iar celalalt e vechi si matuit?Posted Image

In rest, da, masini bune, nepretentioase. Rugina e boala lor.

Edited by ericmario, 01 December 2015 - 19:17.


#12
claudiuzzz

claudiuzzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.10.2015

 ericmario, on 01 decembrie 2015 - 19:15, said:

Asta din anunt e a ta?
Vad ca a fost lovita in fata, altfel de ce ai farul dreapta fata nou, iar celalalt e vechi si matuit?Posted Image

In rest, da, masini bune, nepretentioase. Rugina e boala lor.

nu e lovita, a fost adusa din germania acum 2-3 ani, si a fost tinuta pe dreapta, a fost plouata.. ninsa... lasata la soare.. si farul acela s-a matuit si de aia arata asa, ca daca ii schimb farurile, o sa zici ca-i noua, am fost si la "profesionisti" ca sa zicem asa, cand am luat-o, eu nu am dat cine stie ce pe ea... cam vreo 1000 de euro... +transport tot ma ajuns.. aproape 2000..,si sa-ti spun si aceia mi-au zis la 1000 de euro, pomana.

#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pai ce sa zic, bafta, doar sa ai grija ca aici nu-i site de vanzari.

ps. Farurile le poti polisha, si arata ca noi. Bine, masina tot din '98 ramane. Posted Image

#14
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,253
  • Înscris: 24.06.2006

 ericmario, on 01 decembrie 2015 - 19:15, said:

Vad ca a fost lovita in fata, altfel de ce ai farul dreapta fata nou, iar celalalt e vechi si matuit?
nu-i obligatoriu sa fie lovita ca sa schimbi farul, este de ajuns o piatra-n far pentru asta

#15
claudiuzzz

claudiuzzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.10.2015
Farul nu este zgariat pe dinafara, sau ceva de genu, pe dinauntru e matuit, de aia se vede asa...

#16
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
e bun macar ca nu o sa te prinda radaru cu masina asta :D

#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Pe bune ??? 152.000 din '98 ?? Este ca asta a fost masina doar de dus copiii la scoala, care scoala se afla in capatul strazii ?? Bai fratilor, cine pune botu' la asa ceva ?? Tu chiar ai pus botu' la asa ceva, adica ai luat-o pe la 140.000 acum 2-3 ani ?? Nu mai ai 2, vorba cuiva p-aici, ca as lua si eu vreo 3 ...
La sfarsitul lunii nu ai rezervorul mai plin decat la inceput, fara sa fi alimentat ??

Edited by shymano, 02 December 2015 - 19:02.


#18
reneweu

reneweu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2015
2000 de euro.ahahahhahahahah

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate