Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

asus f550jx laptop de gaming si editare video

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
doctore2

doctore2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 22.03.2012
Buna ziua! De 2 saptamani tot caut pe www.999.md un laptop nou sau la mana a 2-a pana in 750 euro pentru putin gaming si pentru editare video. Cea mai buna oferta pe care am gasit-o pana acuma este acest laptop:  asus f550jx
https://999.md/ro/24894305

comparativ cu modelul care voiam sa mi-l iau mi se pare cu mult mai bun decat cel pe care il gasisem inainte https://999.md/ro/24873977

Am incercat sa ma documentez in legatura cu acest model (f550jx) si este foarte ciudat ca nu l-am gasit in vanzare decat in romania si nu am gasit nici un review in engleza. De asemenea, nu l-am gasit printre modelele de pe siteul oficial ASUS. Mi se pare cam dubios... Imi puteti spune daca acest laptop isi merita banii sau pot gasi ceva mai bun la acest pret? Este de incredere acest model? Multumesc anticipat!

#2
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
e f ok. e de luat. ca bani... tu stii sa apreciezi in banii de acolo.(taxe si toate cele)

#3
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
de obicei la asus gasesti cele mai bune best-buy-uri la laptop-uti pentru gaming de la mediu in sus si nu numai(cel putin cand am cautat eu tot la fel a fost si mai sunt colegi de forum care la fel au gasit). Au configuratii performante cu intel si Nvidia. Al meu e un R501j si il incind de mai bine de un an si merge fara probleme.
UN sfat: gandeste-te serios la un SSD. Fara el degeaba ai i7 quad si 8gb RAM. Tot ca pc-ul de acum 5 ani ''dual-core'' se ''misca''.
doar de back friday ai fi putut gasii ceva mai bun pentru ce vrei tu. Merita!

#4
doctore2

doctore2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 22.03.2012
Multumesc. Am facut comanda. Maxim sambata o sa fie la mine pe birou. Viteza hardului este mai mare decat la majoritatea: 7200 rpm si sper sa mearga si asa pana aloc alt buget pentru un ssd, caci m-am mai gandit la asta. Deocamdata tre sa fac rost de o geanta si de un mouse si un cooler. :D SSD-ul pe mai tarziu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate