Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Chirie Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
Buna dragi colegi, revin la voi cu o foarte mare rugaminte si foarte urgenta de altfel, asa ca va rog sa-mi spuneti si mie daca stiti de vreo chirie in brasov, o garsoniera, conditii decente, mobilata si utilata, chirie care sa se incadreze pana in maxim 800 de lei, este foarte important sa fie in zona Bartolomeu.

M-am uitat deja pe olx sa vad ce este acolo, asa ca momentan astept de la voi sa-mi spuneti de anunturi care nu sunt postate pe net si de care stiti ca merita inchirierea.

#2
ROLLINS

ROLLINS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 27.11.2015
garsoniera cat de cat mobilata 800 lei pe luna? in ce hal am ajuns daca 800 lei e o cloaca de garsoniera. Pai un apt cu 2 camere cat e? 12 meleoane? Mafia sunt astia cu chiriile.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
fii mai concis la ce te referi. stiu ce preturi se practica, insa este cam irelevant. la preturi de apartament cu 2 camere am vazut ca se inchiriaza o camera, nu garsoniera, o camera.

altele care sunt foarte ok la 180 sau 190 de euro, dar nu in zona care  trebuie.

am fost clara, pt cei ce locuiesc in oras si stiu de ceva chirii in aceasta zona, din vb in vb se gaseste mai rapid decat cu cautatul pe net, unde sut multe agentii sau anunturi false fata de realitate. nu m-am nascut chiar ieri.

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
In 800 de lei gasesti ceva mai mult decat decent, atat ca o sa se doreasca si garantie, presupun ca stii asta. Eu dau 200 de euro pe un apartament cu 2 camere in zona Astra, ce-i drept foarte modest mobilat, insa nici n-am pretentii.

Te sfatuiesc sa nu mergi pe mana agentilor imobiliari din Brasov, sunt niste javre, marea majoritate.

Chiar asa, Bartolomeu sau Bartolomeu nord?

Edited by Ann0nyym0us, 30 November 2015 - 23:31.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
stiu de garantie, ideea este sa gasesc locatia.

pai ma intereseaza sa fie cat mai aproape de municipal. asa ca ma gandesc ca poate fi chiar si pe caramidariei.

sau ca sa fie si mai exact cat mai aproape de tot ce inseamna traseul municipal - soseaua cristianului.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai se va negocia ... dupa ce gasesc proprietarul care sa inchirieze ceea ce caut.

#7
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Singurele blocuri mai decente prin zona sunt in Bartolomeu sud, un complex Avantgarden, dar se ajunge greu fara masina la soseaua Cristianului din cauza liniei de cale ferata. Alte blocuri nu prea sunt, Bartolomeu e un cartier vechi mai mult case, ceva exceptii blocuri ale fostelor fabrici, aparent confort III (la cum arata pe dinafara). Caramidariei e o strada numai cu depozite - si cateva magherinte de periferie sociala. Dar spre Bartolomeu sunt f multe autobuze cam de oriunde, eu ca brasovean ti-as recomanda orice zona mai centrala, pierzi 20-30 de minute pe zi la "naveta" dar le castigi cand iesi din casa in orice alta directie decat servici :)

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am gasit ceva intre timp, in zona cautata, bloc destul de nou, totul ok.

#9
razvan2016

razvan2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.01.2016
Buna!ca si tine, si eu sunt interesat de o garsoniera cat de cat ok in Brasov.
La ce pret ai gasit de inchiriat?
eu nu cunosc orasul Brasov,locuiesc mai in nordul tarii,dar simt nevoia unei schimbari.inca mai ma gandesc la ce oras sa aleg,dar Brasov este printre preferate.
Preturile imi par foarte mari, o garsoniera la aprox 250 euro, dar ceva ma atrage la orasul ala...
Ce parere ai, am sanse sa gasesc o garsoniera la pret sub 200 euro pe luna,mobilata cat de cat?macar un pat,dulap,frigider,masina de spalat:-) :-)
Tu ai gasit locuinta prin intermediul vreunei rude/cunostinte,sau ai gasit anunt pe un site de specialitate(in cazul asta,imi poti spune pe ce site ai gasit oferta?).
Si o ultima intrebare, cam la cat se ridica celelalte costuri,in afara de pretul chiriei?
Multumesc!

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai depinde de confortul pe care il cauti, pt ca sunt unele preturi mari pt conditii mizere, iar altele destul de ok la preturi chiar bune. nu-ti cunosc standardele, insa daca macar ai sti zona in care cauti, ar fi mult mai usor de recomandat. evident ca preturile de centru sunt mari pt conditiile date, insa fiecare dupa nevoi.

cat sub 200 ai de cheltuit? ca sub 200 poate fi 190, dar si 120. da un maxim ca si suma, pt ca oferte sunt. eu m-am orientat dupa zona care imi trebuie, pe urma suprafata necesara, pe urma conditiile. pt mine a fost important si ceea ce exista ca mobilier deja, pt ca am bagaje ce nu le pot depozita intr-un mobilier fantezist cu rafturi cu deschideri de 1x1 fara usa. adica spatiu irosit fara rost.

de costuri, din nou, depinde unde gasesti, eu am patit-o serios cu prima chirie, dar dupa 1 saptamana i-am zis papa din mers. nu te sfatuiesc sa iei la parter.

uite o cautare pe olx. fa sortare la ce anume iti face cu ochiul si vedem pe urma daca este ok sau nu. asa ne facem si noi o idee ce cauti de fapt.

#11
razvan2016

razvan2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.01.2016
Ai mai primit garantia inapoi daca ai plecat dupa doar o saptamana,sau nu ai incheiat contract?:-)
In week-end ma apuc si eu serios de cautat.ca zona,sincer habar nu am,o sa vad in functie de pret in principal.
As da minim 160 euro si maxim 220, cam pe acolo, maxim.cat despre conditii :mobilier nu am nevoie de cine stie ce spatiu de depozitare.sunt barbat,iar garderoba incape intr-un dulap simplu.garsoniera izolata,parchet,centrala termica,internet, as prefera cu boiler pt apa calda,masina de spalat.o sa vad in weekend mai multe si ma hotarasc.din ce am observat, a devenit foarte dificil de gasit ceva direct de la proprietar,majoritatea anunturilor sunt postate de agentii.

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din pacate da, sunt multe anunturi date de agentii. iar la acestea nu ai sa stii niciodata care este pretul real al garsonierelor sau daca pozele sunt reale.

am gasit astfel de neconcordante si e aiurea sa te uiti la o garsoniera si sa o gasesti cu alt pret la alta agentie pe urma, ori sa gasesti aceleasi poze cu alte specificatii. nici cu cele de la proprietar nu ma incred foarte tare. asta in sensul ca pe unele mai scrie si data cand au fost facute, iar unee sunt cu cativa ani in urma, altele sunt postate cu sigla mercador, ori poze scoate de pe net si repostate.

pana nu vezi cu ochii tai despre ce e vb, nu trebuie sa mai ai incredere in nimeni, cam asa s-a ajuns.

si apropo, sa gasesti cu centrala si cu boiler, nu ca ar fi exclus, dar mai rar gasesti asa. spre deloc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate