Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum ajung la statia Petre Ispirescu de pe Calea Rahovei?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
Am inteles ca maine se schimba traseul tramvaiului 32 si nu dtiu cum sa ajung la petre ispirescu de la unirii fara 32 stie cineva? Mai merge 32 pana acolo?

#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
La o simpla cautare pe google ai fi aflat si raspunsul.

Edited by missionnad, 30 November 2015 - 22:49.


#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

 abulafius43, on 30 noiembrie 2015 - 22:31, said:

Am inteles ca maine se schimba traseul tramvaiului 32 si nu dtiu cum sa ajung la petre ispirescu de la unirii fara 32 stie cineva? Mai merge 32 pana acolo?

ocoleste pe Margeanului sau cum?

#4
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
385 pana la statia Panduri (prima dupa hotelul Mariott) sau maxim pana la statia Sebastian (pe partea opusa statiei vezi magazinul Prosper Center), cobori si iei 226 pana la Petre Ispirescu. Din statie te intorci putin (vreo 50m) si faci dreapta pt a intra pe Petre Ispirescu. Pentru siguranta, ca sa nu te incurci cu statiile, din 385 poti cobori dupa ce traverseaza linia de tramvai. O face o singura data intre Unirii si Ghencea.

Edited by shymano, 30 November 2015 - 23:00.


#5
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
Ideea e ca am citit ca din cauza paradei de 1 dec. se modifica traseul. Eu nu stau prin zona aia dar am nevoie sa ajung acolo si stiam doar sa iau 32 de la unirii pana la petre ispirescu. Am cautat pe siteul ratb de modificare dar nam inteles nimic din ce zice acolo ca nu cunosc zona si deaia intreb aici.
Pana acum thanks for help.

#6
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Sebastian incepe de la Calea Rahovei si tine pana la Drumul Sarii...
Maine 32 pleaca de la Alexandriei si se duce sa intoarca la capatul lui 41, in Ghencea, traseu pe Trafic Greu.
385 intersecteaza Sebastian venind pe 13 Septembrie, iar maine intorce la Sf. Vineri, sus, in spate la Unirii.
In aceeasi intersectie poti ajunge si cu 226 sau 122, de la Romana (pana acolo mergi cu metroul din Unirii).
Daca vrei la capatul dinspre Calea Rahovei fie faci o plimbare pe jos, fie astepti 32 sau 47 sa te duca acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate