Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Casti audio defecte

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vanilla69

vanilla69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2015
Salut.Mi-am cumparat niste casti si din greseala sa-u rupt.Le-am dus la cineva sa le repare si mia spus ca trebuie sa scoata microfonul pentru a se auzi mai bine.Am acceptat.Astazi mi s-a rupt o casca si am inlocuit-o cu alta.partea naspa e ca am de cuplat 2 fire(verde si portocaliu) cu 4 fire(verde,albastru,rosu si portocaliu).cum ar trebui sa le cuplez??

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Scuza-ma, dar ce casti sunt acestea? Aduce deja a Frankenstein.

Fara suparare, cred ca locul lor e la cos. Din descriere si "operatii", nu par a fi cine stie ce scule, oricum.

#3
vanilla69

vanilla69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2015
Vreau doar sa stiu cum sa cuplez firele.

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Pai culoare la culoare, nu?
Ca de stricat/ars nu cred ca se va strica/arde; in cel mai rau caz, nu va functiona (nu o sa ai sunet).
Pana sa faci lipiturile (la cald), poti incerca sa faci lipiturule la rece (sa le rasucesti).
Nu stiu, zic si eu... Posted Image

#5
vanilla69

vanilla69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2015
Daca le pun culoare la culoarea mai raman 2 fire necuplate(albastru si rosu)

#6
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Ce casti sunt alea ?

#7
maryuss2012

maryuss2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 06.09.2012

 vanilla69, on 30 noiembrie 2015 - 23:31, said:

Daca le pun culoare la culoarea mai raman 2 fire necuplate(albastru si rosu)

mia spus ca trebuie sa scoata microfonul pentru a se auzi mai bine probabil au fost de la microfon firele alea.Pune o poza sa vad despre ce e vorba

#8
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Pune ceva poze , sa se vada ceva, nu tremurate .
Unele fire sunt cuplare casca altele microfon , masa este comuna dar trebuie vazut clar cum sta treaba .
Vezi cum le lipesti ca au fire otelite si trebuie decapat , daca nu ai acid foloseste o aspirina , atentie sa nu-ti vina fumul in nas ca e toxic.
Parerea mea e sa-ti cumperi altele noi , nu s-a inventat lipici pentru plasticul de la casti , asa este studiata problema incit sa cedeze si sa cumperi noi.
Daca scoteai cheia din yala de la usa era acelasi efect in audio cu eliminarea microfonului...

Edited by xilo, 30 November 2015 - 23:44.


#9
vanilla69

vanilla69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2015

 maryuss2012, on 30 noiembrie 2015 - 23:37, said:



mia spus ca trebuie sa scoata microfonul pentru a se auzi mai bine probabil au fost de la microfon firele alea.Pune o poza sa vad despre ce e vorba

Am facut un desen.nu am telefon prea performant.

Eu am de cuplat 2 fire(verde si portocaliu) cu alte 4 fire(rosu,albastru,portocaliu si verde).nu stiu care e de la microfon sau altceva.stiu doar ca sa scos microfonul pentru a se auzi mai bine.

#10
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Pai cuplezi culoare la culoare, si pe celelalte doua le lasi in aer (libere).
Poti face diverse teste/combinatii, la rece (doar rasucesti firele), sa vezi daca intai functioneaza si de abia apoi le lipesti/cositoresti.

#11
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Iei mataluta un multimetru simplu, il pui pe rezistenta si masori continuitatea intre jack si firele alea - capul este stinga, inelul de deasupra lui este dreapta, al doilea inel este microfonul si ce mai ramine este masa. Cind le-ai identificat legi firul de difuzor si masa la casca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate