Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Placa audio = casti (jack) + boxe 2.0 (RCA) + boxe 2.0 (alt jack)?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mut

mut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 04.01.2014
Salut,

As vrea sa cumpar o placa audio care din care sa iasa in acelasi timp:
- o pereche de casti (si as vrea ca acea placa sa aiba iesire dedicata cu amplificator pentru casti);
- o pereche de boxe active de birou;
- o pereche de boxe active pentru camera.

Ma gandeam la Asus Xonar U7: https://www.asus.com...Cards/Xonar_U7/
Are urmatoarele conexiuni:
Analog Output
4 x 3.5 mm jack (1/8") (Headphone out /Side out/Center-Subwoofer out/Rear out)
2 x RCA (Un-Balanced)

Analog Input
1 x 3.5 mm jack (1/8") (Line-in/ Mic-in combo)
Digital
1 x S/PDIF out (1 x Coaxial)

As vrea ca cele doua perechi de boxe si perechea de casti de mai sus sa fie conectate simultan (dar sa mearga pe rand :-) ), sa nu stau sa inlocuiesc boxele intre ele, astfel:
- castile vor merge in Headphone out, normal (acolo am inteles ca este amplificatorul pentru casti);
- boxele de camera vor merge in cele doua RCA-uri (am inteles ca, alaturi de iesirea de casti, si in spatele acestei iesiri este un DAC mai pricopsit);
- boxele de camera as vrea sa fie conectate in orice jack ramas liber - se poate seta din driver ca un/orice jack sa mearga pentru aceste boxe 2.0, alaturi de casti si de celelalte boxe de camera 2.0 din RCA-uri?

In principiu, s-ar putea seta asta in orice driver al unei placi audio cu mai multe iesiri (5.1 / 7.1)?

Merci!

#2
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Mai mult de doua dispozitive nu cred ca ai cum sa conectezi la acea placa.

Cred c-ar trebui sa te uiti dupa o placa interna care sa aiba iesiri distincte pentru casti, fata de Line-out-ul stereo/front, iar al treilea dispozitiv il conectezi la header-ul frontal al unitatii, sperand ca ai asa ceva.

Bineinteles ca poti oricand sa folosesti un splitter...

#3
mut

mut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 04.01.2014
OK, merci, si eu banuiesc ca exista riscul sa nu se poata, dar ma gandeam ca poate are cineva acea placa audio si cunoaste softul si posibilitatile lui de configurare...

Asadar... stie cineva daca se poate configura asa cum vreau eu?

Erata pentru postul mei de mai sus:
La a treia liniuta de jos, a se citi "boxele de birou as vrea sa fie conectate in orice jack ramas liber" in loc de "boxele de camera as vrea sa fie conectate in orice jack ramas liber".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate