Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Amazon si ING

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
johana123

johana123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.10.2015
A folosit cineva un card de la ING pe Amazon.co.uk cu succes?

Am facut o comanda pe amazon.co.uk de un telefon si nu mi.a cerut cvv.ul, doar seria, exp. date si numele. Am sunat la ING si mi.au zis ca nu au auzit de comenzi online cu cardul fara sa iti ceara cvv.ul sau 3dsecure. Acum e duminica seara deci comanda inca nu a intrat in "dispatch", insa totusi, nu inteleg care.i treaba, cum reusesc ei sa scoata banii fara cvv. Valoarea telefonului e de ~2600 ron, convertiti automat in GBP.

Stima.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum mai bine de un an am platit pe amazon.co.uk cu un card Maestro ce nu avea CVC2, n-a fost nicio problema. Din cate stiu campul CVV/CVC exista dar nu era obligatoriu de completat.

#3
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Amazon nu iti cere codul CVV iar faptul ca cei de la ING ti-au spus ca nu stiu de asta denota profesionalismul lor .

Banii de pe card o sa-ti fie luati in 2-6 ore dupa ce ai plasat comanda , iar in dispatch o sa-ti intre comanda in cateva zile ( asta in cazul in care nu ai platit extra pentru 1st day shipping )

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Cum comanda s-a facut intr-una nelucratoare, se poate ca banii sa fie retrasi cu intarziere, chiar intr-o zi lucratoare urmatoare.
Am facut o comanda sambata seara, de fapt noaptea spre duminica, iar banii mi-au fost retrasi din cont abia luni pe la pranz, ma rog dimineata in UK.
Iar CVV2-ul este sau nu este necesar pentru platile online, depinde de implementarea procesatorului de plati. Cei de la ING is cu vaca la raspunsul asta.

#5
johana123

johana123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic sa lasati ciocanele pe ING, sunt baieti buni, au suport 24/7, comisioanele sunt dupa parerea mea cele mai bune din orice banca, imi amintesc ca la bcr trebuia sa pun +20-30 lei doar ca sa acopar comisioanele fara sa.mi ia din banii de care am nevoie. Amazon e singurul magazin pe care l.am folosit si nu mi.a cerut cvv.ul, e singurul magazin care nu.l cere, deci nu.l acuz pe baiatul care mi.a zis ca nu a auzit de asa ceva pana acum, toate magazinele din lume cer cvv.ul, amazon nu mi.a cerut nici cvv, nici 3dsecure, nici nu m.a sunat.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Cu ce te ajuta suportul 24/7 daca iti ofera informatii eronate? ING si BCR sunt cam la fel de penibile ca banci, ai ales o comparatie proasta.

#7
johana123

johana123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.10.2015

 Mizu, on 30 noiembrie 2015 - 21:43, said:

Cu ce te ajuta suportul 24/7 daca iti ofera informatii eronate? ING si BCR sunt cam la fel de penibile ca banci, ai ales o comparatie proasta.

daca ai stresa un neuron inainte sa scrii n.ai fi pus intrebarea asta. Iti dau un exemplu, pierd cardul in club, ce fac? Iar diferenta dintre ing si bcr sunt de la cer la pamant, si vorbesc din experienta, nu din pareri scoase din cur.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate