Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

probleme cu routere linksys

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
hymura9

hymura9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.10.2011
Buna ziua
Am 2 routere linksys modele diferite
1-primul model este E1000- si am urmatoarea problema .
Nu mai stiu userul si parola de la router cand se intra in websetup ,atunci cand se introduce ip-ul pentru setup 192.168.1.1
routerul merge perfect pe setarile pe care le are de la inceput .
cum as putea sa aflu userul si parola ?
2-Linksys wrt54gl - atunci cand il conectez la calculator si sa ii fac websetup-ul cu ip-ul 192.168.1.1 cel stoc si de baza nu imi merge absolut de loc
nu imi intra sa ii fac setup-ul . Din ce am mai citit ca nu ar merge decat pe win xp si pe wista iar pe win 7 ceea ce si folosesc acum ar merge dar ceva mai greu , este un model depasit dar destul de scump .
Cum as putea sa rezolv problemele acestea ?
Multumesc si bafta

#2
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 27.10.2007
fa un hard reset 30/30/30 . apasa 30 secunde pe butonul reset, apoi tinind butonul apasat scoate alimentarea pentru cel putin 30 secunde apoi, tinind in continuare butonul reset a , introdu alimentarea . se aduce astfel la setarile din fabrica.
viteza netului prin router nu are legatura cu sistemul de operare. wrt 54 gl e depasit , dar foooooooarte stabil .

#3
hymura9

hymura9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.10.2011
incercat si asa chiar acum si tot nimic

#4
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Vezi ca la amindoua ai in interior (pe placa) doua puncte pentru reset, incearca si cu ele. Daca nici asa nu va merge atunci ai probleme hardware la amindoua. Regret , nu se mai poate face nimic.

#5
hymura9

hymura9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.10.2011
L-am desfacut si nu am gasit deloc cele 2 puncte pentru reset , in schimb am mai gasit inca un buton pentru reset .
Am aplicat aceeasi metoda 30-30-30 si tot nimic .
Chiar nu stiu ce sa ii mai fac maine o sa il incerc si pe un win xp sa vad poate o vrea acolo sa mearga mai usor si mai repede
Merci si bafta

#6
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
WRT54GL a fost celebru prin suportul third party firmware: ddwrt, openwrt, coova, tomato, gargoyle. Dacă a fost resoftat cu openwrt sau un fork bazat pe acesta (gargoyle, coova, xwrt) butonul de reset APASAT LA MOMENTUL OPORTUN te duce în failsafe, nu exista nvram pe acestea,  e frecție acel 303030 oricum. Routerul poate fii salvat prin tftp sau jtag (ce vremuri frate! jtag-ul e adevărată opera de arta,  tornado rules). Routerul asta a fost dragoste la prima vedere, l-am modat chiar și cu card SD.
Vezi dacă răspunde la ping 192.168.1.1 (pune doar ip static și masca la placa de retea) cu TTL 100 de 3 ori imediat după ce bootează îl poți resofta ușor prin TFTP.


#7
hymura9

hymura9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.10.2011
Te rog sa imi dai mai multe detalii despre cum pot sa il fac sa mearga .
Cu resoftare cu tot ce trebuie .
Cu ping 192.168.1.1 si ip static si cu masca nu imi da absolut nimic

#8
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
http://www.dd-wrt.co...rom_a_Bad_Flash
http://www.zero13wir..._WRT54G_PDF.pdf

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate