Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Sfat achizitionare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rreloaded

rreloaded

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.04.2015
Salut! De ceva vreme ma uit pe site-uri externe pt. a-mi alege un telefon . M-am uitat foarte mult timp si in final am ales Lenovo a8 (806) . Ideea este ca nu am cumparat niciodata de pe site-uri externe si mi-e cam frica sa nu mi-o iau ... Am cautat,si am gasit site-ul www.Geekbuying.com . Pare de incredere,are multe reviewuri la telefoane,tablete etc. si are destule recomandari . As vrea sa stiu :

-Daca a cumparat cineva de pe acest site si cum/cand a primit produsul.
-Trebuie sa platesc taxe vamale ( am auzit ca au sediu si Spania,si fiindca este in continentul european nu se mai platesc taxele vamale ( doar am auzit , nu sunt sigur ca asa este,de asta va intreb pe voi )
-Daca telefonul nu vine sau vine stricat ce se intampla ? Il pot trimite inapoi la ei,daca il pot trimite inapoi,trebuie sa platesc ceva ? Sau daca nu vine,pot da refound ?

Link la telefon : Click

M-am uitat foarte mult dupa telefoane,asa ca nu cred ca este un telefon mai bun si mai ieftin ca asta pe acest site.

Multumesc anticipat !



#2
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
La pretul ala e chiar interesant. Din Spania sau alta tara UE nu platesti taxe. Daca platesti prin Paypal ai garantie de la ei ca-ti iei banii inapoi daca nu merge produsul.

Sa ceri sa-ti trimita priza europeana ca de Franta/Germania.

#3
marceltapi

marceltapi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 09.09.2008
Ai citit si ce spun cei care au achizitionat acest telefon?
Iata un exemplu:
"The display on this phone is very bright and vivid. That was very nice. However, my cell phone reception was very poor, compared to my previous phone. I would get 1 or if I was lucky 2 bars with this phone where got 4 bars to indicate signal strength with my old phone. I got a very weak signal at my house too. Sometimes I would even lose the signal.That wasn't acceptable to me. I was using my 3g SIM card in this 4g phone. The seller I bought this phone from told me that could make the cell phone signal worse. I don't know if that was true or not.The speakers seemed nice on this phone, and the battery life was good, but I don't recommend this phone."

#4
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
ce review fain. chiar ca e cel mai cel telefon :D
Daca au warehouse in EU, specifica atunci cand dai comanda ca vrei sa ti-l trimita din EU ca sa nu mai platesti taxe. cu garantia, e valabila insa vei astepta foarte mult pana vei primi telefonul inapoi (slabe sanse sa colaboreze cu vreun service din RO pt garantii).

#5
rreloaded

rreloaded

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.04.2015
Am vorbit cu cineva si a spus ca pentru a nu plati taxele vamale,trebuie sa aleg sa mi-l trimita din Spania . Iti poti alege de aici - > http://www.geekbuying.com/category/Overseas-Warehouses-1301/ , in partea stanga . Si aici telefonul e 150 si ceva de euro...fata de 113 cum era in China . Dar a mai spus ca daca vreau sa comand din China trebuie sa platesc 24% contravaloarea produsului,si cine stie ce va mai trebui platit . In legatura cu ce ai spus tu, marceltapi , m-am uitat la foarte multe reviewe-uri asa ca sunt destul de bine "informat" despre el .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate