Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum inlocuiesc soft

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
p1ticuts

p1ticuts

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2015
Am o problema creca grava.... Am aflat codul de la bootloader si am deblocate telefonul problema este ca nu mai trece de Logo de la Huawei ce pot sa fac??????
Am incercat cu card SD dar nu vrea deloc
Cine ma poate ajuta as fi recunoscator..

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Cauti ROM pt telefonul tau. Huawei are o multime de telefoane, tu trebuie sa il gasesti pe al tau.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Macar ai putina decenta si formuleaza-ti propozitiile corect, aveai un telefon deja nefunctional.
Sa nu cumva sa inteleaga cineva ca deblocarea bootloader-ului ti-a afectat telefonul.

View Postp1ticuts, on 26 noiembrie 2015 - 14:51, said:

Salut am un Huawei Ascend y530 si nu pot afla cod deblocare bootloader deoarece soft-ul meu este distrus adica nu pot intrat deloc in meniu nici sa se deschida se aprinde doar un led


M-ai contactat si pe PM, ti-am dat mura-n gura link catre sectiunea mare de pe xda, dar ceva imi spune ca nici macar nu ai deschis pagina.

Edited by gumball3000, 29 November 2015 - 18:59.


#4
p1ticuts

p1ticuts

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2015
Am download stock MOD dar nu se poate conecta telefonul la usb in pc...
Nu trece de LOGO de asta...

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Verifica in device manager daca iti apare telefonul, s-ar putea sa nu ai driver instalat.

Si as reomanda sa incerci de pe un Windows 7, 8 sau 10 mai face figuri cand vine vorba de drivere nesemnate, eu nu am reusit sa le instalez nici cu trick-ul acela cu Shift+reboot + F7.

#6
p1ticuts

p1ticuts

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2015
Incerc o metoda de la cei de la xda sa vad daca merge.... Cu clockwork
Revin cu un nou post

View Postgumball3000, on 29 noiembrie 2015 - 19:01, said:

Verifica in device manager daca iti apare telefonul, s-ar putea sa nu ai driver instalat.

Si as reomanda sa incerci de pe un Windows 7, 8 sau 10 mai face figuri cand vine vorba de drivere nesemnate, eu nu am reusit sa le instalez nici cu trick-ul acela cu Shift+reboot + F7.
Nici macar nu detecteaza telefonul.... Si cu cardul SD nu merge.

#7
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Daca nu spui concret ce ai facut, in ce stare era telefonul,ce mergea,ce nu mergea etc nimeni nu poate sa-si dea cu presupusul despre ceea ce ai facut tu si implicit sa-ti ofere sucestii in resusitarea lui.

Edited by xmariuS75, 29 November 2015 - 19:20.


#8
p1ticuts

p1ticuts

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2015
Am deblocat bootloader si telefonul nu mai trece de Logo de la huawei... dar daca intru in Vol- si Power mil gaseste calculatorul ce pot sa fac?

#9
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Ai citit ce ti-a pus colegul in postul #3,ai pus inpractica si nu a mers?

#10
p1ticuts

p1ticuts

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2015
Mil recunoaste doar cu Vol- Si power cu celelalte nu merge, am incercat cu FastBoot sa pun un nou soft dar nu merge, nu gasesc nici un system.img bun....

#11
remus_av

remus_av

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 13.02.2009
Salut,
Eu am un Orange Gova de un an, cumparat din joaca pur si simplu pentru ca mi-a placut cum arata, in special culoarea albastra care este superba, si iata ca a trecut un an si am ramas cu el. Merge foarte bine, nu a fost nevoie nici macar sa dau un factory reset pana acum si l-am folosit intens. Defapt acum vreau sa trec la un telefon mai sprinten, de diagonala 6.3 si din cauza asta vreau sa-l deblochez din orange ca sa-l pot vinde mai usor.
Nu sunt un cunoscator in lumea android, chiar as putea spune novice, dar am inceput sa ma informez si as vrea daca ma puteti ajuta sa-mi spuneti cum il pot debloca de retea fara sa ma trimiteti la un service :). Cu cei de la orange nu am sanse pentru ca m-am portat si vor in afara de taxa de service, si despagubiri, saracii de ei, desi contractul cu ei este reziliat de comun acord. Pana acum am reusit sa deblochez bootloaderul cu o parola furnizata de site-ul oficial Huawei si am facut root cu TWRP. Ce ar trebui sa fac in continuare? Un alt ROM? De unde? Cum il instalez? Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate