Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Codinho

Codinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2013
Salutare!
In curand o sa-mi expire abonamentul XS de 8euro de la Telekom si ar trebui sa-mi schimb telefonul (cel vechi nu prea mai functioneaza...mai deloc). Bugetul ar fi cam de 400-500lei. Eu m-am gandit la LG Leon sau la un Samsung J1...ce parere aveti?
Si inca o intrebare: cam ce reducere o sa am la reinnoirea aceluiasi abonament pt 24luni? sunt clientul lor de vreo 8ani cred...

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ce alte optiuni mai ai?

#3
Codinho

Codinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2013
Am uitat sa precizez ca telefonul il folosesc strict pt vorbit , facebook si whatsapp...nu poze, jocuri etc.

#4
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Ambele telefoane sint de baza, nimic special la ele practic nu e nici o deosebire de performanta, alege-l pe cel care iti place mai mult. Pentru reinnoire du-te direct la o reprezentanta, acolo ai mai multe sanse de a obtine ceva - nu ca ai obtine cine stie ce.

#5
Codinho

Codinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2013
Am fost la reprezentanta si mi-au spus sa astept pana imi expira abonamentul ca sa-mi prezinte oferta (adica peste 2sapt) asa ca m-am gandit sa intreb aici ca poate ati mai fost intr-o situatie asemanatoare...
Si am uitat sa intreb la magazin :D acea oferta va scadea din pretul la liber al telefonului sau din oferta telefonului la abonamentul respectiv?
Multumesc!

#6
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Sa te feresti de J1 ca dracu de tamaie. Androidul abia mai rezista pe 1GB RAM, deja pe 512mb te rogi de el sa-ti apeleze un contact.

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Intreaba si la dealeri, de multe ori dealer-ul iti ofera mult mai multe decat firma mama. Iti spun sigur, sunt patit ...

#8
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Ultima data cand am verificat pe Orange aveau doar 9 modele in total din care 3 f scumpe si restul ciurucuri. Chiar ma intrebam astia nu au auzit de xiaomi de ex ca vorba aia, sunt locul 3 mondial? F slaba oferta lor. Eventual asteapta, poate nu au stoc ca au vandut acum cu BF si vor mai aduce in 2-3 sapt, desi fiind perioada asta m-as fi asteptat sa aiba stocuri suficiente. Deh, nu mai e nimic cum a fost...

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ti-as fi recomandat un Blackberry, dar in magazinul lor nu am mai vazut nici macar numele. Am intrebat de un abonament nou la alt operator, si mi-a oferit un Leap care varia de la 460 lei (100E) pana la 727 lei (150E), depinde de aboanent si daca e portat sau nu.

Mergi pe un Windows Phone (Microsoft/Nokia). Mi se par mai ok in bugetul tau decat un telefon cu Android.

#10
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

View PostCodinho, on 29 noiembrie 2015 - 14:42, said:

Am uitat sa precizez ca telefonul il folosesc strict pt vorbit , facebook si whatsapp...nu poze, jocuri etc.

Cauta un Lumia cu 1GB RAM.

Lumia 640 http://www.internity...umia-Negru-1213

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate