Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Problema Boot

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tomescuradu

tomescuradu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2015
Salut baieti. Am un PC mai antic si am incercat sa ii reinstalez windows-ul pentru a-i marii performantele( cat de cat). Totul bine pana cand o pana de curent mi a stricat planurile. Pana de curent a avut loc in timpul instalarii.Am deschis pc-ul in speranta ca nimic nu s-a intamplat si s-a intamplat.

1) Daca bag stickul ce contine Windows-ul e totul bine, il ia, imi apare Windows is loading files si dupa ce se incarca , calculatorul se opreste.

2) Daca il deschid fara stick merge pana imi apar caracteristicile RAM-ului, dupa care apare un mesaj de genul "Disk boot failure , insert disk system " iar pe fundal un bipait intepat , enervant.

Multumesc anticipat.

#2
IisusHristos

IisusHristos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 13.11.2015
S-a futut hardu, cumpara altu.
Ai putea sa incerci si un Linux live disk sa incerci sa il formatezi de pe el, poate schimba ceva.

#3
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Detalii configuratie.

#4
tomescuradu

tomescuradu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2015
Tin sa mentionez cabipaitul s a dus, am schimbat placutele de ram intre ele. pai specs am asa :
CpU : Amd Athlon 64 Dual Core 5000+
GPU: Nvidia GeForce 9600 GT 512 mb DDR2
Ram : 3 GB

#5
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Verifica hdd-ul cu un Live-CD, s-ar putea sa ai probleme cu el.

#6
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Daca il deschid fara stick merge pana imi apar caracteristicile RAM-ului, dupa care apare un mesaj de genul "Disk boot failure , insert disk system " iar pe fundal un bipait intepat , enervant.
Dacă problema se menține, reia instalarea de la capăt.

#7
tomescuradu

tomescuradu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2015
Am reluat instalarea, tocmai ce am facut un stick nou cu Windows, aceeasi problema, dupa ce se termina procesul "Windows is loading files" imi apare logo -ul Windows cu luminile acelea palpaind si apoi se restarteaza.

#8
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Atunci e clar ca ai problema cu hdd-ul. Pune un Live-CD de Linux si vezi ce-ti spune cind incerci sa accesezi hdd-ul - s-ar putea sa ai probleme si cu placa de baza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate