Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

trenuri pivate

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
salutare
vin si eu cu o întrebare. ce operatori de trenuri private cunoașteți cu plecare din constanta?

#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Din CT catre UNDE?

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,886
  • Înscris: 07.08.2008
Softrans

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Verifica si aici:

http://www.transferoviarcalatori.ro/

#5
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Probabil se refera la gara Constanta. TFC-ul nu ajunge in Constanta. Cred ca singurele private sunt Regiotransul cu traseul Constanta-Brasov si Softrans cu Constanta - Craiova (daca imi aduc bine aminte).

#6
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013

 robbie0071, on 29 noiembrie 2015 - 12:47, said:

salutare
vin si eu cu o întrebare. ce operatori de trenuri private cunoașteți cu plecare din constanta spre târgu mures?

 -Diana-, on 29 noiembrie 2015 - 12:56, said:

Din CT catre UNDE?
Târgu Mureș

incer sa caut ceva privat pentru ca pe cfr calatori e o nebunie sa iti faci rezervare online. ba nu iti afiseaza pretul, ba nu accepta codul de securitate, ba da serverul eroare....

#7
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Site-ul cfrcalatori.ro e foarte simplu de utilizat. La rezervare online ai si reducere 5% la care se adauga si reducerea de anticipatie si daca mergi cu mai multe trenuri si reducerea de fidelitate putand ajunge la o reducere de aproape de cca 45%.

#8
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Din ce vad nici Regiotrans-ul nu mai ajunge la Constanta in perioada aceasta, cred ca nu baga trenuri decat vara la mare. Nu ai decat varianta cu CFR-ul, cu "escala" 3 ore in Brasov si te-ar costa 130 RON cu totul si cu tot cu reducere.

Attached Files


Edited by Fantasio, 29 November 2015 - 14:32.


#9
SerbanI

SerbanI

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2016
Softrans (trenurile Hyparion):
- conditii f bune
- Internet wifi, prize
- toalete curate cu tot ce este necesar
- "nasi" prietenosi, iei bilet in tren, primesti intotdeauna chitanta
- am calatorit pe rute Buc-CT si Buc -Sinaia

Am o banuiala ca CFR-ul ii boicoteaza...asteptam dimineata softrans-ul de sinaia, in gara de nord; plecarea anuntata la 9:22, dar nu este afisata linia.. astept 10minute (era 9:00 deja) si apare ca trenul (care vine de la Craiova) are intarziere 35min...
Merg linistit la Mac...
Inspirat, pe la 9:20 ies sa vad daca s-a mai schimbat ceva... pe tabela trenul nu mai apare cu nici o intarziere, linia este afisata... lumea alearga pe peron....
Dupa discutia cu seful de tren, acesta confirma CFR-ul face tot ce poate ca sa ii boicoteze... pacat!

#10
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Softrans, trenul Hyperion sau, in experienta mea, cum sa ramai ca prostul in gara. Adica, desi e incredibil, au anulat trenul si nu au anuntat pe nimeni. Nici macar pe fraierii care aveau rezervare online si de la care aveau adresa de mail si numarul de telefon. Explicatia lor, s-a produs o defectiune subita la tren si nu au mai apucat sa ne anunte. Doua probleme aici:
1. Au doar doua trenuri care circula non stop, deci e normal sa se defecteze. Nasol e ca nu ce baga in loc atunci cand unul din ele crapa. Si pe masura ce se invechesc o sa se intample tot mai des
2. Cand am ajuns cu urmatorul tren (CFR, de data asta) la destinatie, Gara de Nord, ambele trenuri erau acolo. Deci nici urma de defectiune subita, la statia de plecare (Brasov). In cel mai "bun" caz, se defectase trenul inainte sa plece catre Brasov, deci nu avea cum sa apara defectiunea asa de rapid

Concluzie, ceva s-a intamplat si ei ne-au lasat cu ochii in soare desi cu siguranta aveau timp sa ne anunte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate