Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Vacanta in 2 - Propuneri

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Buna ziua,

Dupa craciun am dorii sa mergem intr-o vacanta cu masina prin tara si cum este putin tarziu ca sa gasim locuri libere sau majoritatea sunt pentru grupuri mai mari de 8 persoane doresc cateva recomandari. Ideal ar fi undeva cu brazi multi si mai departe de sosea, de anul nou nu am nici o pretentie. Ca si preturi nu prea ma intereseaza dar sa fie ceva omenesc, nu mai mult de 500 lei / persoana  pe seara (buget 1200 euro pentru 4 zile)

Multumesc si astept recomandarile dvs.

Edited by Y0samiteSam, 28 November 2015 - 17:19.


#2
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Borsa, Vatra Dornei

#3
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

View PostY0samiteSam, on 28 noiembrie 2015 - 17:13, said:

undeva cu brazi multi si mai departe de sosea

Muntele Baisorii, Cluj.

#4
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Harghita Băi.

#5
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Fundul Moldovei.

#6
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
La Claudia si Calin.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xBKVq8o0N8I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
De unde plecati? Si cam spre ce zone va ganditi?
Un ex: din Bucuresti poti merge in zona Voineasa, intr-unul din satele de acolo.

#8
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Hotel Mara - Sinaia
Hotel-Restaurant Poiana Izvorului - Sambata de Sus
Complex turistic Creanga - Targu Ocna

#9
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu am fost in urma cu cativa de sarbatori in Budapesta. Am fost cu trenul cca 150 lei dus-intors/persoana. Nu am rezervat nimic. In gara din Budapesta am fost intampinati de mai multe persoane ce ofereau cazare. Am gasit o familie mai in varsta care ne-a oferit 1 camera pentru 3 nopti cu 50 Euro,cealalta cmera fiind ocupata de familia respectiva. Familia a fost super , primea vederi chiar si din Asia de la persoane ce s-au cazat acolo. Apartamentul era la cca 15 min de centru. Am avut de vizitat foarte multe, si ungurii au fost foarte prietenosi in general. Revelionul l-am facut in strada. Erau concerte aproape la 500m distanta unele de altele. In Budapesta nu am cheltuit foarte mult.

#10
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Maramures (Valea Izei) si Budapesta recomand si eu. Doar la Budapesta mi s-a parut putin ciudat: eu am mers de Craciun 5 zile (din care 2 pe tren) si in Ajun si de Craciun metroul era inchis. Nu asta era buba, dar, comercial, orasul nu e la fel de activ ca Bucurestiul in perioada similara. Daca alegi Budapesta, eu am stat la Hotel Matyas (3*) si e central (daca stii Hotel Dorobanti raportat la Gara de Nord). Evenimente in strada sigur gasesti. La hotel am gasit si un program al evenimentelor.


PS: trenul (dus-intors) pana in Budapesta costa 48E/persoana (e o oferta al Cailor Ferate din Romania, Ungaria si Austria), iar in Budapesta preturile de cazare sunt mai mici fata de timpul verii (n-am prea inteles-o, dar in fine, orasul are ce arata).
PS 2: daca alegi Ungaria, incearca sa inveti cateva expresii in germana. Nu exceleaza cu engleza. Eu am reusit sa ma ratacesc vreo 5 ore in Ajunul Craciunului si nici bani de taxi nu aveam indeajuns la mine.

Edited by Pololica, 29 November 2015 - 08:04.


#11
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
In urma cu 4 ani cand am fost eu, tramvaiele au circulat inclusiv toata noaptea de revelion.Pana la Budapesta din Bucuresti faci cam 16 ore . Cand am fost la vagonul cseta am dormit neintors. Lenjeriile de pat erau curate si calcate. Am mers si la vagon clasa si nu a fost chiar foarte obositor.

#12
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Da, adevarul e ca toata Budapesta e impanzita de brazi... Ungaria e recunoscuta pentru padurile imense de conifere si muntii absolut superbi.
Voi chiar nu va ganditi ca poate omu` vrea sa scape de aglomerarile urbane macar de sarbatori?

#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Cam multa Budapesta pe "Vacante in Romania".  Ultima data cand am verificat, Budapesta era la unguri.

Edited by Barboso, 29 November 2015 - 14:24.


#14
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Încearcă în Durău, acolo sunt și șanse foarte mari să prinzi zăpadă, o să ai liniște, pârtie de ski.
Plus că este zona Moldovei deci ai șanse să prinzi ceva tradiții de anul nou :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iY0Jyfsc36A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
pentru 2 persoana asa de relaxare recomand vreo 2 nopti la Sinaia la vila Economat. E fix in curte la Peles langa Pelisor. Preturile sunt cam piperate dar experienta e interesanta

#16
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Am cautat in amanunt toate recomandarile dvs. si 95% sunt deja ocupate in perioada dorita de noi.
Am reusit pana la urma sa fac o rezervare in Sovata.
Va multumesc pt. propuneri....Sarbatori Fericite va doresc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate