Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Panouri fotovoltaice Partea a II-a ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

Poll: Panouri Solare - doriți deschiderea părții a 2-a ? (24 member(s) have cast votes)

Panouri Solare - doriți deschiderea părții a 2-a ?

  1. DA (18 votes [75.00%])

    Percentage of vote: 75.00%

  2. NU (6 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

Vote

#1
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Actualul topic este stufos si discutiile s-au ramificat astfel incat e greu de urmarit  firul temei .
Doriti sa fie inchis si sa apara partea a 2-a sau il mentinem pe cel actual ?
Nu exista optiunea de " nu ma intereseaza " .
Timp de decizie :  o saptamana.

Edited by ggelu, 28 November 2015 - 13:34.


#2
Dor

Dor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 15.12.2005
Daca la o carte de 1000 de pagini are un rost impartirea ei pe volume avand in vedere ca stai cu ea in mana sau cotorul prea gros ingreuneaza rasfoirea si face cartea mai fragila (bine, este evident ca exista cel putin unu' care nu intelege problema), in cazul forumului electronic, segmentarea lui nu aduce niciun avantaj in functia de cautare si citire - e doar o actiune pentru a nu sta degeaba.

Cine vrea ca dintr-un forum de discutii sa rezulte manualul micului fotovoltachist din contributii anonime, dezagregate, uneori antagonice, necertificate si uneori iresponsabile, sa scrie o carte acasa, iar daca n-are timp, sa intre-n puscarie, sau, sa-si faca topicul personal/blog  in care sa scrie cum vede el lumea asta - promitem ca nu-l perturbam.

#3
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Dacă amestecăm fotovoltaicele cu panourile solare termice,o să fie un ghiveci de toată frumusețea ! eu am votat PRO,dar titlul nu este unul potrivit !.După părerea mea titlul topicului trebuie modificat în ”Panouri fotovoltaice partea a 2-a” ,ca să continuăm șirul discuțiilor pe aceeași temă !Posted Image

Edited by Viorelsolar, 28 November 2015 - 14:20.


#4
CostyOK

CostyOK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 23.03.2009

 Viorelsolar, on 28 noiembrie 2015 - 14:20, said:

Dacă amestecăm fotovoltaicele cu panourile solare termice,o să fie un ghiveci de toată frumusețea ! eu am votat PRO,dar titlul nu este unul potrivit !.După părerea mea titlul topicului trebuie modificat în ”Panouri fotovoltaice partea a 2-a” ,ca să continuăm șirul discuțiilor pe aceeași temă !Posted Image

Sunt de acord,  titlul trebuie sa fie Panouri Fotovoltaice partea a 2-a

Corectat

Edited by ggelu, 28 November 2015 - 22:03.


#5
silicipi

silicipi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 18.08.2008
Aceeasi parere, va rog schimbati si treceti acolo la numele topicului, Panouri fotovoltaice, altfel pe viitor se vor creea confuzii.

#6
pyxyit

pyxyit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 02.07.2009

 ggelu, on 28 noiembrie 2015 - 13:33, said:

Actualul topic este stufos si discutiile s-au ramificat astfel incat e greu de urmarit  firul temei .
Doriti sa fie inchis si sa apara partea a 2-a sau il mentinem pe cel actual ?
Nu exista optiunea de " nu ma intereseaza " .
Timp de decizie :  o saptamana.
Interesant ar fi daca s-ar putea pastra doar lucrurile strict despre fotovoltaice pe vechiul topic.

#7
cristiBMW320

cristiBMW320

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 29.10.2008
Ca pe net cine sitie unde sa caute si ce ....

#8
agrofan1966

agrofan1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.11.2015
mda! ... am votat NU ! ...
cred ca o sa fie "asemanator" cu topicul de Energie Eoliana 2 ! ... unde cei care au contribuit cu adevarat
la acest topic (si care, intre timp, s-au "lasat" de forum) sunt "inexistenti" ptr noii veniti ! ...
aici ma refer (de exemplu) la Cezar ! ... colegul nostru, @Blimpyway !
Victor

Edited by agrofan1966, 29 November 2015 - 09:41.


#9
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

 pyxyit, on 28 noiembrie 2015 - 22:40, said:

Interesant ar fi daca s-ar putea pastra doar lucrurile strict despre fotovoltaice pe vechiul topic.

Nu stiu cum sa iti spun dar postarile inutile nu s-au scris singure.  Si nici nu vor dispare  daca se schimba numele .
Depinde doar de cei care posteaza pe o arie  sa o tina curata .  Ideile ar fi :
- ca noii veniti sa citeasca din urma si sa nu puna intrebari la care s-a raspuns repetat .
- Sa se limiteze off-topicul  si replicile acide fara contiunut util.
Daca e cineva amator putem gandi un topic pur tehnic si altul de discutii mai lejere .  Dar astept ideile si reactiile voastre altfel iar imi aud critici pentru limitarea libertatii de expresie.

#10
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Replicile acide vor continua,fac parte din arsenalul fiecăruia dintre noi când trebuie să ne apărăm punctul de vedere.Găsești milioane de replici acide pe toate forumurile din lumea asta și ele reprezintă sarea și piperul unor discuții aprinse mai ales între ”masculi”,că nu putem fi chiar toți niște fetițe de grădiniță cuminți și ascultătoare !.Din punctul meu de vedere nu este normal ca unii să se erijeze în profesori,să editeze texte,extragând fraze din context după bunul lor plac,să facă corecturi înșirând tot felul de ipoteze și idei personale mai mult s-au mai puțin demonstrabile,să taie cuvintele cu roșu,deși regulamentul forumului nu le dă dreptul și toate astea le fac câțiva indivizi care se cunosc ei destul de bine ! Posted Image

#11
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Hai sa nu continuam discutiile  offtopic de orice natura si sa ne limitam strict la obiect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate