Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

problema glof 4 1.6 benzina clima

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mom2bi1my

mom2bi1my

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.02.2013
De curand am luat un VW golf 4 motor 1.6 benzina climatronic si hidramat. va rog sa ma ajutati cum as putea sa setez clima sau ce altceva sa fac pentru a dezaburi si geamurile de la usile din spate cocomitent cu parbrizul si geamurile fata?

#2
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Posibil motorasul clapetei de recirculare sa fie gripat => e blocata ventilatia pe recirculare
filtru de polen
AC on (daca clipeste climatronicul cand pui contactul, nu are freon)

Edited by OmulLLORT, 27 November 2015 - 23:05.


#3
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
La ce iti trebuie dezaburire pe geamurile din portiera spate?

#4
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Pe geamurile de la usile din spate nu sulfa aeroterma un aer cald si uscat (ca pe parbriz si geamurile usilor din fata) asa ca nu poti, sau nu poti instant asa cum simti ca se face acum cu fata, dupa ce mergi mai mult se dezaburesc si acelea, vezi totusi sa nu ai ECON activat.

Edited by dicdobre, 27 November 2015 - 23:18.


#5
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
[ http://www.colindetailing.ro/images/416600_lavete_praf_sonax.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
mom2bi1my

mom2bi1my

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.02.2013
Este adevarat ca in momentul in care pun contactul clipeste climatronicul cateva secunde vreo 10. ECON nu este activat. am facut si un drum mai lung in afara localitatii aprox 80 km si geamurile de la usile din spate erau tot aburite,

#7
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Deci nu ai freon.

#8
mom2bi1my

mom2bi1my

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.02.2013

 ilietu, on 27 noiembrie 2015 - 23:17, said:

La ce iti trebuie dezaburire pe geamurile din portiera spate?
mie nu imi trebuie ca stiu cum sa conduc doar din geamuri fata si  oglinzi dar e vorba ca masina e condusa zilnic de sotia mea si cred ca toti stiti, cei care au neveste cu permis de conducere, ce comentarii au la adresa masinii ( nu se incalzeste repede...nu se dezabureste ...nu merge ca cealalta...) pana acum mergea cu un glof 3 din 1992 care avea doar oglinzi electrice si incalzite si era super ca facea repede cald iarna. asta ca o paranteza,

#9
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  sotia ta se uita prin geamurile din spate cand e la volan ?

#10
mom2bi1my

mom2bi1my

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.02.2013

 OmulLLORT, on 28 noiembrie 2015 - 22:52, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  sotia ta se uita prin geamurile din spate cand e la volan ?
da sa vada prin geamurile din spate ce nu se vede in fata :D

#11
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
1-Prietene, repara ac-ul si seteaza climea sa-l foloseasca impreuna  cu incalzirea.
2-Vezi care-i treaba cu clapeta de recirculare sa nu fie blocata pe recirculare din cauza motorasului defect.Daca e defect pana repari trage-o cu mana pe admisie din exterior si scoate mufa de la motoras.
Daca faci asa nu o sa mai ai probleme de condens.
3- Nu o sa pot intelege niciodata soferii astia de duminica care au nevoie de geamuri laterale spate,luneta,oglinda centrala,scaun ridicat pana in tavan ca sa vada botul masinii si chestii de genul ca sa manevreze un amarat de turism de 1200Kg. Masina se conduce doar cu cele 2 oglinzi laterale,parbriz si geamuri laterale fata.Restul sunt mofturi.

Edited by geo123, 30 November 2015 - 11:44.


#12
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Oi fi tu șofer profesionit dar degeaba ,la parcarea în spic cand ieși cu spatele pe strada Îți trebuie geamurile laterale așa ca...psst

#13
mom2bi1my

mom2bi1my

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.02.2013

 geo123, on 30 noiembrie 2015 - 11:36, said:

1-Prietene, repara ac-ul si seteaza climea sa-l foloseasca impreuna  cu incalzirea.
2-Vezi care-i treaba cu clapeta de recirculare sa nu fie blocata pe recirculare din cauza motorasului defect.Daca e defect pana repari trage-o cu mana pe admisie din exterior si scoate mufa de la motoras.
Daca faci asa nu o sa mai ai probleme de condens.
3- Nu o sa pot intelege niciodata soferii astia de duminica care au nevoie de geamuri laterale spate,luneta,oglinda centrala,scaun ridicat pana in tavan ca sa vada botul masinii si chestii de genul ca sa manevreze un amarat de turism de 1200Kg. Masina se conduce doar cu cele 2 oglinzi laterale,parbriz si geamuri laterale fata.Restul sunt mofturi.
ac ul il repar adica am sa reincarc instalatia cu freon dar te rog sa fii un pic mai explicit cu "seteaza climea sa-l foloseasca impreuna  cu incalzirea"?
aici nu am inteles. se fac ceva setari suplimentare sau altceva fata de cum procedezi la masinilie dotate cu AC manual sau fara AC?

#14
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

 Al3csutzul, on 07 decembrie 2015 - 16:59, said:

Oi fi tu șofer profesionit dar degeaba ,la parcarea în spic cand ieși cu spatele pe strada Îți trebuie geamurile laterale așa ca...psst
daca sta parcata se dezabureste

#15
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006

 mom2bi1my, on 08 decembrie 2015 - 21:49, said:


ac ul il repar adica am sa reincarc instalatia cu freon dar te rog sa fii un pic mai explicit cu "seteaza climea sa-l foloseasca impreuna  cu incalzirea"?
aici nu am inteles. se fac ceva setari suplimentare sau altceva fata de cum procedezi la masinilie dotate cu AC manual sau fara AC?
adică Îți setezi temperatura dorită în mașină dar apeși pe AUTO ,NU pe economie ,sa ai mereu auto în dreapta ecranului de clima !


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate