Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Instalare Windows pe Mac Mid 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
cc_dorin

cc_dorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.11.2009
Salut! Am avut probleme cu windows-ul pe un Mac Mid 2011. Am crezut ca daca fac un "clean install" rezolv toate problemele. Am intrat in osx si, cu bootcamp assistant, am sters Windows si am facut o modificare a partitiilor. Am marit partitia pentru Windows.
   Din pacat Superdrive nu mai citeste dvd-uri (se pare ca multi au problema asta), asa ca am incercat o instalare usb din bootcam assistant.
   Prima problema am avut-o la select area partitiei.A dat eroarea "Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only installed on GPT disks". Am trecut peste pasul  pasta si am reusit sa instalez Windows 10.
numai ca dadea bluescreen si eroarea "system thread exception not handled (igdkmd64.sys)"
   Asa ca am pus  WIN 8.1. Care nu lua driverul de sunet, si altele.
   Am tot cautat si am aflat ca in EFI, Windows nu gaseste driverele. Chiar si instalat manual. In nici un fel.
Undeva scrie ca:
f you installing Windows 7/8/8.1 on MAC in EFI (native) mode - you'll get problem with sound. If you installing Windows in BootCamp mode - you'll get corrupted files on your hybrid MBR/GPT disc if you'll try to use same files on both systems. If you have only 1 system (Windows in bios mode or Mac OS in gpt) - no problem. So you have to decide
  Dar alta data am instalat fara probleme, si a mers mai mult de un an.
Se poate face un usb cu altceva decat EFI, un modulator de bios, de pe care sa bootez si sa instalez Windows si sa mearga si driverele?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
1. Am tot folosit bootcamp si nu am avut astfel de probleme.
2. Problema cu Windows 10 este rezolvata de ultimul pachet de drivere, dar dupa instalarea Win10 si a drivelor de Mac, nu lasa Windows sa instaleze alte update-uri de drivere.
3. Pt win8.1 vezi aici

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate