Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Placa de sunet externa

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alex2009

alex2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.08.2007
Va salut, am o rugaminte la cei care se pricep si vor sa-mi dea un sfat.
Folosesc softul Virtual dj la lucru si pana de curand am avut o placa audio externa, Maya 44 USB, pentru ca are posibilitatea de a reda doua surse de semnal stereo simultan. De curand placa a decedat, insa necesitatiile sunt aceleasi. M-am uitat la alte placi si am gasit-o pe urmatoarea: M-audio Fast Track C600.
Intrebarea mea este, oare se poate configura aceasta placa dupa necesitatile mele? E compatibila cu softuri de acest gen? pe langa intrarile de linie/mic cu care e dotata, (care ar putea sa ma ajute pe viitor). Daca cumva aveti alte propuneri de placi audio externe care pot face acest lucru va rog sa-mi spuneti.
Multumesc.

#2
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postalex2009, on 27 noiembrie 2015 - 22:37, said:

Va salut, am o rugaminte la cei care se pricep si vor sa-mi dea un sfat.
Folosesc softul Virtual dj la lucru si pana de curand am avut o placa audio externa, Maya 44 USB, pentru ca are posibilitatea de a reda doua surse de semnal stereo simultan. De curand placa a decedat, insa necesitatiile sunt aceleasi. M-am uitat la alte placi si am gasit-o pe urmatoarea: M-audio Fast Track C600.
Intrebarea mea este, oare se poate configura aceasta placa dupa necesitatile mele? E compatibila cu softuri de acest gen? pe langa intrarile de linie/mic cu care e dotata, (care ar putea sa ma ajute pe viitor). Daca cumva aveti alte propuneri de placi audio externe care pot face acest lucru va rog sa-mi spuneti.
Multumesc.
Fast Track C600 are tot ce avea Maya 44 USB si cateva functii in plus(doua iesiri in plus, posibilitatea de-a conecta patru microfoane la toate cele 4 intrari, MIDI in si out plus Spdif in) iar intrarea/iesirea spdif e pe RCA nu pe jack(asta e un mare avantaj ca poti utiliza cabluri profesionale dedicate).Deci poti face cu ea tot ce faceai cu Maya 44 USB si cateva lucruri in plus Posted Image.Si ca un plus de profesionalism, Fast Track C600 are intrari si iesiri balansate, pe conectoare TRS(sau XLR pe intrarile de microfon).Evident ca poti utiliza si cabluri TS fara probleme(in acest caz vei avea o legatura nebalansata), nu esti obligat sa utilizezi TRS.

Edited by buncar, 28 November 2015 - 20:09.


#3
alex2009

alex2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.08.2007
Multumesc de raspuns, ma temeam sa nu dau banii pe ea si sa nu pot configura virtual dj, pe care sunt obligat sa-l folosesc.

#4
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004
Buna ziua.

Pot achizționa această placă, dacă am sistem 2.0, adică 2 boxe?


Creative Omni Surround 5.1

[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/612PG4KUgvL._SL1500_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://static1.caseking.de/media/image/thumbnail/gasc-077_gasc_077_4g_800x800.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate