Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Conectare 2 camere video sau dslr la pc live.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mencar

mencar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2015
Salut, am si eu o problema.
Vreau sa conectez la pc 2 camere video sau 2 camere dslr pt video.
Imi trebuie pt o sedinta, si anume sa conectez 2 camere la pc sa mearga live pe pc cu un anumit soft, in soft sa selectez eu ce aparat sa mearga live/sa fac schimb de cadre sau cv de genu,  pe youtube sau alta solutie de a transmite live online pe internet, stie cineva ce programe imi trebuie ce placa ce aparatiunu ce cabluri etc... am inteles ca imi tebuie placa captura, dar nu sunt sigur si exact, stie cineva despre ce este vorba mai exact, cineva care a facut asta deja? astept raspuns, scuze de exprimare sau greseli prin exprimare.

Singurul tutorial gasit pe net ce as vrea sa afac eu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bSLmbSrwLTI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mencar, 27 November 2015 - 18:46.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
N-am inteles clar ce si cum vrei sa conectezi. Pt camere cu iesire AV ai nevoie de o placa de captura cu mai multe intrari, gen camere de supraveghere+ softul aferent, pe USB ajunge un soft pt camere de supraveghere. In mod normal, pt ce cred eu ca vrei sa faci, ar fi recomandat un mixer, sa poti comuta elegant de pe o camera pe alta.

#3
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Tie iti trebuie defapt un studio cu mixer video  (fie el si virtual  cu device extern si control pe pc) + encodor realtime  h264 harware + streamer.
Chestia asta esti constient ca nu e ieftina si face mult mai mult decat camerele si DSLR-urile la un loc iar daca adopti solutia cu mixer virtual(controlat de PC) asteapta-te sa ai probleme cand ti-e lumea mai draga.
Nu ai detalii despre ce rezolutii vrei.E una 576i si alta 1080i din punct de vedere al costurilor echipamentelor.
Iar cireasa de pe tort stii care? Nu stiu la ce DSLR-uri sau camere te gandesti tu dar cam toate sculele comunica prin  SDI si doar camerele profesionale foarte scumpe din clasa de sus au asa ceva.Greu gasesti solutii de compromis pe HDMI.
Uita asta e cea mai ieftina solutie(e pe HDMI cu mixer cu, control virtual) all in one care iti trebuie tie:  http://www.westbuy.r...-la-cheie-.html
Pentru SDI si mixere FULL  hardware preturile cresc exponential.

Edited by geo123, 27 November 2015 - 19:33.


#4
mencar

mencar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2015
aha...deci cv mai ieftin nu se poate...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate