Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Hair botox vs. keratina

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
As dori sa imi fac unul din aceste tratamente la par si nu stiu care e mai ok si mai eficient.
E cineva pe aici care si-a facut unul din aceste 2 tratamente si poate sa imi dea niste pareri?

#2
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Botoxul nu se injecteaza in piele? Cu ce te ajuta ca vei avea scalpul mai neted? Acum ai zbarcituri pe cap?

#3
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Posted Image
este hair botox, este altceva, se aplica pe firul de par

#4
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Ne-am prins! Botoxul face părul... botoxat

#5
Daria27

Daria27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 26.11.2015

 bubu30, on 27 noiembrie 2015 - 15:11, said:

As dori sa imi fac unul din aceste tratamente la par si nu stiu care e mai ok si mai eficient.
E cineva pe aici care si-a facut unul din aceste 2 tratamente si poate sa imi dea niste pareri?
Keratina iti recomand.

#6
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
le-ai incercat pe amandoua?
am inteles ca keratina ar usca parul, e adevarat?

#7
Freyaa

Freyaa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 857
  • Înscris: 19.04.2015

 bubu30, on 28 noiembrie 2015 - 19:26, said:

le-ai incercat pe amandoua?
am inteles ca keratina ar usca parul, e adevarat?

keratina am incercat eu si nu-I cine stie ce.
de Botox recunosc ca n-am auzit -sub ce forma se aplica pe par?

#8
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
De ce nu e cine stie ce? Te referi la faptul ca nu sunt rezultate spectaculoase?

#9
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Pentru ce anume vrei tratamentul?
Ai par carliontat si il vrei drept sau vrei sa reduci din distrugerea lui si vrei sa fie mult mai usor de coafat/uscat ?

Hair botox e mai degraba apa de ploaie.

#10
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Nu am par carliontat, e doar degradat si am multe suvite rebele. Daca nu ii dau cu spuma dupa ce ma spal imi sta ca o matura si e umflat. Vreau dor sa stea drept si sa fie mai matasos.

#11
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Esti in Romania?
Ti-as recomanda sa faci un tratament cu keratina, dar asigura-te ca tratamentul pe care il utilizeaza salonul e intr-adevar unul de calitate si nu ceva humbuc ieftin sau facut de ei dar sa-ti ceara 200-300 de euro pe manopera + produs.
Citeste mult despre procedura si fii sigura ca te-ai familiarizat si testeaza persoana care iti a aplica produsul ca stie ce face. Daca dupa 10-12 saptamani inca esti multumita de rezultate, cumpara tu singura produsul pe care l-au folosit la salon si poti incepe sa te faci singura ( cu ajutorul cuiva ) acasa si sa platesti cam 1/4 din pret. De obicei serurile costa intre 100-300 de euro, dar ai mult mai mult produs decat ce ti se aplica la salon, unde platesti manopera.
Evident, in state e cel mai ieftin sa te faci si/sau sa cumperi produsele, mai ales ca majoritatea nu livreaza in Europa ( astea cu mai multe reviews etc. ) sau nu au saloane in EU.

#12
Freyaa

Freyaa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 857
  • Înscris: 19.04.2015
pe mine un astfel de tratament de care vorbeste Judith m-a tinut fix 3 saptamani.
Trebuie sa stii ca nu-I sufficient numai sa faci tratamentul si gata, in fiecare zi vei avea par neted, aranjat si lucios ca dupa coafatul cu placa.
trebuie sa ai grija sa nu-l strangi in coada foarte des, sa folosesti  anumite tipuri de sampon. Sa nu intervii chimic asupra  parului.

Eu recunoas ca am facut un tratament ieftin - 300e
probabil sunt produse net superioare celor folosite de mine - de fapt calitatea keratinei si modul de aplicare, astea trebuie luate in calcul.

#13
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Ce keratina ai folosit?
Eu am parul in stare naturala fix cum iese ca dupa tratament, dar pe undeva sper ca keratina aia umple firul distrus si ca ma voi tunde mai rar, ahahah.

#14
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Stati asa, vorbiti de tratamente de 300 de euro, sau am inteles eu gresit? La saloane am vazut ca pretul variaza intre 500 si 700 lei.

#15
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Keratina ce ti-o aplica in general costa intre 150-300 de euro ( 200-300- unele mai mult, depinde, de ml, sa zicem ca aia de 300 ajunge la 2 aplicari ). Daca e intr-adevar ceva de calitate.
De aceea trebuie sa te interesezi cu exactitate de la ce supplier se aprovizioneaza, poate te trezesti ca ei iti pun in par balsam de 5 euro cu keratina si ti-l fac cu placa dupa si te taxeaza 8 milioane si-ti mai si distrug parul complet ( cum f multa lume se plange ) si sa le pui sa iti arate ambalajul sigilat.
Suna la salon si intereseaza-te ce keratina folosesc ( dar ia cu exactitate denumirea ) ca unele forme, mai vechi, contin niste ingrediente care la incalzirea cu placa elimina niste fumuri inalt cancerigene si au fost retrase de pe piata, dupa ce s-a deerminat ca o groaza de angajate au fost foarte afectate din punct de vedere al sanatatii.
Dupa ce afli ce keratina folosesc, fa un research de calitate asupra produsului si ce zice lumea despre el.
Din pacate cam astra trebuie sa faci pentru orice ce e mai scump in materie de servicii de salon, o mare parte din ei vor fura produsele ( daca proprietarul chiar comanda ceva de calitate ) sau pur si simplu te vor minti pe fata si it vor distruge parul/genele sau ce stiu eu pentru ce te duci cu produse contrafacute sau necorespunzatoare pentru tratament.

Edited by Judith, 29 November 2015 - 23:38.


#16
lacrimidedor

lacrimidedor

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 589
  • Înscris: 19.08.2015
Zici ca ti-ai conturat buzele. Dragusanco...

#17
wladvld

wladvld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.09.2014
Apropo... Exista ceva pastile hair botox care cică ar ajuta parul sa se regenereze și sa nu mai cadă. Le-a încercat cineva? Pt ca sunt destul de tânăr și am observat ca îmi cam cade parul și as vrea sa le încerc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate