Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

MSDNAA - Cum se aplica?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Salut,

Are cineva idee cum functioneaza sistemul MSDNAA (Academic Alliance) pentru Romania? Cum se poate aplica? Un liceu poate intra in acest program si beneficia de licente gratuite?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
https://www.dreamspa...bscription.aspx

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
MSDNAA nu mai exista - e noul program DreamSpark.
Da, un liceu poate intra in program, dar trebuia sa-si dea cineva interesul. Vezi si la minister.

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@eiffel, ce inseamna mai exact "sa-si dea cineva interesul"? Poti detalia putin procesul? Orice informatie ajutatoare e bine-venita, nu sunt direct implicat dar incerc sa ii ajut sa obtina acces la program.

Edited by LensFlare, 27 November 2015 - 13:33.


#5
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Am si eu o intrebare in legatura cu licenta de student, ea poate expira intr-un viitor... apropiat ? gen peste 1-2 ani cand termin facultatea ?

Edited by OmulLLORT, 27 November 2015 - 13:54.


#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Expira in momentul cand termini facultatea, e valabila doar pe perioada studiilor.

#7
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Am fost membru MSDNAA in perioada facultatii. Licentele primite ( windows 2000 datacenter si MS SQL server ) le-am folosit pentrru dezvoltarea proiectelor din facultate si de la licenta .
Apoi, intr-adevar, dupa terminare , legal , au expirat .

Asta era acum 15 ani :)

Nu stiu detalii efective , profesorii se ocupau de toate aceste aspecte ; inclusiv kiturile cu softurile Microsoft si licentele le-am primit de la ei

#8
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
E valabil și pt scoli și licee?

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

View PostLensFlare, on 27 noiembrie 2015 - 13:30, said:

@eiffel, ce inseamna mai exact "sa-si dea cineva interesul"? Poti detalia putin procesul? Orice informatie ajutatoare e bine-venita, nu sunt direct implicat dar incerc sa ii ajut sa obtina acces la program.
Prea exact nu stiu nici eu, dar adminul liceului, proful de info, sau directorul trebuei sa aplice la minister ptr licente.
Stiu ca sunt si niste cerinte ptr ca sa poata beneficia de ele.

Doar la minister cineva care are dreptul sa ceara asa ceva poate obtine informatii suplimentare. Si daca se incadreaza in cerinte si se zbate suficient - nu intreaba azi, face o cerere si pe urma asteapta...

In mod normal e valabil ptr orice institut de invatamant, care indeplineste anumite criterii stabilite de minister si de Microsoft.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate