Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

History prezintă în premieră filmul documentar „Teroare: Șapte Zile în Paris”

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006
History prezintă în exclusivitate un documentar despre recentele atacurile teroriste din Paris, în care au murit 130 de persoane.
Filmul va fi difuzat în premieră miercuri, 2 decembrie, de la ora 23:00.

Link: http://www.forbes.ro...ile-paris-50174

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Bullshit!Posted Image  N-am nici cea mai mică încredere într-un asemenea documentar, mai ales că e făcut de americani și la atît de puțin timp după evenimente!Posted Image  Sunt în foame după atenție sau ce...?

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,357
  • Înscris: 11.08.2003
Au pregatit filmul in avans. Aveau o "presimtire".

Edited by sorin147, 27 November 2015 - 09:24.


#4
justcause

justcause

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 01.08.2010
cine se scuza se acuza

#5
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Nici nu era greu sa-l faca, probabil au pus cap la cap toate informatiile din media.

#6
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Stai. History chiar arata chestii legate de...istorie si nu de ... depozite (warehouse)??

Edited by 4evryng, 27 November 2015 - 10:19.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu astept invetarea teroristului, bombardarea oraselor, omorarea catorva fraieri si la final, uciderea teroristului. Franta va fi multumita. Sange va fi fost varsat. Vive la France!

#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Este o linie de demarcatie extrem de subtire intre informare si manipulare . Va aduceti aminte de filmul ala cu Stalone si Sandra Bullock in care il invie pe ala din trecut , intr-un viitor ciudat si cu manifestari  ridicole  ? Cam asa arata si prezentul nostru. Cei care au vazut filmul , la vremea respectiva au perceput ridicolul . Cei care il vad azi , copii generatiei de retarzi care dau tonul si trendurile in lume , considera ridicole manifestarile lui Stalone . Asa se intampla cand generatiile cresc fara sa se ocupe cineva de ele . Daca nu ii explici unui plod ca normalitatea este una si televiziunea alta , plodul va lua ca normal ce vede ca se promoveaza. Daca avem generatii de promovare a ridicolului si anormalitatii , plozii formati mai mult de televiziuni si internet decat de parinti si profesori isi vor construi o normalitate a lor , ridicola din punctul nostru de vedere . Avem generatia Facebook , in care este considerat normalitate sa rupi legatura cu prieteni vechi pe motiv ca nu iti dau " like-uri " la niste selfiuri ridicole pe care ti le-ai facut . Succesul nu mai inseamna o pregatire profesionala buna ci o interactiune imbecila cu milioane de oameni despre care nu stii nimic , pe Facebook si se contorizeaza in numarul de " like-uri " pe care il primesti cand faci o poza la omleta pe care o mananci de dimineata.
In aceeasi logica , publicul cere superficialitate si de la televiziuni , care le-o da impachetata frumos si cu bataie in directia pe care publicul o doreste. Astfel nu se mai formeaza opinii , nu se mai informeaza populatia , ci i se da in gurita un fel de fast-food televizat sau internetizat ( nu stiu daca exista termenul ) . Orice chestie aparuta la doua saptamani de la un eveniment , nu poate in nici un caz sa cuprinda o imagine obiectiva si completa a unei realitati . indiferent cine o promoveaza. Dar publicul vrea sange ...si stiri socante ...si sa isi confirme parerile pe care deja le are formate ...si ....auto ...sau ... pentru ca paltoane , ca doar atat mai pot intelege retarzi din generatiile actuale , care , dealtfel au o parere extrem de grozava despre capacitatile lor ( ca orice prost din orice perioada de cand au existat oameni ) .

Edited by JurasikMan, 27 November 2015 - 10:46.


#9
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
In mai putin de doua saptamani sa faci un astfel de documentar? Doar editatul dureaza mai mult.

#10
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
History este desene animate , sunt niste infractori cu acte in regula .

#11
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
bă, ce să zic?
frairii tre'să ştie egzact şi sigur chestiile
asta se face prin media, dat oric... adecă la fiecare oră pînă intră în subconştient.

haide bă, pute a făcătură de ... la distanţa aia de stadion... de se mirau cretinii că n-au oprit meciul...

Edited by sarac.lipit, 27 November 2015 - 11:57.


#12
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015

View Postdaniel1976, on 27 noiembrie 2015 - 09:15, said:

History prezintă în exclusivitate un documentar despre recentele atacurile teroriste din Paris, în care au murit 130 de persoane.
Filmul va fi difuzat în premieră miercuri, 2 decembrie, de la ora 23:00.

Link: http://www.forbes.ro...ile-paris-50174

Facatura aia masonica din Paris, fals la fel ca 11 septembrie, scopul sa distruga popoare si sa se foloseasca de resursele lor sub pretestul FALS "lupta impotriva terorismului". cine finanteaza isis si gruparile teroriste? cine finanteaza emigrantii oferindu-le mancare si transport?..de unde au aia bani sa se plimbe haihui pana-n Europa? de unde au aia bani pentru armamente si mai ales cine-i ajuta sa le cumpere si sa le foloseasca cand marile puteri "mint" ca lupta impotriva lor???... cand de fapt sunt mana-n mana

Ce-mi place, ca o facatura sa fie credibila se face si un documentar

View PostDaian95, on 27 noiembrie 2015 - 11:39, said:

In mai putin de doua saptamani sa faci un astfel de documentar? Doar editatul dureaza mai mult.

nu cumva scenariul a fost creat inaintea atentatelor de la Paris?

Edited by bogdan1811, 27 November 2015 - 13:04.


#13
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015
Aberati aiurea

View PostJurasikMan, on 27 noiembrie 2015 - 10:43, said:

Este o linie de demarcatie extrem de subtire intre informare si manipulare . Va aduceti aminte de filmul ala cu Stalone si Sandra Bullock in care il invie pe ala din trecut , intr-un viitor ciudat si cu manifestari  ridicole  ? Cam asa arata si prezentul nostru. Cei care au vazut filmul , la vremea respectiva au perceput ridicolul . Cei care il vad azi , copii generatiei de retarzi care dau tonul si trendurile in lume , considera ridicole manifestarile lui Stalone . Asa se intampla cand generatiile cresc fara sa se ocupe cineva de ele . Daca nu ii explici unui plod ca normalitatea este una si televiziunea alta , plodul va lua ca normal ce vede ca se promoveaza. Daca avem generatii de promovare a ridicolului si anormalitatii , plozii formati mai mult de televiziuni si internet decat de parinti si profesori isi vor construi o normalitate a lor , ridicola din punctul nostru de vedere . Avem generatia Facebook , in care este considerat normalitate sa rupi legatura cu prieteni vechi pe motiv ca nu iti dau " like-uri " la niste selfiuri ridicole pe care ti le-ai facut . Succesul nu mai inseamna o pregatire profesionala buna ci o interactiune imbecila cu milioane de oameni despre care nu stii nimic , pe Facebook si se contorizeaza in numarul de " like-uri " pe care il primesti cand faci o poza la omleta pe care o mananci de dimineata.
In aceeasi logica , publicul cere superficialitate si de la televiziuni , care le-o da impachetata frumos si cu bataie in directia pe care publicul o doreste. Astfel nu se mai formeaza opinii , nu se mai informeaza populatia , ci i se da in gurita un fel de fast-food televizat sau internetizat ( nu stiu daca exista termenul ) . Orice chestie aparuta la doua saptamani de la un eveniment , nu poate in nici un caz sa cuprinda o imagine obiectiva si completa a unei realitati . indiferent cine o promoveaza. Dar publicul vrea sange ...si stiri socante ...si sa isi confirme parerile pe care deja le are formate ...si ....auto ...sau ... pentru ca paltoane , ca doar atat mai pot intelege retarzi din generatiile actuale , care , dealtfel au o parere extrem de grozava despre capacitatile lor ( ca orice prost din orice perioada de cand au existat oameni ) .

Te contrazic, si asta ca plod  catalogat ca fiid  "retard" de catre dumneata al  generatiei FB (desi nici eu nu ma omor dupa retele de socializare si like-uri).
Generatia de dupa 90' e cu mult mai bine informata si educata decat ati fost voi  indoctrinati  pe timpul comunismului.   Generatia respectiva stie sa se distreze mult mai bine, sa gandeasca logic, sa proceseze informatiile, detine mai multe cunostinte,   e  mai deschisa la orice  si   mai   non-violenta........evident, nu vorbesc de toti.

Bineinteles ca nu m-as astepta sa intelegi asta asa cum nici tu nu a-i fi inteles generatia in care a trait taica'tau  si generatia in care a trait bunicu' tau si poate cum nici eu si generatia mea nu vom intelege generatiile viitoare.  Conflictele dintre generatii sunt de cand lumea.  



on: si mie mi se pare ciudat ca History lanseaza documentarul asta   cam repede, cand informatiile inca curg si sunt prea calde si cand exista inca riscul sa se mai produca incidente  dupa fazele din ultimele zile , deci nu ma astept sa fie ceva de calitate......ori probabil ca se vor rezuma in a reda ceva reportaje de stiri , o sa vorbeasca despre uciderea caricaturistilor  de la inceputul anului si cam atat.  

Dar asta nu inseamna ca voi ar trebui sa sariti cu acuzatii aiurea gen "totul a fost pregatit dinainte", ca "atentatele din Franta au fost planificate de CIA" ,  ca "ISIS a fost creat de serviciile secrete americane" si alte bullshit-uri care sunt la moda.
Ganditi inainte sa mai citit prostiile alea de bloguri si site-uri care se pretind a fi "conspirationiste".
Asta daca nu vreti sa ajungeti ca el......sau ca jet li de pe CG:  

View Postbogdan1811, on 27 noiembrie 2015 - 12:56, said:

Facatura aia masonica din Paris, fals la fel ca 11 septembrie, scopul sa distruga popoare si sa se foloseasca de resursele lor sub pretestul FALS "lupta impotriva terorismului". cine finanteaza isis si gruparile teroriste? cine finanteaza emigrantii oferindu-le mancare si transport?..de unde au aia bani sa se plimbe haihui pana-n Europa? de unde au aia bani pentru armamente si mai ales cine-i ajuta sa le cumpere si sa le foloseasca cand marile puteri "mint" ca lupta impotriva lor???... cand de fapt sunt mana-n mana
Ce-mi place, ca o facatura sa fie credibila se face si un documentar
nu cumva scenariul a fost creat inaintea atentatelor de la Paris?

Edited by gamerxgambler, 27 November 2015 - 13:07.


#14
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015

View Postgamerxgambler, on 27 noiembrie 2015 - 13:03, said:

Aberati aiurea



Te contrazic, si asta ca plod  catalogat ca fiid  "retard" de catre dumneata al  generatiei FB (desi nici eu nu ma omor dupa retele de socializare si like-uri).
Generatia de dupa 90' e cu mult mai bine informata si educata decat ati fost voi  indoctrinati  pe timpul comunismului.   Generatia respectiva stie sa se distreze mult mai bine, sa gandeasca logic, sa proceseze informatiile, detine mai multe cunostinte,   e  mai deschisa la orice  si   mai   non-violenta........evident, nu vorbesc de toti.

Bineinteles ca nu m-as astepta sa intelegi asta asa cum nici tu nu a-i fi inteles generatia in care a trait taica'tau  si generatia in care a trait bunicu' tau si poate cum nici eu si generatia mea nu vom intelege generatiile viitoare.  Conflictele dintre generatii sunt de cand lumea.  



on: si mie mi se pare ciudat ca History lanseaza documentarul asta   cam repede, cand informatiile inca curg si sunt prea calde si cand exista inca riscul sa se mai produca incidente  dupa fazele din ultimele zile , deci nu ma astept sa fie ceva de calitate......ori probabil ca se vor rezuma in a reda ceva reportaje de stiri , o sa vorbeasca despre uciderea caricaturistilor  de la inceputul anului si cam atat.  

Dar asta nu inseamna ca voi ar trebui sa sariti cu acuzatii aiurea gen "totul a fost pregatit dinainte", ca "atentatele din Franta au fost planificate de CIA" ,  ca "ISIS a fost creat de serviciile secrete americane" si alte bullshit-uri care sunt la moda.
Ganditi inainte sa mai citit prostiile alea de bloguri si site-uri care se pretind a fi "conspirationiste".
Asta daca nu vreti sa ajungeti ca el......sau ca jet li de pe CG:  


Habar n-ai pe ce lume traiesti prietenash, ai sa ajungi sa iesi in oras sa stai la o terasa si unul o sa traga in tine, iar tu cu neuronul esuat o sa creada ca este o simpla intamplare. Banuiesc ca, crezi ca in 89 a fost Revolutie? iar romanii isi aleg singuri presedintele si parlamentul Posted Image . Din numele si avatarul tau reiese ca esti un deraiat de la viata care s-a bagat in lumea virtuala a jocurilor, ramai acolo ca stai bine, vezi sa nu uiti sa scriiPosted Image

Edited by bogdan1811, 27 November 2015 - 13:27.


#15
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postgamerxgambler, on 27 noiembrie 2015 - 13:03, said:

Aberati aiurea

Generatia de dupa 90' e cu mult mai bine informata si educata decat ati fost voi  indoctrinati  pe timpul comunismului.   Generatia respectiva stie sa se distreze mult mai bine, ... e  mai deschisa la orice  si   mai   non-violenta.......


Aha .... mersi ca m-ai luminat. Presupun ca vorbesti de o alta generatie, nu aceasta care nu si-a luat bacul Posted Image . Voi stiti ce este aia distractie ? Stimabile partener de discutie ...habar nu ai ce inseamna distractia . Tropotelile voastre ridicole din cluburi in care trageti pe nas si... jucatul pe internet inseamna orice dar sigur nu inseamna distractie . Sunteti saraci si este si vina generatiei mele pentru acest lucru. Saracia voastra in trairi , emotii , intelegere a realitatii este partial si vina mea si a celor de varsta mea . Din pacate generatia mea nu a reusit sa transmita cu succes catre voi adevaratele valori , disciplina , cultul practicarii sporturilor si miscarii in aer liber , dragostea fata de natura , respectul pentru cei din jur .
Retardul vostru reprezinta in primul rand esecul nostru ca parinti , pedagogi , formatori de opinie , mentori . Sunteti prosti , pentru ca noi am lasat acest lucru sa se intample. Am lasat un Gigi Becali sa existe , am permis unei clase politice de excroci de ce mai joasa speta sa conduca , am lasat " profesori " fara bacalaureat sa predea , am lasat imbecili cu 4 clase sa devina autoritati ale statului si angajati bugetari ( politie , jandarmerie , pompieri , asistente medicale , administratie publica , etc)  , am lasat imbecili ca Valeriu Zgonea sa conduca camera deputatilor .... am facut multe greseli . Acum platim si suferim. Suferim cand vedem ce gherle  au ajuns copii nostri si cand vedem ce ne asteapta pe viitor cand tara va ajunge pe mana voastra . Posted Image

Un Edit :
Andrei Plesu a tinut zilele trecute un discurs despre prostie. La acea prostie ma refer si eu , fara a avea pretentia ca ma ridic la nivelul maestrului . Atunci cand spun " sunteti prosti " nu ma refer la prostie in sensul ei absolut ci la faptul ca noi v-am lasat intr-o situatie din care nu puteati sa iesiti decat prosti ( slab pregatiti , dezorientati , rupti de realitate , fara un tel in viata ).

Edited by JurasikMan, 27 November 2015 - 16:30.


#16
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostDaian95, on 27 noiembrie 2015 - 11:39, said:

In mai putin de doua saptamani sa faci un astfel de documentar? Doar editatul dureaza mai mult.

Pai un film plin de efecte speciale se face intr-un an. Un documentar de ce ar dura mai mult de cateva saptamani?

Asa au mai facut si cei de la Discovery dupa caderea meteoritului din Rusia sau dupa tsunami( Japonia ).

View PostJurasikMan, on 27 noiembrie 2015 - 16:16, said:


Un Edit :
Andrei Plesu a tinut zilele trecute un discurs despre prostie. La acea prostie ma refer si eu , fara a avea pretentia ca ma ridic la nivelul maestrului . Atunci cand spun " sunteti prosti " nu ma refer la prostie in sensul ei absolut ci la faptul ca noi v-am lasat intr-o situatie din care nu puteati sa iesiti decat prosti ( slab pregatiti , dezorientati , rupti de realitate , fara un tel in viata ).

Eeeh, lasa-ne si cu maestrul tau, spune si multe tampenii, de maestru era vorba. Mai era un maestru, Patapievici ii zice. Esti liber sa cauti ce cuvinte demne de un intelectual a scos din el, la adresa poporului roman.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate