Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata
 De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...
 schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 

probleme cu un bancomat BT

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015
Salutare la toata lumea.Haideti sa va spun ce am patit astazi.Am un card visa electron de la BT si astazi am intampinat o problema cu el.Am introdus cardu intr-un bancomat BT,am verificat contul de pe card,dupa care am incercat sa extrag o suma x de pe el.Surpriza mi-a rejectat cardul cu mesajul:Cardul este expirat.Incercati sa-l activati luand legatura cu banca dvs emitatoare.Cardul meu expira pe 2017 in luna martie.Chiar m-am mirat.Dupa ce mi l-a rejectat cardul,l-am reintrodus in bancomat si am reusit sa extrag suma de bani dorita fara sa-mi mai spuna ca e expirat cardul.Voi a-ti mai intampinat faza asta cu bancomaturile BT?E prima oara cand vad asa mesaj.Ca sa nu mai spun ca din 500 de lei cat am extras, mi-a dat bancnote numai de 10 lei =))
Este posibil  ca acel bancomat sa fi avut probleme cu banii?Adica sa fi bagat eroarea asta ca nu mai avea bani in el?

Edited by delfin89, 27 November 2015 - 00:54.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,477
  • Înscris: 19.04.2009
Mai sunt si erori, nu trebuie sa te miri.

Eu am primit de la RZBR 1000 de lei, in bancnote de 10 lei :lol:
Nici nu incapeau in portmoneu

#3
andrei_1234567890

andrei_1234567890

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.08.2015
Eu am fost o dată la mega image să-mi iau ţigări, şi mi-a zis solduri insuficiente.

După aia mi-am adus aminte că eu nici nu luasem salariu.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,477
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am fost la carrefour si am facut cumparaturi de 500 si ceva roni cu gandul ca platesc cu cardul...


Cardul era acasa pe birou, intrasem in internet banking cu el pentru niste OP-uri :lol:
Si am mai patit o data asa la profi dar norocul meu era ca ii langa bloc.

#5
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 lex404, on 27 noiembrie 2015 - 01:12, said:

Eu am fost la carrefour si am facut cumparaturi de 500 si ceva roni cu gandul ca platesc cu cardul...


Cardul era acasa pe birou, intrasem in internet banking cu el pentru niste OP-uri Posted Image
Si am mai patit o data asa la profi dar norocul meu era ca ii langa bloc.
Mai grav era daca plateai si uitai sa iei cumparaturile. Pun pariu ca nu le mai gaseai :lol:

#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Bucura-te ca nu ti-a pastrat cardul "expirat" :)

#7
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Poate o sesizare la banca privind incidentul? Poate se uita in log-uri, verifica, remediaza problema. Poate e un bug in aplicatie. Se mai intampla si erori.
Cardurile expirate nu se retin (de catre aparat).

#8
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
cea mai buna explicatie e cea a lui colombo; la asta ma gandeam si eu; ne tii la curent cu evolutia situatiei ?

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
băi frate...sunteţi în ultimul colţ al celei mai sărace şi furate  colonii...mă mir că mai aveţi bani în conturi...
bt rămîne cea mai utilă şi ieftină sculă bancară
sincer mă miră eroarea aia... din moment ce-ţi ia parale pentru fiecare accesare a contului...
ori nu-ţi ia...? ca la alţii ?

#10
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009

 lex404, on 27 noiembrie 2015 - 00:58, said:

Eu am primit de la RZBR 1000 de lei, in bancnote de 10 lei Posted Image
I-ai numarat dupa retragere? Posted Image

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,477
  • Înscris: 19.04.2009

 M0D3, on 27 noiembrie 2015 - 12:35, said:

I-ai numarat dupa retragere? Posted Image
Nu.
Stand in manasturul dubios la vremea aia, imi era si frica sa umblu cu ei pe strada :lol:

#12
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,004
  • Înscris: 28.10.2006
Lex, de ce  minti?
Nu este posibil sa iti remita NICIUN ATM(bancomat) 100 de bancnote!
Mai studiaza, mai intereseaza-te despre limitele maxime de eliberare numerar la ATM, ca suma per tranzactie si per zi, dar mai ales ca numar de bancnote eliberate odata, la o tranzactie!
Exista o limitare fizica, tehnica!
Nu ti-o spun, afla-o singur!

#13
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014
Eh mai pluseaza si omu , stii cum e romanu... Din 10 face 100.

#14
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
eroarea aia cu card expirat am avut-o si eu la doua bancomate BT, in timp.

#15
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,196
  • Înscris: 08.12.2006

 easy90rider, on 27 noiembrie 2015 - 10:13, said:

Bucura-te ca nu ti-a pastrat cardul "expirat" Posted Image
La orice banca, cardul expirat nu va fii retinut de bancomat. Imagineaza-ti ca , atunci cand mergi sa iti ridici noul card, pe cel expirat, teoretic, trebuie sa il predai functionarului...daca bancomatul ti-l retine, ce mai predai?

 sarac.lipit, on 27 noiembrie 2015 - 11:53, said:

băi frate...sunteţi în ultimul colţ al celei mai sărace şi furate  colonii...mă mir că mai aveţi bani în conturi...
bt rămîne cea mai utilă şi ieftină sculă bancară

Nu Stiu daca e chiar asa de ieftina pe cat iti imaginezi tu, s-a mai discutat depsre BT ...nu e chiar atat de ieftina, aparanet da, pt pensioari si studenti e ieftina, mai departe, te las sa mai studiezi.

Oricum, subiectul e de 2 lei, a primit omul o eroare, nimic grav si faceti din tantar armasar...

Edited by cuculea, 06 December 2015 - 11:00.


#16
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

 cuculea, on 06 decembrie 2015 - 10:59, said:

Nu Stiu daca e chiar asa de ieftina pe cat iti imaginezi tu, s-a mai discutat depsre BT ...nu e chiar atat de ieftina, aparanet da, pt pensioari si studenti e ieftina

Pentru 1-2 incasari in cont pe luna, urmate doar de plati cu cardul, BT este o banca excelenta.

Pentru mai multe operatiuni bancare iesi in castig la alte banci, unde ai un comision fix lunar si nema comisioane de incasare si/sau comisioane mult mai reduse la plati.

#17
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 cuculea, on 06 decembrie 2015 - 10:59, said:

La orice banca, cardul expirat nu va fii retinut de bancomat. Imagineaza-ti ca , atunci cand mergi sa iti ridici noul card, pe cel expirat, teoretic, trebuie sa il predai functionarului...daca bancomatul ti-l retine, ce mai predai?


Nu Stiu daca e chiar asa de ieftina pe cat iti imaginezi tu, s-a mai discutat depsre BT ...nu e chiar atat de ieftina, aparanet da, pt pensioari si studenti e ieftina, mai departe, te las sa mai studiezi.

Oricum, subiectul e de 2 lei, a primit omul o eroare, nimic grav si faceti din tantar armasar...

La BT nu le mai trebuie cardul expirat!
BT e ok daca nu primesti in contul de lei bani sau daca primesti de la angajat banii.

Edited by easy90rider, 06 December 2015 - 13:55.


#18
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 cuculea, on 06 decembrie 2015 - 10:59, said:

La orice banca, cardul expirat nu va fii retinut de bancomat. Imagineaza-ti ca , atunci cand mergi sa iti ridici noul card, pe cel expirat, teoretic, trebuie sa il predai functionarului...daca bancomatul ti-l retine, ce mai predai?


Nu Stiu daca e chiar asa de ieftina pe cat iti imaginezi tu, s-a mai discutat depsre BT ...nu e chiar atat de ieftina, aparanet da, pt pensioari si studenti e ieftina, mai departe, te las sa mai studiezi.

Oricum, subiectul e de 2 lei, a primit omul o eroare, nimic grav si faceti din tantar armasar...
absolut cu subiectul
ţin de la ei 2 carduri diferite DOAR pentru plăţi pe net. depun banii şi fac plata. Nu mă costă întreţinerea... este perfect pentru mine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate