Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Philips 40PFH6550/88 cateva probleme.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Am cumparat acest smart la oferta de la Altex. Dar nu reusesc sa ma inteleg cu el.
Nu pot instala aplicatii din alte surse si nu pot conecta Tv-ul la telefon cu aplicatia TV Remote(nu gaseste televizorul).
Asi vrea sa pot instala Opera, si sa pot conecta si un mouse la el.
In rest imaginea e super, sunetul bun, canalele se pot sorta in liste personalizate, You Tube se vede perfect si se conecteaza foarte repede. Am testat cateva filme cu redare de pe stick si ruleaza fluent cu imagine si subtitrare buna.

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cred ca ai probleme legate de conectarea la reteaua ta interna.
Folosesti cablu de date sau WiFi? Aplicatiile smart se pot conecta la net?
Aplicatia TV Remote functioneaza atunci cand televizorul si telefonul/tableta, sunt conectate in aceeasi retea interna.

#3
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Am respectat aceste condiții. Și telefonul și TV - ul sunt conectate la același router.

Am respectat aceste condiții. Și telefonul și TV - ul sunt conectate la același router.
Am găsit un mic tutorial de conectare pe forumul Philips. După .. . voi reveni cu vesti.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pe aplicatia TV Remote trebuie sa-ti afiseze ce IP ai la TV.
Trebuie sa cauti in setarile TV-ului cum poti afla informatii legate de reteaua la care te-ai conectat si IP-ul tau, verifica de asemeena in router ce IP ai.
Ai facut ceva setari in router prin care sa blochezi niste porturi?

#5
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Am respectat aceste condiții. Și telefonul și TV - ul sunt conectate la același router.
Am găsit un mic tutorial de conectare pe forumul Philips. După .. . voi reveni cu vesti.

#6
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Am reusit sa conectez aplicatia(telefonul) cu televizorul.
Browserul preinstalat de Philips este de KKO. Cum facem sa instalam din alte surse browsere mai bune, gen Opera, Dolphin sau altele. 'Surse necunoscute' este blocata.

#7
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Dupa ce am instalat KODI pe acest TV am ajuns la concluzia ca ma pot lipsi de browser. Instalarea a durat putin setarile de baza inca putin iar acum am filmele si programele preferate la un click distanta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate