Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Meizu MX4 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ciprian_vieriu

ciprian_vieriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.11.2013
Salut.de curand mi-am achizitionat acest tip de telefon.Legat de aplicatii....pentru cei care il au...stiti ce trebuie facut pentru a accepta google app store?vreau sa imi instalez si google maps si tot nu imi merge.cine ma poate ajuta cu sfaturi legat de acest telefon?

#2
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 16.12.2011
Eu am meizu m2note. Eu am rezolvat in legatura cu serviciile google astfel:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c-HLL9cdy9o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In appstore chinezesc cu care vine telefonul cauti ,,google installer" . Prima aplicatie e cea care trebuie instalata. Dai accept la tot ce cere.

In clip tipul cauta dupa ,,guge..."
Tu cauta google installer. Si e exact prima aplicatie.
Dupa ce instalezi , te conectezi la google si ai toate aplicatiile google normale.

Ce versiune de Flyme e ?

La tine s-ar parea ca trebuie sa cauti altceva in app store chinezesc. Urmareste tutorialul de aici .

Edited by Pekiasan, 25 November 2015 - 15:51.


#3
ciprian_vieriu

ciprian_vieriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.11.2013
merge si nu prea.in sensul ca este o varianta veche si doi la mana....se blocheaza telefonul, nu mai pot iesi din google.
vreau sa intalez chromul pentru android....si imi zice asa:"nu ati accesat aplicatia magazin google play(pictograma cos de cumparaturi alb) pe dispozitiv cu acest cont de e-mail.
flyme5.0...parca ultima ca ieri i-am facut ugrade

Edited by ciprian_vieriu, 25 November 2015 - 17:16.


#4
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 16.12.2011
Ma refeream daca e versiunea care se termina in A sau I ?

Da-i o resetare totala si ia-o de la zero. Inchizi telefonul. Apoi  cu butonul ,,de vol up" apasat apesi cateva sec. pe power. Cand se deschide fereastra de dialog bifezi ,,clean data"  si apesi start.

La I eu stiam ca ai google instalat. La A era problema cu serviciile google.

#5
ciprian_vieriu

ciprian_vieriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.11.2013
inca nu am incercat.din cate am citit aici aceasi problema apare si la mx4.si din cate am inteles e problema de upgrade.am sa incerc sa gasesc pe cineva care se pricepe la "jucarii" ca eu unu nu prea le am.in maxim 2 saptamani trebuie sa ma gandesc daca il pastrez sau nu.
eu unu cred ca e problema de soft sau de ceva atat timp cat nu imi da voie sa instalez nici macar adobe-le

inca o chestie.legat de meteo.fiind in chineza nu reusesc sa imi pun vremea de la noi din tara...:) alta anomalie de a lui...

#6
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 16.12.2011
Mai bine gasesti un prieten mai bine pus la punct cu dispozitivele android si-l rogi sa te invete/ajute. Telefonul este unul extraordinar de bun si ar fi pacat sa renunti la el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate