Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Șefii ISU București demiși

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#1
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,159
  • Înscris: 17.07.2013
Premierul Dacian Cioloș a declarat, miercuri, în ședința de guvern, că vrea să se asigure că persoanele care au fost la conducerea ISU București-Ilfov și care au fost suspendate din funcții vor fi demise și nu se vor mai putea întoarce în sistem.

http://www.mediafax....sistem-14898795


Sirianul pe cand?

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,220
  • Înscris: 29.07.2013

View Postcasadivino, on 25 noiembrie 2015 - 11:55, said:

Sirianul pe cand?

Cand i-o infige vreun conational o racheta-n dos ! :D

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
asa, ca fapt dives, ai vreo idee pe cine punem in loc, sau doar tipi "jos cu el!"?

#4
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Orlando, Giani și Guță.

Băi, nu e o glumă, chiar așa îi cheamă Posted Image

Edited by porphyrogenitus, 25 November 2015 - 12:03.


#5
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postslai, on 25 noiembrie 2015 - 12:02, said:

asa, ca fapt dives, ai vreo idee pe cine punem in loc, sau doar tipi "jos cu el!"?
Toata lumea urla si dupa ce pica unul....toti intreaba;
- Acum ce facem?
Pe cuvant, parca am fi pinguinii din Madagascar.

#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,043
  • Înscris: 03.07.2008
O nouă DOVADĂ că Raed Arafat a MINȚIT când a spus că ISU nu știa de existența clubului Colectiv. Pompierii au fost invitați în CLUBUL GROAZEI cu 5 săptămâni înainte ca zeci de oameni să ARDĂ de VII

Quote

Sirianul pe cand?

Nu esti politically correct Posted Image  Posted Image

#7
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,159
  • Înscris: 17.07.2013

View Postslai, on 25 noiembrie 2015 - 12:02, said:

asa, ca fapt dives, ai vreo idee pe cine punem in loc, sau doar tipi "jos cu el!"?
nu trebuie sa am eu vreo idee sunt altii care gandesc si propun pentru buna functionare a institutiilor...imposibil sa nu avem si oameni competenti pentru a conduce o asa institutie de importanta nationala.


...si totusi daca ar fi dupa mine pentru tine, as pune pe unul din "taranii" aia care au gasit avionul din Apuseni...

Edited by casadivino, 25 November 2015 - 12:07.


#8
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View Postslai, on 25 noiembrie 2015 - 12:02, said:

asa, ca fapt dives, ai vreo idee pe cine punem in loc, sau doar tipi "jos cu el!"?

Un roman de-al nostru! Ca-i plin de romani care au creat un sistem functional (cu bune si cu rele) de la 0.

#9
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Sirianul e iordanian , e de la 16 ani in Ro , cetatean roman de prin 96 si ii datoram serviciul de urgente cum putine tari din EU au.A intampinat multe piedici pt a realiza SMURD si a inceput cu bani proprii nefiind chiar sarac.
   Cine nu cunoaste vorbeste in plus.

Edited by unucelalalt, 25 November 2015 - 12:13.


#10
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View Postbalauru69, on 25 noiembrie 2015 - 12:06, said:


Un roman de-al nostru! Ca-i plin de romani care au creat un sistem functional (cu bune si cu rele) de la 0.

Numirea unui roman are aceleasi sanse cu a castiga la 6/49.
Iar sansele scad simtitor daca acesta este originar dinafara arcului carpatic

#11
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,159
  • Înscris: 17.07.2013

View Postunucelalalt, on 25 noiembrie 2015 - 12:08, said:

Sirianul e palestinian , e de la 16 ani in Ro , cetatean roman de prin 96 si ii datoram serviciul de urgente cum putine tari din EU au.A intampinat multe piedici pt a realiza SMURD si a inceput cu bani proprii nefiind chiar sarac.
   Cine nu cunoaste vorbeste in plus.
banii din shaorma? sau...?

Jurnalistul Cătălin Tolontan, cel care a publicat ancheta ce a condus la suspendarea conducerii ISU, a comentat despre aceste informații în direct la B1 TV.

"Eu sunt tulburat în acest moment. Pentru că am înțeles, de ce, în 3 săptămâni am fost mințiți. Și am înteles de ce cei din conducerea ISU au fost atât de secretoși. Nu au vrut să ne dea documente și au fost ostili" a spus acesta. "Eu l-aș întreba pe Raed Arafat, cu tot respectul pe care îl am pentru el, care acum câteva zile, puneam câteva întrebări despre lucrurile care nu merg în sistem, se arăta îngrețoșat, astăzi, dimineață, cum se simte în această dimineață? Tot îngrețoșat se simte? Pentru că sistemul, asa cum declara el, sistemul trebuie să fie lăsat să meagă în acest fel, pentru că merge foarte bine", a spus Tolontan.

"Acești oameni, de la IGSU și de la ISU ,au primit o cerere "veniți la clubul Colectiv, pentru că "acolo vom face un eveniment unde vor să vină mii de oameni, estimăm noi". Aceste mesaje le-au trimis în septembrie 2015, nu în 2013, în doua zile.

Este imposibil sa te cenzurezi, și să nu te întrebi, dacă acești pompieri și-ar fi  făcut treaba, cei din Colectiv aveau o șansă. Una mica sau mare, nu știu- pentru că până acum ei spuneau că "noi nu am știut nimic, nu îi aveam în baza de date", a dmai spus Tolontan.

View Postunucelalalt, on 25 noiembrie 2015 - 12:08, said:

Sirianul e iordanian ,
hotaraste: sirian, palestinian, iordanian...tigan?

spre reamintire:

http://www.b1.ro/sti...deo-132143.html

#12
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 22.01.2008
La noi asa a mers. Daca ai o pila esti de maine pompier. Se da spaga la greu! Rog pe cei care nu cred sa verifice! Nu e ceva iesit din comun ca i-au scos din sistem. De apreciat ca cineva a putut sa faca asta fara sa se intrebe pe politicieni. Tare mi-e teama ca Ciolos ramane pe viata prim-ministru! Are curaj intr-un sistem putred si capusat din 1945 si pana in ziua de astazi!

#13
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,159
  • Înscris: 17.07.2013

View Postfavoritul, on 25 noiembrie 2015 - 12:19, said:

La noi asa a mers. Daca ai o pila esti de maine pompier. Se da spaga la greu! Rog pe cei care nu cred sa verifice! Nu e ceva iesit din comun ca i-au scos din sistem. De apreciat ca cineva a putut sa faca asta fara sa se intrebe pe politicieni. Tare mi-e teama ca Ciolos ramane pe viata prim-ministru! Are curaj intr-un sistem putred si capusat din 1945 si pana in ziua de astazi!
cam ce spui tu..:Posted Image


http://www.b1.ro/sti...tiv-131329.html

#14
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postcasadivino, on 25 noiembrie 2015 - 12:17, said:

Jurnalistul Cătălin Tolontan,
Tolo e cam bou așa de fel.
Eu nu-s nici tulburat, nici surprins, nici nimic.
Pur și simplu știam la fel cum știu că apa e udă.

Nu știu cum se face că toți iubitorii de bugetari sunt șocați!!! Posted Image

Edited by porphyrogenitus, 25 November 2015 - 12:25.


#15
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
@casadivino Am corectat -Raed este Iordanian , nu stiu de ce am zis altfel.Provine dintr-o familie buna , a fost beneficiarul unei mosteniri nici mare nici mica si a avut sprijin financiar si de la colegi si prieteni . a facut practica in medicina de urgenta prin Germania etc.
   Nu zic ca nu o fi avand lipsuri dar banuiesc ca nu este chiar de capu' lui in mafia din Ro.Eu am lucrat in sistem si mai stiu cate ceva , putini romani au facut ce a facut el , este din '81 in Ro si are o singura pasiune-medicina de urgenta.

Edited by unucelalalt, 25 November 2015 - 12:27.


#16
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
arafat nu  vrea sa ia si el o pauza?

#17
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,159
  • Înscris: 17.07.2013

View Postunucelalalt, on 25 noiembrie 2015 - 12:25, said:

@casadivino Am corectat -Raed este Iordanian , nu stiu de ce am zis altfel.Provine dintr-o familie buna , a fost beneficiarul unei mosteniri nici mare nici mica si a avut sprijin financiar si de la colegi si prieteni . a facut practica in medicina de urgenta prin Germania etc.
   Nu zic ca nu o fi avand lipsuri dar banuiesc ca nu este chiar de capu' lui in mafia din Ro.Eu am lucrat in sistem si mai stiu cate ceva , putini romani au facut ce a facut el , este din '81 in Ro si are o singura pasiune-medicina de urgenta.
chiar numai conteza ce a facut...
demisia e un act de onoare (lasand la o parte minciunile  http://www.b1.ro/sti...deo-132143.html )

http://www.tolo.ro/2...ancheta-la-isu/




ca sa nu mai vorbim de ultimele cazuri majore care sau petrecut si unde sistemul sau de urgenta s-a balbait al dracului de bine..

Edited by casadivino, 25 November 2015 - 12:38.


#18
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Ciolos gandeste cu juma de cur:ce vina ai aia?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate