Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Nelămurire abonament prelungit telefonic

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
Salut.
Saptamana trecuta,  un angajat de la vodafone,  s sunato pe maicamea,  daca vrea sa mareasca abonamentul si si daca vreaa sa il maresca va primi si un telefon gratis.
Mama a acceptat,  dar nelamurirea mea este urmatoarea:
Contractul expira in luna iunie anul urmator,  iar acum daca sa facut marirea asta de abonament,  ar venii ca o reinnoire si trebuie sa mai astept inca 2 ani de acuma incolo pentru a reinnoi abonamentul?

Edited by Vali03, 24 November 2015 - 18:36.


#2
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Bineinteles ca este si o prelungire de contract pe 12/24 de luni. Ramane de vazut la Vodafoamea pe cat s-a facut. Avand in vedere ca esti in cele 14 zile poti renunta legal la noul abonament. Eu asa as face si as cauta singur oferte mai bune care mi se potrivesc.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
perioadele contractuale se cumuleaza, deci acum ai contract pe 2 ani plus ce a ramas din contractul asta.

#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Din ce-am observat eu, nu, nu se cumuleaza.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 diZy, on 24 noiembrie 2015 - 18:50, said:

... Avand in vedere ca esti in cele 14 zile poti renunta legal la noul abonament. ..
Asta daca el e titularul abonamentului,poate titularului ii place telefonul respectiv si nu vrea sa renunte la el (implicit ramane si cu abonamentul nou), din ce inteleg initiatorul nu e titular.

Edited by stlk, 24 November 2015 - 19:34.


#6
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
Nu sunt eu titular, dar eu vroiam sa imi iau un nou telefon dupa abonamentul mamei si respectivul meu telefon sa il dau ei.
Mama a primit un telefon vodafone smar first 6... Nu e cine stie ce de capul lui.
Iar din ce am inteles,  a primit 1gb de net,  nelimitat in retea si 1000min in alte retele,  toate astea cu 44lei pe luna.
Mie mi se pare cam mult,  adica abia iti da un gb de net. Sa nu mai zic ca da mai mult net la cei din alte retele.

Sau..  As putea sa trimit "telefonul" asta inapoi si sa  primesc altul? (si sa achit si o diferenta de bani)

Edited by Vali03, 24 November 2015 - 20:07.


#7
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da, poti renunta la abonament in 14 zile de la acceptarea telefonica. Le poti sugera sa iti dea mai mult net, clar ai nevoie pentru a descarca manualele alea de gramatica a limbii romane.

#8
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
Am wi-fi pentru asta :)

#9
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 30.07.2009

 slai, on 24 noiembrie 2015 - 18:54, said:

perioadele contractuale se cumuleaza, deci acum ai contract pe 2 ani plus ce a ramas din contractul asta.

Doar la orange se cumuleaza pana la maximum 30 luni, la vodafone nu se cumuleaza.

Edited by WarpS, 25 November 2015 - 09:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate