Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Locatie RO - IP UK

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
polarsand

polarsand

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2015
Buna ziua. Am urmatoarea situatie:

Fibra optica in Bucuresti UPC, trafic garantat 100 Mbps. IP de Romania.

As vrea o solutie prin care IP-ul meu sa fie pe UK. Tot traficul pe care-l fac sa para ca si cum ar fi trimis din UK si nu din RO cum este acum.

Am incercat tot felul de servicii gratuite si platite de VPN-uri. Problema e ca nu sunt fiabile. Imi pica conexiunea.

M-am gandit sa cumpar o fibra in UK tot de 100 Mbps cu viteza garantata si sa fac vpn sau tunneling intre ele, dar nu stiu daca conexiunea o sa ramana stabila.

Personal, n-as vrea sa ma complic cu achizitii pe de alte servicii din alte tari.

Ma gandeam ca poate imi oferiti voi cateva solutii.

Traficul meu este unul constant, destul de mare si sensibil la fluctuatii de viteza. Altfel ar fi mers orice VPN platit. Dar, in cazul meu, nu merge.

Ceva idei?

Va multumesc.

#2
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Inchiriaza un server dedicat intr-un datacenter din UK si faci tunel cu iesire prin acel server.

#3
polarsand

polarsand

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2015

 bobo666, on 24 noiembrie 2015 - 15:59, said:

Inchiriaza un server dedicat intr-un datacenter din UK si faci tunel cu iesire prin acel server.

M-am gandit si la solutia asta. Dar nu stiu daca upload-ul acelui server este cum trebuie. Ofertele pe care le-am primit imi dadeau explicatii vagi. Fara sa stiu clar daca ma pot baza pe o viteza anume pentru download si upload, sau ceva simetric.

Cred ca serverele sunt facute pentru date, stocare sau putere de procesare. Si mai putin pentru trafic.

#4
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

 polarsand, on 24 noiembrie 2015 - 16:03, said:

Cred ca serverele sunt facute pentru date, stocare sau putere de procesare. Si mai putin pentru trafic.
Pai la ce trafic te referi, daca nu la cel de date? Trafic de persoane, influenta, substante?

#5
polarsand

polarsand

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2015
Deviem de la subiect inutil.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In UK o conexiune garantata de 100Mbps e cam SF. La ce pret ai gasit asa ceva ? In al 2-lea rand traficul este monitorizat. Daca o sa o folosesti pentru torente sau ceva de genu o sa ai suprize foarte neplacute.

#7
Kriogen

Kriogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 23.04.2014

 bumpocbum, on 24 noiembrie 2015 - 20:44, said:

In UK o conexiune garantata de 100Mbps e cam SF. La ce pret ai gasit asa ceva ? In al 2-lea rand traficul este monitorizat. Daca o sa o folosesti pentru torente sau ceva de genu o sa ai suprize foarte neplacute.


Din ce intreaba si pentru ca e dispus sa plateasca pentru o fibra sunt convins ca pentru torente vrea sa-l foloseasca.
Daca face VPN cu Ipsec, tot traficul din tunel este criptat, implicit nu prea au cum sa-l decripteze decat daca ii iau key-ul privat de pe server si decripteaza tot traficul.
Trafic garantat de 100mbps este scump aici in UK. Iti dau exemplu, la firma la care lucrez, platim 400 de lire pe luna pentru 20Mbps garantat.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca se complica nimeni sa aiba un "OVH" in UK, tara foarte sensibila in privinta pirateriei. Cred ca e vorba de altceva, dar fiind vorba de un trafic mare de date poate sa fie mai degraba un streaming sau ceva de genu....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate