Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#1
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Sa va spun ce am patit:

Fiind ziua sotiei, i-am cumparat un telefon care necesita microsim vodafone. Deoarece ea nu se prea pricepe, a revenit in sarcina mea sa merg sa-i schimb sim-ul cu un microsim. Am ales insa nefericita locatie Liberty Mall magazin VDF parter. Am asteptat frumos deoarece in fata mea mai era o doamna la rind. Duduia de la vodafone o trata cam superior  dar am zis ca poate sint eu paranoic. Deja presimteam ca o sa am probleme si presimtirile mele s-au adeverit. Mi-a venit rindul, i-am explicat duduii ce vreau, aveam telefonul vechi cu tot cu sim al nevestei, aveam buletinul ei i-am spus ca vreau microsim. Cind SURPRIZA! ... nu se poate, trebuie sa vina titularul.
Dupa ce am facut putin scandal, colega acestei dudui rauvoitoare i-a spus si aia sictirita: Da-i draga un microsim blank sa vedem daca reuseste  sa-l activeze la *222  sa se certe el cu aia.

Fiind in posesia blank-ului l-am activat foarte usor sunind la *222.
Nu inteleg reaua-vointa a acelei dudui.
Pesemne deoarece era duminica era nervoasa ca ea sta la munca in timp ce alte fete de virsta ei se plimba/fac shopping.

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Cand pleci?

#3
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View PostSuper Chief, on 16 noiembrie 2015 - 12:09, said:

Cand pleci?

Unde si de ce sa plece ?

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In mod normal, simul se inlociueste de fata cu titularul. Cred ca tii minte "Legea Big Brother" in care toate cartelele (inclusiv prepay) ar fi trebui sa se ia cu buletin si s-au refacut putin reglementarile interne privind vanzarea (inlocuirea) simurilor.

Revenind, poate le era frica sa nu reclame titularul (in speta sotia) ca i-a fost furat telefonul si sa aiba ele probleme.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,416
  • Înscris: 10.08.2005

View Postobionekenobi, on 16 noiembrie 2015 - 12:05, said:


Fiind in posesia blank-ului l-am activat foarte usor sunind la *222.
Nu inteleg reaua-vointa a acelei dudui.
Pesemne deoarece era duminica era nervoasa ca ea sta la munca in timp ce alte fete de virsta ei se plimba/fac shopping.
Cand o sa cititi contractele pe care le semnati o sa vezi de unde atat amar de rea-vointa.

#6
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
se vede treaba ca nu ai stiut....aia este nu ai ce face.
Intrai la orice butic Vodafone si cereai sim blank - este FREE !!!

La revedere !! Spoi suna proprietarul numarului si da vechiul numar impreuna cu seria de pe SIM-ul cel nou.
Apoi operatoarea de la *222 il activeaza si iti spune sa il bagi in telefon. Done !

Nu vorbesc din auzite ! Asta am facut eu acum 1 luna cand mi-am schimbat SIM-ul cu unul nou de la VODA.

Edited by Mihai_3, 16 November 2015 - 12:32.


#7
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008
Data viitoare cand o mai vezi ii spui asa:
"ma cac intr-o punga ,ti-o pun pe pres, ii dau foc ,sun la usa si fug"

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
mie mi se pare nasol ca astia de la voda fac schimbari de simuri asa, fara verificari.
adica poate sa vina orice terchea-berchea si schimba simul oricui, face orice modificare in abonamentul meu?

#9
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009

View Postbadboy69on, on 16 noiembrie 2015 - 12:33, said:

Data viitoare cand o mai vezi ii spui asa:
"ma cac intr-o punga ,ti-o pun pe pres, ii dau foc ,sun la usa si fug"
Si la sfarsit, pentru a evita orice ambiguitate, adauga: "iar daca nu ai sonerie, voi ciocani."

#10
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008

View PostPololica, on 16 noiembrie 2015 - 12:13, said:

In mod normal, simul se inlociueste de fata cu titularul. Cred ca tii minte "Legea Big Brother" in care toate cartelele (inclusiv prepay) ar fi trebui sa se ia cu buletin si s-au refacut putin reglementarile interne privind vanzarea (inlocuirea) simurilor.

Revenind, poate le era frica sa nu reclame titularul (in speta sotia) ca i-a fost furat telefonul si sa aiba ele probleme.

Ce frica frate sa le fie ca uite revin cu alte precizari:
1. Aveam la mine telefonul ei
2. Aveam la mine buletinul ei si al meu
3. Aveam la mine cadoul (nou telefon ce necesita microsim)
4. In acea zi era chiar ziua ei.

Eu zic ca totusi a fost rea vointa  mai ales ca un alt user (Mihai_3) a spus ca acele blank-uri se pot lua de la orice "chiosc" vodafone

View Postslai, on 16 noiembrie 2015 - 12:37, said:

mie mi se pare nasol ca astia de la voda fac schimbari de simuri asa, fara verificari.
adica poate sa vina orice terchea-berchea si schimba simul oricui, face orice modificare in abonamentul meu?

Schimbarea s-a facut sunind la *222 de pe telefonul/sim-ul ce urma sa fie inlocuit.

Edited by obionekenobi, 16 November 2015 - 12:44.


#11
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
...

Edited by danvlas, 16 November 2015 - 13:08.


#12
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007

View Postslai, on 16 noiembrie 2015 - 12:37, said:

mie mi se pare nasol ca astia de la voda fac schimbari de simuri asa, fara verificari.
adica poate sa vina orice terchea-berchea si schimba simul oricui, face orice modificare in abonamentul meu?

Nu nu poate schimba, pentru ca aceasta schimbare implica niste intrebari privind datele tale de identificare .....
CNP, adresa de pe buletin sau facturare....deci este cam greu :)

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,535
  • Înscris: 07.02.2003

View Postobionekenobi, on 16 noiembrie 2015 - 12:05, said:

Fiind in posesia blank-ului l-am activat foarte usor sunind la *222.
Ma mir ca e cum zici... activarile nu stiu daca se fac de la distanta fara sa poata fi identificat clientul, presupune responsabilitati. La Orange nici macar francizele nu activeaza un sim din afara iar cand au nevoie adiac cand emit unul de-al lor trimiti cererea la un operator si ala le lucreaza duap ce valideaza, numai shopurile stiu ca pot face activari direct avand terminal conectat in sistem, stiu sigur ca am trecut prin asta schimband 2 telefoane la oferta primind microsimuri blanc prin curier pentru ele ca se pare asa se fac telefoanele moderne.
Angajata nu e rauvoitoare ci respecta protocolul, nicio operatiune nu se face pe un abonament decat de catre titular.

Edited by andreic, 16 November 2015 - 13:40.


#14
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010

View Postobionekenobi, on 16 noiembrie 2015 - 12:43, said:

Ce frica frate sa le fie ca uite revin cu alte precizari:
1. Aveam la mine telefonul ei
2. Aveam la mine buletinul ei si al meu
3. Aveam la mine cadoul (nou telefon ce necesita microsim)
4. In acea zi era chiar ziua ei.

Eu zic ca totusi a fost rea vointa  mai ales ca un alt user (Mihai_3) a spus ca acele blank-uri se pot lua de la orice "chiosc" vodafone



Schimbarea s-a facut sunind la *222 de pe telefonul/sim-ul ce urma sa fie inlocuit.

Era o angajata de tip robot care urmeaza procedurile. Daca gandea putin analiza datele si te servea amabil dar ptr asta trebuie creier si la ce lefuri mici au de unde ?

#15
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Asa este iulian0512, asa este cum spui tu. Presimteam problemele. Urmaream cum o trateaza cu superioritate pe doamna ce era in fata mea, o doamna care vroia sa achizitioneze telefon la prelungire de abonament. Doamna intreba ceva si angajata, pe un ton apoape rastit ii raspundea: "Normal ca trebuie sa prelungiti abonamentul daca achizitionati telefon" Pitzipoanca proasta, este suficient sa nu mai pui acel "Normal" la inceput de propozitie si deja suna mai bine.  Dar vorba ta iulian, n-ai cu cine.

#16
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006

View Postiulian0512, on 16 noiembrie 2015 - 13:42, said:


Era o angajata de tip robot care urmeaza procedurile. Daca gandea putin analiza datele si te servea amabil dar ptr asta trebuie creier si la ce lefuri mici au de unde ?

Nu este nici o legatura intre leafa si creier.
Fiin democratie,procedurile alea trebuie respectate.Ca sunt considerate inacceptabile,aberante,inutile,idioate,cretine,etc.de catre multi,este strict problema lor.Azi,absolut tot ce tine de viata personala trebuie respectat.Cica.
Cioaca a luat-o in brate ca a citit emailul sotiei.Aberant?Da.Democratic?Posibil.
Asa si cu cartela de mai sus.Necesita prezenta titularului.

Ca sunt sau nu pitipoance,asta e.Altele mai bune nu s-au gasit.Ca si la politiceni,de altfel.

#17
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008

View Postadisz, on 16 noiembrie 2015 - 13:56, said:

Nu este nici o legatura intre leafa si creier.
Fiin democratie,procedurile alea trebuie respectate.Ca sunt considerate inacceptabile,aberante,inutile,idioate,cretine,etc.de catre multi,este strict problema lor.Azi,absolut tot ce tine de viata personala trebuie respectat.Cica.
Cioaca a luat-o in brate ca a citit emailul sotiei.Aberant?Da.Democratic?Posibil.
Asa si cu cartela de mai sus.Necesita prezenta titularului.

De ce cind am sunat la *222 nu a necesitat prezenta titularului??????

Am sunat la *222
raspunde robot (Andreea)si te pune sa spui ce vrei
spun: schimbare sim
te intreaba"vrei sa schimbi sim-ul?"
am raspuns "da"
robotul spune: apasa 1 daca vrei sa schimbi sim-ul ptr nr de tel de pe care suni sau 2 daca vrei sa schimbi pentru alt numar
am apasat 1
te pune sa introduci seria de la noul sim

GATA!  cit de simplu

Edited by obionekenobi, 16 November 2015 - 14:01.


#18
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,416
  • Înscris: 10.08.2005

View Postobionekenobi, on 16 noiembrie 2015 - 12:43, said:

Ce frica frate sa le fie ca uite revin cu alte precizari:
1. Aveam la mine telefonul ei
2. Aveam la mine buletinul ei si al meu
3. Aveam la mine cadoul (nou telefon ce necesita microsim)
4. In acea zi era chiar ziua ei.

Eu zic ca totusi a fost rea vointa  mai ales ca un alt user (Mihai_3) a spus ca acele blank-uri se pot lua de la orice "chiosc" vodafone



Schimbarea s-a facut sunind la *222 de pe telefonul/sim-ul ce urma sa fie inlocuit.
furtul acopera toate cele 4 puncte exprimate

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate