Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cos care nu mai trece ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Buna! Acum o luna mi-a iesit un cos pe frunte, in urma caruia am fost la farmacie de am cumparat Isotrexin gel. Toate bune si frumoase, cosul s-a facut alb, s-a umflat destul de mult si dupa aceea s-a spart singur(fara sa il sparg eu), umflatura a disparut si ea dupa. Dupa cateva zile se observa  o mica umflatura rosie in locul acela, semn ca, probabil cosul e tot acolo! De atunci am folosit tot felul de creme: Isotrexin, Skinoren, Fucidin si crema cu Ihtiol. Pe langa acestea, am incercat si un antibiotic: Azitromicina, care mi-a fost recomandat de medicul dermatolog in urma cu vreo 2 ani cand aveam probleme grave cu acneea, si care m-a ajutat pe atunci. Chiar nu inteleg ce poate fi, de o luna nu trece..am zis ca daca nu va trece pana luna viitoare, ma voi duce la un dermatolog(lipsa de bani momentan si de aceea am amanat pe luna viitoare). Sa fie altceva decat un cos ? se vede putin alb dar e mai mult rosu .. Multumesc.

Edited by MembruAnonim, 13 October 2015 - 08:44.


#2
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Trebuie sa te duci la doctor, sa faci o biopsie sa vezi ce ar putea fi.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai 'innebunit' cosul folosind tot felul de creme. Lasa-l in pace. Apa si sapun, atat.

#4
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Frecarea cu otet de mere si alternativ cu zeama de usturoi face ...minuni !

#5
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014
Cu cat il ''freci'' mai mult, cu atat ai mai mult de furca. Suficient e sa folosesti apa si sapun si eventual zynerit daca chiar vrei sa il dai cu ceva. Am avut si eu unul pe nas, mare, dureros si rosu si a trecut greu.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am inteles .. Zici ca zynerit ar fi bun pt cosul asta ? Totusi mi se pare ciudat ca dupa o luna sa nu dispara ... iar altceva decat cos, nu cred ca e .. din moment ce odata s-a facut puroi dinala alb si s-a "spart" singur ..

#7
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Contează şi o dietă sănătoasă. Amidonul, zahărul, lactatele şi prăjelile în uleiuri ieftine, contribuie cu siguranță pentru situații din astea. Ai crudități în dietă? Enzimele sunt importante.
La fel şi excesul de androgeni, poate faci prea mult (sau prea puțin)  sex.

Edited by NelsonMandela, 13 October 2015 - 10:20.


#8
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 14.02.2008
Rupe-i gura cu ceva naturist(chimicalele cred c-au inceput sa-i placa!);
- ulei esential de oregano(sau tea tree):5-6 picaturi in 10 ml de apa,se agita bine si se badijoneaza de 2-3 ori pe zi
sau
- tinctura de propolis,se badijoneaza de 2-3 ori pe zi
sau
- crema cu smirna 5% de la LaurMed,dai de 2-3 ori pe zi
Si uite-asa cu 13-17 lei scapi in 2 zile de problema!
Succes!

#9
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

 MembruAnonim, on 13 octombrie 2015 - 08:42, said:

lipsa de bani momentan si de aceea am amanat pe luna viitoare
E gratis.

#10
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014

 MembruAnonim, on 13 octombrie 2015 - 10:03, said:

Am inteles .. Zici ca zynerit ar fi bun pt cosul asta ? Totusi mi se pare ciudat ca dupa o luna sa nu dispara ... iar altceva decat cos, nu cred ca e .. din moment ce odata s-a facut puroi dinala alb si s-a "spart" singur ..


Si mie mi s-a spart, defapt l-am spart eu cand s-a copt ca ma enevra si la vedere, vedeam umflatura pe nas. S-a refacut nenorocitul si i-am dat cu zynerit fara sa il mai storc. A trecut intr-un final. Cosurile astea mari gen furunculi, ies rar dar si cand ies, trec extrem de greu. Mie mi-a ramas un mic semn pe nas de la el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate