Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Combinatie in fotografie

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015
Detin o fotografie cu A.Hitler(ma rog cu personajul care l-a interpretat) si as dori sa inserez in aceasi fotografie si simbolul zvastica in partea stanga a fotografiei sus sau in partea dreapta.Cum as putea obtine ce doresc?Se poate cumva cu ACDsee?Aceasta fotografie prelucrata doresc sa o atasez ca si cover in facebokul meu personal.Multumesc anticipat

Attached Files


Edited by delfin89, 12 October 2015 - 20:37.


#2
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Spune-ne ceva despre hitler, ceva ce nu se gaseste cu Google. Apoi...

#3
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
In Paint.

Attached Files


Edited by Wzzz, 12 October 2015 - 21:06.


#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
faststone

#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Sau asa in Photoshop cu zvastica fara fundal alb.
Se poate si cu fundal, si scoase marginile alea rosii,cu zvastica alba pentru contrast etc..
Dupa preferinte Posted Image

Attached Files


Edited by liviu_np, 12 October 2015 - 21:08.


#6
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015

View PostWzzz, on 12 octombrie 2015 - 20:51, said:

In Paint.
multumesc mult.

View Postliviu_np, on 12 octombrie 2015 - 21:05, said:

Sau asa in Photoshop cu zvastica fara fundal alb.
Se poate si cu fundal.
multumesc fain

#7
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006

View Postdelfin89, on 12 octombrie 2015 - 21:06, said:

multumesc fain
Pai spune cum doresti, ca tot am Photoshopul deschis...

#8
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015

View Poste_bulu, on 12 octombrie 2015 - 20:49, said:

Spune-ne ceva despre hitler, ceva ce nu se gaseste cu Google. Apoi...
da o sa-ti spun un zvon despre ce am auzit despre hitler,si despre care nu prea cred.
Bunicul lui Hitler era evreu la origine si cica l-ar fi batut in copilarie f mult,si de aceea a prins ura pe evrei hitler.Tot odata cica l-ar fi urat f mult pe bunica-su.sotia lui Eva Braun era la origine evreica si stia asta.SI ca ar fi adoptat lecturile lui Niectze cu rasa ariana,si ca dorea doar blonzi cu ochi albastri.Niste aiureli.Asta chiar n-o cred

Lasand povestile la o parte Hitler avea o calitatea f mare: faptul ca fost loial si devotat Germaniei si a fost pacat ca in nimeni nu putea sa aiba incredere.Toti il tradau.In nimeni nu putea sa aiba incredere,nici in SS.Toti generalii erau o gasca de netrebnici,au fost clasificati drept gunoiu poporului german,fara pic de onoare

Poza este luata din filmul: Der Untergang. Nota 10+ filmul!!!

Edited by delfin89, 12 October 2015 - 21:29.


#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai lipseste logo-ul McDonald's din poza.

#10
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postdelfin89, on 12 octombrie 2015 - 20:36, said:

... as dori sa inserez in aceasi fotografie si simbolul zvastica...Cum as putea obtine ce doresc?
...Aceasta fotografie prelucrata doresc sa o atasez ca si cover in facebokul meu personal.
Acest personaj sinistru e ultimul lucru pe care ai dori să îl cunoşti în RL.
Pe de altă parte, potrivit Legii nr.217/2015, este interzisă propovăduirea organizațiilor și simbolurilor cu caracter fascist, rasist sau xenofob și promovarea cultului persoanelor vinovate de săvârșirea unor infracțiuni contra păcii și omenirii.
Dacă nu ştii ce să faci cu timpul liber, caută-mă! Te învăţ să-ţi consumi energia de nu-ţi mai arde de "fascism" !

View Postliviu_np, on 12 octombrie 2015 - 21:10, said:

Pai spune cum doresti, ca tot am Photoshopul deschis...
Trist e că useri ca ăsta îşi dau concursul! Trist!

Edited by Peter Blood, 12 October 2015 - 21:39.


#11
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015
poate ma judecati dar mie 1 mi-a placut de Hitler pt devotamentul de care a dat dovada si pt faptul ca nu suporta tradatorii.respect Hitler.Heil Fuhrer:D Posted Image

Ma prostesc si eu in timpu liber ce sa fac altceva,ca ploua afara si e frig.....

p.s deci inca e adevarat ca daca ma vede un om al legii su semnu acesta zvastica imi poate da amenda?:|

Edited by delfin89, 12 October 2015 - 21:38.


#12
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View Postgumball3000, on 12 octombrie 2015 - 21:31, said:

Mai lipseste logo-ul McDonald's din poza.

Aber natürlich.

Laden Sie die Kanone.  Feuer !

Nazistii au pangarit un simbol ancestral utilizat atat de fierarii nordici cat si de indieni.
Nu este corecta interzicerea simbolului in sine, ci doar in contextul asocierii lui cu nazismul.

Edited by loock, 12 October 2015 - 21:42.


#13
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015

View Postloock, on 12 octombrie 2015 - 21:39, said:

Aber natürlich.

Laden Sie die Kanone.  Feuer !

Nazistii au pangarit un simbol ancestral utilizat atat de fierarii nordici cat si de indieni.
Nu este corecta interzicerea simbolului in sine, ci doar in contextul asocierii lui cu nazismul.
corect man.adevar graiesti.e doar un symbol de ce sa ma amendeze nu?Hai ca Peter Blood bag mana in foc ca a dat report la mod.O sa fie postu imediat sters Posted Image)
SPuneti-mi si mie repede pana sa fie sters postu asta,se face usor inserarea unui symbol intr-o alta fotografie?Ca vreau sa ma invat sa prelucrez si eu fotografii

Edited by delfin89, 12 October 2015 - 21:54.


#14
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postdelfin89, on 12 octombrie 2015 - 21:36, said:

poate ma judecati dar mie 1 mi-a placut de Hitler pt devotamentul de care a dat dovada si pt faptul ca nu suporta tradatorii.respect Hitler.Heil Fuhrer:D Posted Image

Ma prostesc si eu in timpu liber ce sa fac altceva,ca ploua afara si e frig.....

p.s deci inca e adevarat ca daca ma vede un om al legii su semnu acesta zvastica imi poate da amenda?Posted Image

Deşi eşti născut în 1989 (nick-ul) şi potrivit aritmeticii de clasa a II-a ai 26 ani, dă-mi voie să-ţi spun că n-ai minte nici cât un copil de clasa a V-a.
Potrivit logicii tale, ai putea foarte bine să te închini lui stalin, că şi el era "devotat" şi "nu suporta trădătorii".
Apropo: defineşte noţiunea de "trădător".

#15
delfin89

delfin89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 26.05.2015
oricum va multumesc mult ,o sa caut sa invat si eu cum se face

View PostPeter Blood, on 12 octombrie 2015 - 21:52, said:

Deşi eşti născut în 1989 (nick-ul) şi potrivit aritmeticii de clasa a II-a ai 26 ani, dă-mi voie să-ţi spun că n-ai minte nici cât un copil de clasa a V-a.
Potrivit logicii tale, ai putea foarte bine să te închini lui stalin, că şi el era "devotat" şi "nu suporta trădătorii".
Apropo: defineşte noţiunea de "trădător".
tradator=Peter_Blood ca a dat report la mod Posted Image

Nu inteleg dc te ataci asa de mult.Nu am zis ca am fost de accord cu el cu lagarele si cu experimentele facute pe oameni.M-ai inteles gresit omuletu.Eu am spus doar ca il respect pt devotamentu sau ca om fata de Germania  si ca a dorit o germanie infloritoare fara hoti,lenesi si fara tradatori.Si sa ma ierte Dumnezeu dar evreii cam voiau sa se ridice prin munca necinstita pe cand germanii chiar munceau cu adevarat si asta nu a suportat.

La I.Stalin chiar nu am nici un fel de sentiment pt el pt ca el chiar a fost considerat cel mai mare criminal al lumii,a fost peste hitler.Stalin nu a avut devotement fata de nimic
Da hai sa nu intram in istorie ca nu si are rostu discutia.E doar o fotografie si trebuie tratata ca atare,ca un pamflet:))

Edited by delfin89, 12 October 2015 - 22:07.


#16
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdelfin89, on 12 octombrie 2015 - 21:56, said:

il respect pt devotamentu sau ca om fata de Germania  si ca a dorit o germanie infloritoare

Mdea, de laudat mai ales ca s-a nascut si a fost majoritatea vietii austriac...

Asa si capsunarii nostri sint de laudat ca probabil vor o Spanie infloritoare, sa aibe ce culege.

#17
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Pai Hitler + zvastica nu e nici un pamflet. Ar fi fost pamflet sa ii pui, cum a spus un antevorbitor, un bigmac in gura.

#18
sele

sele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 18.10.2006

View Postdelfin89, on 12 octombrie 2015 - 21:25, said:

da o sa-ti spun un zvon despre ce am auzit despre hitler,si despre care nu prea cred.
Bunicul lui Hitler era evreu la origine si cica l-ar fi batut in copilarie f mult,si de aceea a prins ura pe evrei hitler.Tot odata cica l-ar fi urat f mult pe bunica-su.sotia lui Eva Braun era la origine evreica si stia asta.SI ca ar fi adoptat lecturile lui Niectze cu rasa ariana,si ca dorea doar blonzi cu ochi albastri.Niste aiureli.Asta chiar n-o cred

Lasand povestile la o parte Hitler avea o calitatea f mare: faptul ca fost loial si devotat Germaniei si a fost pacat ca in nimeni nu putea sa aiba incredere.Toti il tradau.In nimeni nu putea sa aiba incredere,nici in SS.Toti generalii erau o gasca de netrebnici,au fost clasificati drept gunoiu poporului german,fara pic de onoare

Poza este luata din filmul: Der Untergang. Nota 10+ filmul!!!
tot postul asta n-are nici o treaba cu fotografia dar daca tot s-a inceput,... Hitler a distrus Germania, scuza-ma dar asta nu e nici loialitate, nici devotament... e la fel ca aia care tot indruga ca Ceausescu era patriot (dar de tot ce era rau bineinteles ca nu era informat...)...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate