Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Concept pentru un nou telefon ieftin

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Inainte sa incep as vrea sa ii multumesc moderatorului care mi-a mutat subiectele unde era locul lor,si sa imi cer scuze ca am postat gresit de prima data. Sa incepem.

Citeam un pic pe net pana am dat peste un site in care scria despre un nou concept de telefon care va fi lansat in curand.
Un telefon care va costa undeva in jurul sumei de 70 dolari si se presupune ca va venii cu urmatoarele:
-Display de 5.5"
-Un procesor Quad de 1.3 Ghz
-Un corp din policarbonat
-Chipset mediatek MT6582
Numele acestuia va fi  Oukitel U7 Pro.
Va fi un telefon foarte ieftin,ramane sa vedem si cat de bine va functiona.
Daca il va cumpara cineva in viitor il rog sa imi dea si mie un PM,la 70$ nu mi-ar strica un telefon in plus Posted Image)

Edited by io_kent, 12 October 2015 - 16:38.


#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006
La 5,5" si probabil cu o rama foarte lata sus si jos, nu este telefon ci phablet, adica pleasca de neam prost, smartphone cretin de mare si tableta absurd de mica.

Edited by loock, 12 October 2015 - 16:45.


#3
FumiJ

FumiJ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2015
oukitel U10 este bun, și de a efectua bine.

#4
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
Nu stiu de ce sunt urmarite pocnitorile, in ziua de azi iti poti cumpara un telefon decent la preturi decence, nu dau nume (moto g) la care sa nu lipseasca suportul de soft, se arunca banii pe prostii si apoi se umplu forumurile cu topicuri gen: mi s-a stins telefonul din senin si nu se mai aprinde.

#5
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postloock, on 12 octombrie 2015 - 16:45, said:

La 5,5" si probabil cu o rama foarte lata sus si jos, nu este telefon ci phablet, adica pleasca de neam prost, smartphone cretin de mare si tableta absurd de mica.
la 5.5 este mai mic decat Note 4 de la Samsung care are 5.7 si nu are cum sa fie "pleasca de neam prost" decat daca ai manuta de copilita...
eu zic ca un telefon mai mic de 5* nici nu merita atentia fiindca va fi prea mic pt.navigare pe net si in general

#6
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006

View PostValmont43, on 12 octombrie 2015 - 16:58, said:

la 5.5 este mai mic decat Note 4 de la Samsung care are 5.7 si nu are cum sa fie "pleasca de neam prost" decat daca ai manuta de copilita...
eu zic ca un telefon mai mic de 5* nici nu merita atentia fiindca va fi prea mic pt.navigare pe net si in general

Nu sunt pianist, am mana normala, si rabaterea policelui nu acopera ecranul daca este mai mare de 4,3".

Cu toate astea, as accepta la smartphone ecran de 4,5-4,6-4,7 maxim ( adica 4,8" exclus), dar numai cu o rama subtire sus-jos, pt. ca sa nu treaca inaltimea carcasei de maxim 127mm, a.i. sa ramana in 130mm cu tot cu o carcasa suplimentara de silicon.

Pt. ecran mai mare, exista tablete de toate marimile, inclusiv de 17" si peste, probabil ca 10" este OK si si 12-16" doar cu margine extrem de subtire, apoi exista PC-uri cu ecrane de toate dimensiunile de la 15 la 30+ " ( Chiar si la PC as prefera sa nu ametesc de la intors capul stanga-dreapta..., deci 23" este deja enorm).

Pt. TV, minim decent este 42-43", si accept si oricat mai mare daca am loc sa-l pun, inclusiv de 30m+...

Fiecare are destinatia lui, telefonul e telefon, tableta e tableta, PC-ul e PC si TV-ul e TV.

Edited by loock, 12 October 2015 - 17:10.


#7
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Postloock, on 12 octombrie 2015 - 17:07, said:

Nu sunt pianist, am mana normala, si rabaterea policelui nu acopera ecranul daca este mai mare de 4,3".

Cu toate astea, as accepta la smartphone ecran de 4,5-4,6-4,7 maxim ( adica 4,8" exclus), dar numai cu o rama subtire sus-jos, pt. ca sa nu treaca inaltimea carcasei de maxim 127mm, a.i. sa ramana in 130mm cu tot cu o carcasa suplimentara de silicon.

Pt. ecran mai mare, exista tablete de toate marimile, inclusiv de 17" si peste, probabil ca 10 este OK si si 12-16" doar cu margine extrem de subtire, apoi exista PC-uri cu ecrane de toate dimensiunile de la 15 la 30+ " ( Chiar si la PC as prefera sa nu ametesc de la intors capul stanga-dreapta..., deci 23" este deja enorm).

Pt. TV, minim decent este 42-43", si accept si oricat mai mare daca am loc sa-l pun, inclusiv de 30m+...

Fiecare are destinatia lui, telefonul e telefon, tableta e tableta, PC-ul e PC si TV-ul e TV.
Eu stiam ca vorbim de tablete de la 6" in sus :)) dar ma rog,ai dreptate intr-un fel pentru ca nici eu nu am mana foarte mare si imi este greu sa ma descurc dar tot prefer un ecran mai mare  :D Cel putin la filme este binevenit

#8
AlinAraboaie

AlinAraboaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 25.09.2015
Depinde si de selfesteem, zic.

#9
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Vezi ca prin aria de VS inca nu ai facut nici un topic Posted Image
In fine, daca pe moderatori nu i deranjeaza ca ai umplut forumul cam prin toate ariile cu topicuri despre chinezarii, bafta la facut topicuri.

Cat despre chinezarie, la 70$ daca rezista un an de zile este o performanta, cel mai bine sa se achizitioneze doua bucati, sa ai acolo de rezerva.

Edited by alin62, 12 October 2015 - 17:31.


#10
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
La cate telefoane ieftine gasesti in maxim 600 lei (motorola, microsoft, xiaomi, modele noi sau in cutie/aproape noi de pe olx.ro) nu stiu de ce naiba s-ar mai complica cineva cu orbitphone-uri.
Daca stateai in china mai ziceam sa te risti, o garantie ceva or fi avut ei acolo, dar din ro in china..mai mult sens ar avea sa cumperi un telefon de la altex la 150 de lei, pe care timp de o luna ti-l schimba orice i-ai face (chiar daca i-ai tras ciocane).

#11
cristi1media

cristi1media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.06.2013
citeai TU?

Attached Files



#12
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

View Postio_kent, on 12 octombrie 2015 - 16:35, said:

Daca il va cumpara cineva in viitor il rog sa imi dea si mie un PM,la 70$ nu mi-ar strica un telefon in plus Posted Image)
Sa zici mersi daca te vei putea juca Snake 2 :lol:

#13
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View Postcristi1media, on 12 octombrie 2015 - 19:42, said:

citeai TU?
Se pare ca a invadat mai multe forumuri cu topicuri despre chinezarii de 3 lei.
Si totusi, de ce topicurile lui sunau a teleshopping?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate