Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

combustibil SOCAR

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
RaduBN

RaduBN

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.06.2015
salutare tuturor!

ce parere aveti de combustibilul de la benzinariile SOCAR? am inteles ca sunt recent pe piata din Romania.

parerea mea este ca benzina de la Rompetrol e printre cele mai bune, daca nu cea mai buna. dar sunt curios de cea de la SOCAR.

#2
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
si eu votez cu kazahii

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,221
  • Înscris: 05.06.2002
iar un topic despre combustibil?

#4
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Eu am pus si benzina si motorina de la ei si n-am avut probleme. Alimentez in principal pentru ca imi place cafeaua la nisip si ei sunt singurii care au asa ceva.Posted Image

#5
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Din punctul meu de vedere SOCAR au cel mai bun combustibil din Romania.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,221
  • Înscris: 05.06.2002
eu nu alimentez de la ei ca-mi place espresso. :P acu pe bune, cea mai apropiata benzinarie de a lor e la 100km de mine. sunt sublimi dar lipsesc cu desavarsire.

#7
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Fane, unde stai in judet de ai 100 km pana la prima benzinarie Socar? Pe DN2 este la iesirea din Draguseni in schimb pe DN17 sunt destule... S-au extins pe DN2 pana in Bucuresti, au si in Iasi si Piatra Neamt...
Ce am remarcat, in functie de locatie sunt preturi diferite. In Roman si Bacau combustibilii sunt cu cativa bani mai ieftini fata de statia din Draguseni, diferente de pret am vazut si pe DN17 dar nu am retinut care e mai ieftina...

Edited by Bogdansv1, 12 October 2015 - 14:31.


#8
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
In Bucuresti eu n-am vazut... doar pe centura era una, parca.

#9
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

 Barboso, on 12 octombrie 2015 - 15:19, said:

In Bucuresti eu n-am vazut... doar pe centura era una, parca.

Daca nu ma inseala memoria, este intre iesirea de pe A1 si Domnesti. Sunt vreo 3 benzinarii una dupa alta... Adzerbaijanul vad ca isi extinde reteaua. Oricum, marea majoritate a combustibilor sunt aceeasi, indiferent de producator, difera aditivarea. De multe ori OMV ia combustibili de la rafinariile Lukoil, nu spun sursa caci e o cunostinta.

#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Cu rusine-n glas recunosc faptul ca nu-s prea sigur unde e Domnesti, dar probabil ca "acolo" e, adica pe unde-am trecut eu, intre DN-ul spre Giurgiu si A1.

#11
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Cumva offtopic... Domnești este localitatea unde mașinile de pe centură au "Cedează trecerea", prioritate având mașinile venind dinspre București (prelungirea Ghencea?) :habarnam:

#12
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Adica acolo unde mi-a intrat mie "limitatorul" (ala bio, de pe scaunul din dreapta), cand am traversat intersectia (cu plecare de pe loc, cedand trecerea, sa nu se-nteleaga gresit !).  A fost singura data cand am dus actuala masina-n rosu.   :P

Da, pe-acolo pe undeva am vazut si eu Socar.   :)

#13
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 13.02.2006
Azi am vazut ca se construieste una si pe Theodor Pallady-(iesirea spre A2).

 Bogdansv1, on 12 octombrie 2015 - 17:26, said:

Cumva offtopic... Domnești este localitatea unde mașinile de pe centură au "Cedează trecerea", prioritate având mașinile venind dinspre București (prelungirea Ghencea?) Posted Image

Da, acolo se formeaza cele mai mari cozi pe centura.Noi cu cozile, voi cu "zidu mortii".

#14
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,161
  • Înscris: 28.06.2005

 Barboso, on 12 octombrie 2015 - 15:19, said:

In Bucuresti eu n-am vazut... doar pe centura era una, parca.
In curand deschid una pe Pallady.
Pana-n Molul de ia iesire.

#15
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Mult mai aproape de mine, dar tot nu-mi (mai) este in drum.  Cand oi mai iesi pe A2, o sa-i testez, totusi, desi, la masinile mele, eu n-am sesizat diferente (nici de consum, nici de comportament) intre combustibili.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cumpara combustibilul de la rafinariile din tara, deci este ca si la ceilalti, dat alta firma. Cititi pe pompe, de regula au cate un afis mic de unde cumpara.

#17
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Nici nu stiam ca exista. Oricum, orice competitie impotriva celor cativa ramasi pe piata e binevenita. Multi se intreaba de ce nu scad preturile la combustibil cand scade petrolul. Pai pentru ca mai sunt doar 4 mari lanturi in toata tara: Omv-Petrom, Lukoil, Mol si Rompetrol. Cam de asta.

#18
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Emil, înseamnă că sv din id-ul tău este diferit de cel din id-ul meu. Prima oară Socar a apărut în SV și BT întrucât a cumpărat Ropetrol sau Ropetrom nu mai țin minte exact, care avea 10 stații în aceste județe, foste partenere Rompetrol.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate