Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Drop FPS pe windows 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
nixi9669

nixi9669

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2015
Buna lume, am si eu o nelamurire/problema cu Windows 10 ( cred ca e de la el pentru ca doar pe el l-am instalat de cand am laptopul ).
Sa incep cu inceputul inceputurilor, mi-am luat un Laptop nou de pe emag acum 1 luna si jumatate ( HP Probook 470 G2 ) cu o configuratie buna, o placa AMD de 2GB, un i5, HDD de 1TB. Toate bune si frumoase pana aseara cand intru in League of Legends si aveam drop de fps major cand miscam camera la joc si cand erau mai multi jucatori langa mine, de la 170-190 de FPS scadea pana la 10-15 apoi urca inapoi, dupa 4-5 secunde iar scadea si tot asa.BUUUUN am descarcat Need For Speed Most Wanted 2 si cand intru in joc la fel, sacadeaza cateva secunde apoi merge perfect si iar sacadeaza si iar merge, tot asa.
Temperaturile din placa video si procesor sunt ok 55-60 de grade constant, nu stiu care are putea fi problema fiindca nu am facut nimic gresit cu laptopul, asa l-a apucat sa faca de aseara.
V-as fii recunoscator daca m-ati putea ajuta !! Multumesc anticipat.

Edited by eiffel, 12 October 2015 - 10:58.
scos italicul - deranjeaza cand nu e folosit cum trebuie


#2
Mos_Nicolae

Mos_Nicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 11.10.2015
Si la mine se comporta mai greu pe laptop, cu toate ca Microsoft zice ca are cerintele de la Windows 8.1, ca nu ai nevoie de laptop mai puternic.

#3
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
La windows 10 asta a fost o problema de inceput, nu stiu daca s-a rezolvat.
Totusi te intreb daca ai updateuri la zi la driverele placii video, dar si la windows ?

#4
nixi9669

nixi9669

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2015
Da, am toate update-urile la Windows cat si la drivere la zi, deci nu stiu unde ar putea fii problema pentru ca ieri de exemplu nu se comporta asa.Totul mergea perfect pana aseara cand am inceput sa am drop-ul de FPS...

Edited by eiffel, 12 October 2015 - 10:59.
scos italic, editat limbaj


#5
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postnixi9669, on 12 octombrie 2015 - 10:54, said:

Da dude, am toate update-urile la Windows cat si la drivere la zi, deci nu stiu unde ar putea fii problema pentru ca ieri de exemplu nu se comporta asa.Totul mergea perfect pana aseara cand am inceput sa am drop-ul de FPS...

Atunci e cazul sa treci pe 8.1.
Windows 10 in gaming nu prea exceleaza, oricat de mult au laudat ei directX12le.

Edited by anoniymus, 12 October 2015 - 10:59.


#6
nixi9669

nixi9669

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2015
Ok atunci azi o sa i-au 8.1 Pro si o sa vin cu un update sa vedem daca s-a rezolvat,multumesc !

Edited by eiffel, 12 October 2015 - 12:36.
italic si limbaj


#7
Tiby_84

Tiby_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.01.2015
De ce iti trebuie PRO?
Ajunge 8.1.

#8
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Exact. Pro e mai scump.

#9
Mos_Nicolae

Mos_Nicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 11.10.2015
Mananca si mai mult, Windows 8.1 Basic este cel care vine cel mai light.
Este pe wikipedia ce contine fiecare windows, basic fiind ala "troaca".

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
nixi9669 - tu chiar nu ai sesizat ca ti-am editat toate postarile ???
Mai lasa dudele si scrierea cu italic si font mic in toata postarea.

#11
Tiby_84

Tiby_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.01.2015

View Postmarius87ism, on 12 octombrie 2015 - 12:27, said:

Exact. Pro e mai scump.
Tu crezi ca-l costa mai mult?
Poate da curentul ca se mareste timpul de download, si bonus mai primeste niste virusi.
Cel putin eu asa simt.

Edited by Tiby_84, 12 October 2015 - 12:42.


#12
nixi9669

nixi9669

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2015
E primul meu cont de pe vreun forum si am o zi prea buna sa mi-o poti strica :D, de unde ai vrea sa stiu ca nu am voie sa scriu cu Italic ?
In fine cu Windows 8.1 oricum nu o sa-l cumpar pentru ca nu am 400 de lei sa ii arunc pe un sistem de operare care-l poti lua la fel de usor si de pe internet piratat si sa ma tina juma de an dupa care sa-l schimbi cu unu altul.
Eu am vrut doar sa stiu de ce am dropul de FPS dar vad ca unii chiar nu au alta treaba decat sa isi dea cu presupusul in alte directii off topic cum ar fii cat platesc eu curentul si cati virsusi pot lua ori ca folosesc "dude".
Bai baieti, civilizati-va si invatat-ti sa fiti mai fericiti.Uneori imi pare rau ca sunt roman cand vad ca toti sunt atat de rai, da-ti un zambet in loc de o palma si ve-ti fii mult mai fericiti.
Anonimule iti multumesc de sfat, esti singurul de aici care ai fost pe subiect, iti doresc o zi cat mai minunata !!!

#13
Tiby_84

Tiby_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.01.2015
Daca vorbesti de piratare, stii ca se inchide subiectul?

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Ar fi pct "h" de la interdictii - in regulament - ce-i drept nu e mentionat explicit italic-ul.
In general scrii normal si folosesti bold, italic, majuscule, culori, etc atunci cand vrei sa subliniezi anumite lucruri.
Italic se folsoeste in general cand oferi pasaje sau citate.

Cand scrii tot postul altfel decat normal - in primul post ai bagat si font mai mic, e deranjant ptr ceilalti.

Dude - in romana este doar referire la fructul respectiv. Nu exista alt cuvant in mod normal. Aici pe forum pe cat posibil e bine sa respecti limba romana - si asta e mentionat in regulament. Altfel poate fi interpretat si ca jignire, in functie de context - ca si in engleza de altfel.

Si cum vad ca nu ai citit defel regulamentele:

View Postnixi9669, on 12 octombrie 2015 - 13:09, said:

In fine cu Windows 8.1 oricum nu o sa-l cumpar pentru ca nu am 400 de lei sa ii arunc pe un sistem de operare care-l poti lua la fel de usor si de pe internet piratat si sa ma tina juma de an dupa care sa-l schimbi cu unu altul.
...voi inchide acest topic.

Consider ca am fost suficient de civilizat ptr a-ti explica unde ai gresit. Asta ptr ca esti nou pe forum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate