Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

help. sfat

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Kowal

Kowal

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.10.2015
si va zic ca e mai rau ca drogurile.De ani de zile ma prinde ora 12-1-2-3 treaz (nedormit, cu bautura nu prea exagerez). Ori ies in oras, ori stau acasa la tv, pe telefon, la calculator sau laptop(fb, nu e fb sunt jocuri, nu sunt jocuri sunt filme si tot asa..), acasa la un joc de carti, dar tot ma prinde 12. Si se aduna oboseala si imi face probleme la servici.Din cand in cand, o zi-doua reusesc sa ma culc pe la 22-23....nu stiu cum reusesc.
Ceva sfaturi ? motivatie ?

#2
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Incearca sa fii acasa in pat la 21-22 si inchide orice e electronic sau foloseste energie electrica. Si o sa adormi mai devreme.

#3
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Fa sport ! Alearga 2 ore sau du-te la sala. Daca esti obosit o sa adormi la 22. Si nu fuma, nu manca dupa ora 20  si NUUU bea  suc, energizant sau vin rosu. Done. O sa fi mort de oboseala si dupa 12 ore de somn nu o sa ai probleme la job. Succes.

#4
AlinAraboaie

AlinAraboaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 25.09.2015
Incearca sa iti gasesti ceva de munca.  ce muncesti tu e fix pix daca nu ti-e somn dupa o zi de munca.

#5
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Cam toti suntem afectati de boala asta moderna..eu reusesc pe la 00.00 Posted Image si cand ma stradui tare, pe la 23Posted Image

Nu stiu de ce ,da orele dinainte de miezul noptii conteaza enorm la odihna deplina

Edited by ragabader, 10 October 2015 - 21:20.


#6
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Vrei un program "normal"? trezeste-te la 8 dimineata, Dar daca nu, in viata fa orice vrei, timpul oricum trece,

#7
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Fă sex 2 minute , dormi buștean după aia. :lol:

#8
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Dupa 2 minute sa obosesti atat de tare? Posted Image

#9
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
N-ati inteles ce zice omul.. tehnologia asta e ca un drog

#10
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Te adaptezi.

Eu in timpul saptamanii ma trezesc in 3 zile de la 5 asa ca la 10 sunt in pat.
In timpul verii eram aproape in aceeasi situatie ca initiator, dar nu lucram. Cea mai buna solutie ar fi cea cu sportul. Du-te si alearga sa vezi cum ti se face somn. :)

#11
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Asta cu alergatul seara pe strazile din Romania nu e un sfat prea bun.

#12
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Da de ce esti obosit, te trezesti la 4:00?

#13
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postmmm3, on 10 octombrie 2015 - 21:58, said:

Asta cu alergatul seara pe strazile din Romania nu e un sfat prea bun.
De ce?

#14
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
In primul rand risti sa fii atacat de niste haite de caini prin surprindere.

#15
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostKowal, on 10 octombrie 2015 - 21:06, said:

si va zic ca e mai rau ca drogurile.De ani de zile ma prinde ora 12-1-2-3 treaz (nedormit, cu bautura nu prea exagerez). Ori ies in oras, ori stau acasa la tv, pe telefon, la calculator sau laptop(fb, nu e fb sunt jocuri, nu sunt jocuri sunt filme si tot asa..), acasa la un joc de carti, dar tot ma prinde 12. Si se aduna oboseala si imi face probleme la servici.Din cand in cand, o zi-doua reusesc sa ma culc pe la 22-23....nu stiu cum reusesc.
Ceva sfaturi ? motivatie ?
Eu zic sa incepi sa te intrebi de ce  si atunci afli si solutia.Somnul insuficient duce la boli dintre cele mai grave.Si acum depinde de cate ore de somn ai tu nevoie sa sa fii in forma.Eu de exemplu daca dorm 6 ore bine sunt foarte bine.

Edited by isisceanoua, 10 October 2015 - 22:17.


#16
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,359
  • Înscris: 11.08.2003
Nu, zau! Unde? In Bucurestii nu mai sunt cainii de alta data.

Kowal, nu exista o formula ca-n matematica pentru a rezolva problema ta, totul tine de tine si de vointa pe care o ai.
Intr-o zi, televizorul s-a stricat. Abia atunci am realizat ca el mergea degeaba si nu eram mai deloc interesat de ce are de spus, mai ales ca detestam reclamele. Nu l-am mai reparat si, dupa o vreme, a plecat cu totul din casa. Au trecut multi ani de atunci si nu mi-e dor de el.
Intr-o alta zi, dupa multe zile "investite" intr-un joc, am ajuns la concluzia ca m-am saturat de el. Am vandut contul si atfel am scapat de toata "hai sa mai fac un daily", "hai inca o harta" sau "hai ca mai fac 5% XP". Buba e ca acum am un alt cont facut si ma apropii de nivelul maxim de saturatie. S-ar putea sa mai vand ceva. Apropo, vrei un cont? Posted Image
Si, inca ceva, se poate trai si fara fb. Uite ca nu am cont (nu i-am gasit rostul pana acum) si ca, momentan, exist.

Somn usor!

Edited by sorin147, 10 October 2015 - 22:46.


#17
loveandpeace

loveandpeace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 14.02.2015
Ce probleme de ordin mondial in ***** mea, culcate mai devreme, organizeazati timpul.

#18
newwen85

newwen85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 02.06.2011

Quote

Nu stiu de ce ,da orele dinainte de miezul noptii conteaza enorm la odihna deplina
Pentru ca intre 22-02 si doar in loc intunecos are loc productia de melatonina.

Si iar am ratat 2 h

Edited by newwen85, 10 October 2015 - 22:54.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate