Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Wifi Disconnect

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Salut. Am si eu o problema de 2 zile. Nu s-a mai intamplat pana acum .
Sunt abonat la RDS si am router de la ei . In casa sunt 2 laptop uri dar se pare ca problema este doar la mine . Sunt momente in care sunt conectat la wireless cate 1 ora 2 ore... dar cand a picat pt prima oara incepe sa pice din 2 in 2 minute pana dau un restart sau pur si simplu fac ceva de revine.
Pur si simplu se deconecteaza si apas eu pe troubleshoot sau detecting problems ceva de genul si se conecteaza iar dupa care pica.
Imi arata probleme de genul network adapter wifi problems  ( Atheros ) , Software sau hardware problems...

Ce pot face ?

#2
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
sa cauti alt driver pentru placa wifi. ia de pe siteul oficial. daca ai deja instalat driver pentru wifi de pe siteul oficial, atunci cauta alta versiune a driverului respectiv.

#3
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Problema nu e de la router, e de la tine: sau ai driverul corupt (dezinstalare, reboot in Safe Mode si curatare registrii, rebootare normala si reinstalare driver), sau placa wifi e pe moarte si trebuie inlocuita, asta e treaba de service.

#4
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Am dezinstalat si instalat de 10 ori ... Am luam un update din 2015 si tot degeaba cand e sa pice prima oara nu se mai opreste .
Placa wifi este separata la laptop ?

#5
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
cauta driverul pe atheros.cz.
daca ai windows 10 revii la 8.1 sau la 7.
testeaza si cu un live cd/live usb stick cu linux mint

#6
totocutugno

totocutugno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.01.2009
Am windows 7 si am luat ultimul update de pe Atheros.cz degeaba...

#7
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
incearca si cu Linux Mint.  daca persista si sub linux ai nevoie de alt adaptor wifi/router

#8
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
E clar, placa e moarta. Din fericire la multe laptopuri placa wifi e separata si poate fi inlocuita relativ usor. E timpul sa-l duci la service, tu nu mai poti face nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate