Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Problema cu Ionic Framework

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012
Salutari,
Nu stiu pe unde ar trebui sa fie topicul asta dar problema mea e una de incepatori. Am un proiect test si vrrau sa il deschid cu ajutorul Git bash si nu prea stiu pentru ca la comenda cd myapp, myapp fiind numele aplicatiei nu se deschide nimic, avand acest rezultat bash: cd: myApp: No such file or directory. Am incercat cu path-ul catre aplicatie ceva de genul cd C:\Users\user\apps\myapp_v1.3.0\myApp_1.3.0\myApp si tot nimic. Are cineva idee cum se deschide un proiect cu ajutorul lui Git Bash? Sau poate se deschide cu altceva si nu stiu eu...
Multumiri :)

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Git e un program, Bash e un alt program.

Descrie ce intelegi prin "deschiderea unui proiect cu git bash".

Daca vrei sa operezi pe un repository git, deschizi emulatorul de terminale (consola), care iti lanseaza in executie bash, cu care navighezi catre calea unde se afla clona repository-ului git, unde executi programul git cu comenzile sale specifice.

Nu e nimic "de deschis" aici.

Nu stiu ce e aia "ionic framework", dar problema ta are de-a face cu lucrul cu calculatorul la nivel elementar, nu cu programare.

#3
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View PostOriginalCopy, on 10 octombrie 2015 - 13:21, said:

Git e un program, Bash e un alt program.

Descrie ce intelegi prin "deschiderea unui proiect cu git bash".

Daca vrei sa operezi pe un repository git, deschizi emulatorul de terminale (consola), care iti lanseaza in executie bash, cu care navighezi catre calea unde se afla clona repository-ului git, unde executi programul git cu comenzile sale specifice.

Nu e nimic "de deschis" aici.

Nu stiu ce e aia "ionic framework", dar problema ta are de-a face cu lucrul cu calculatorul la nivel elementar, nu cu programare.

Eu am intrebat ceva si tu imi spui nimic... ideea pe scurt e ca vreau sa deschid un proiect ce are Ionic Framework
Legat de Git, este instalat ca Bash Only de aceea am Git\git-bash.exe, deci terminal, iar despre Ionic Framework aflii ce e aici http://ionicframework.com/
ce nu stiou eu e cum ajung la aplicatie prin terminal

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu nu inteleg care este legatura cu Windows. Aria de fata este pentru probleme generale legate de S.O. Windows si pentru aplicatii native preinstalate in Windows.
Topicul se muta deocamdata pe aria de Software.

Bash este un shell existent in in sistemele de operare de tip Unix.
Tu despre ce aplicatie pentru Windows vorbesti acolo?

Comanda "cd myapp" iti va intoarce un mesaj de eroare daca nu exista in calea curenta un director cu numele "myapp".
Iar comanda "cd C:\Users\user\apps\myapp_v1.3.0\myApp_1.3.0\myApp" nu este valida din urmatoarele motive:
- daca esti pe alt disk, specificarea numelui disk-ului nu va schimba disk-ul (mai intai schimbi disk-ul cu "c:" si abia dupa aceea dai comanda "cd \Users");
- numele de utilizator "user" s-ar putea sa nu existe (probabil ca tu trebuie sa-l inlocuiesti cu folderul tau din \Users);
- ai repetat de doua ori numele unui folder;

Iar la intrebarea "cum se deschide un proiect cu ajutorul lui Git Bash?" cred ca mai curand vei afla raspunsul daca studiezi manualul aplicatiei. Poate pui si un link despre aceasta aplicatie (eu nu am auzit de ea si nici nu m-am obosit sa caut).
Eventual intra in directorul aplicatiei si incearca de la Command Prompt sau din respectivul shell instalat de tine comenzi precum:
"git-bash.exe" fara parametri/ argumente
"git-bash /?"
"git-bash /h"
"git-bash /help"
"git-bash -h"
"git-bash --help"
"man github"
etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate