Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

[Unde/Cum/Cat] Inramat postere

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Ragos

Ragos

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.06.2015
Salutare, am niste postere de inramat, 9 bucati mai exact, 3 dimensiuni diferite si caut un loc, sau o modalitate de a le inrama cat mai ieftin, in limita bunului simt desigur (ca si calitate).

Desi sunt o fire tehnica, nu am sculele necesare si presupun ca ar fi mai ieftin sa le inramez undeva decat sa-mi cumpar eu materialele (sticla si passepartoutul imi cam strica planurile) si sa ma apuc sa le tai singur.

Eventual daca cineva lucreaza in domeniu si are vreun magazin ceva (in Bucuresti), sau are cunostinte, experiente de genul, poate lasa un mesaj.

Mentionez ca la toate as vrea rama din plastic, subtire si simpla si geam antireflexiv, iar la cateva din ele as pune si passepartout (insa depinde si cat ar mai costa in plus).

Dimensiunile sunt: 30x42 x3
  51x35 x3
  72x47 x3

Am cautat intr-una, am gasit o gramada de siteuri dar de obicei nu ofera niciun detaliu despre cat ar costa niste rame personalizate, pentru ca nu prea am gasit rame pe dimensiunile astea, desi pentru o parte din ele mi se pareau potrivite ramele de tip clips care nu au margine ci doar sunt prinse in 4 puncte, insa nici din alea nu prea am gasit pe stoc in magazine pe internet.

O varianta mai era sa iau rame stock, mai mari un pic, si sa completez cu passepartout, dar nu sunt cunoscator, si n-as vrea sa ma complic prea mult, presupun ca trebuie decupate pe interior, si taiate pe exterior cat sa incapa si posterul si rama, iar posterul in sine trebuie lipit pe spatele ramei...

Edited by Ragos, 10 October 2015 - 12:49.


#2
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 25.04.2012
daca erai din sv, stiam un loc unde inrameaza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate