Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

kruger - moderator habotnic religios pe Religii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Abia ce si-a dat obstescul sfarsit Tudorel666, care ne relata conversatiile lui cu Dumnezeu Posted Image si ii ia locul kruger, unul din moderatorii de pe Religii, care e de parere ca Biblia e o carte in care Dumnezeu a dictat si oamenii au scris Lol si, pe baza acestei carti, el numeste curvari pe cei care crede el ca nu respecta prescriptiile biblice si, face flame dupa flame pe aria pe care o modereaza.

Ultima mostra: zice ca inchinarea la icoane e asemenatoare mersului la prostituate Posted Image, iar cand un user se mira ca poate sustine asemenea habotnicie de o ingustime de nedescris, ii replica:

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 19:37, said:

Gresit. Eu am spus ca Dumnezeu aseamana idolatria cu pacatul curviei. Daca asta ti se pare jignitor, vorbeste cu El nu cu mine.


Voila, kruger, trimisul asumat al lui Dumnezeu pe Pamant....


De asemenea, e protectorul celor catorva useri care apartin unor secte neoprotesante, carora le admite flame continuu si jigniri la adresa ortodocsilor pe care, am vazut mai sus, ii considera curvari, deci pot fi probabil jigniti in opinia domniei sale.

Cand i-am atras atentia ca, moderator fiind, ar trebui sa asigure un echilibru pe arie, nicidecum sa inflameze spiritele, moderatorul care se are bine cu God imi replica, intr-o alta postare plina de habotnicie si ingustime religioasa ca:

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 20:45, said:

P.S. Vad ca trebuie sa precizez: faptul ca sunt moderator nu imi ia dreptul la opinie pe care il are orice user. Aici pe forum se discuta idei, se aduc argumente si daca te deranjeaza niste idei din Scriptura (curvie <=>idolatrie , chip cioplit=>curvie), e problema ta, nu a mea.


Deci nu e destul ca pe Religii e plin de habotnici si fel de fel de personaje care cred ca au fir direct cu Dumnezeu, e nevoie si de un moderator asemenea lor?

Edited by she_wolf, 09 October 2015 - 23:00.


#2
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Cu ocazia asta, vreau şi eu să atrag atenţia asupra stricteţii moderării lui Karhu care adesea cade în cenzură curată.
Există câţiva neoprotestanţi obsedaţi de catolicism şi noul papă, însă nu poţi avea o dezbatere cu ei fiindcă imediat sunt şterse mesajele.

#3
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
â?
'Si eu cu cine reclam?'

Edited by rid, 09 October 2015 - 23:03.


#4
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 22:54, said:

Voila, kruger, trimisul asumat al lui Dumnezeu pe Pamant....
Dezamăgitor, am avut multe interacţiuni cu el, chiar şi pe PM, dar nu-l ţin minte să fi fost chiar atât de incisiv şi fanatic.

#5
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostTinkerbelle, on 09 octombrie 2015 - 23:02, said:

Cu ocazia asta, vreau şi eu să atrag atenţia asupra stricteţii moderării lui Karhu care adesea cade în cenzură curată.
Există câţiva neoprotestanţi obsedaţi de catolicism şi noul papă, însă nu poţi avea o dezbatere cu ei fiindcă imediat sunt şterse mesajele.


Tinkerbelle, te rog mult, deschide subiectul tau, daca doresti :)
Subiectul asta as vrea sa ramana doar in legatura cu habotnicia religioasa a lui kruger, care ne jigneste si ne tine lectii despre ce spune si ce vrea Dumnezeu :ewwpu:.

#6
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Am deschis multe subiecte aici pe Feedback, n-am vrut să enervez şefii forumului cu încă unul, de asta am profitat de ocazie. Sorry lupoaico. :P

#7
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostTinkerbelle, on 09 octombrie 2015 - 23:05, said:

Dezamăgitor, am avut multe interacţiuni cu el, chiar şi pe PM, dar nu-l ţin minte să fi fost chiar atât de incisiv şi fanatic.


Asa a fost dintotdeauna, dar avea totusi o urma de echilibru si de aceea a si fost propus pt. moderare. In ultima vreme i-a pierit insa acea urma de echilibru, iar in seara asta a depasit orice limita.

#8
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Coleman: Religion is a good thing I say, taken in moderation

#9
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,201
  • Înscris: 01.10.2009
@initiator
Intrebarea mea este de ce faci conversatie cu sectantii cand stii bine ca Ordotoxia ne interzice. Cel mai bine este sa te spovedesti, ca sa ti se ierte.

#10
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postiladi, on 09 octombrie 2015 - 23:22, said:

Coleman: Religion is a good thing I say, taken in moderation


Daca ar fi taken in moderation by our moderator, ar fi si mai good thing :D

#11
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,277
  • Înscris: 05.08.2015
Kruger nu este habotnic, el doar practica ceea ce predica: intoleranta.

#12
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 22:54, said:

el numeste curvari pe cei care crede el ca nu respecta prescriptiile biblice si, face flame dupa flame pe aria pe care o modereaza.
Aici amesteci capra cu varza. Una e moderarea, alta e expunerea de opinii - caci surpriza, si moderatorii sunt oameni, si ei au opinii. Basca ca acea arie mai e si una de opinii.

Lucrul pe care ar trebui sa te intrebi ar fi daca el modereaza partinitor din cauza propriilor opinii: adica atunci cand apasa pe butoane ca "inchide topic" sau "warn user" deoarece nu ii convine ce se vorbeste.

Daca e asa, atunci vorbim despre un "conflict de interese", sau mai degraba de un subdezvoltat personal.

DAR

Moderatorii de pe softpedia sunt dezvoltati personal, maturi, si fac diferenta intre moderare (care se face pe baza unui regulament scris, nu unul arbitrar), si opinare.

#13
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 22:54, said:

el numeste curvari pe cei care crede el ca nu respecta prescriptiile biblice si, face flame dupa flame pe aria pe care o modereaza.
Nu e prima data cand iti spun, dar vad ca nu pricepi (sper ca din lipsa de vointa): nu am numit pe nimeni curvar, iar ce ai postat aici nu e altceva decat minciuna pe fata.

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 22:54, said:

Ultima mostra: zice ca inchinarea la icoane e asemenatoare mersului la prostituate , iar cand un user se mira ca poate sustine asemenea habotnicie de o ingustime de nedescris, ii replica:
Din nou, n-ai inteles nici ce am spus, nici de ce am spus-o, iar asta nu pentru ca n-as fi fost destul de clar prima data sau cand am incercat din nou sa iti explic.
- Am folosit doua cazuri diferite (inchinarea la icoane si mersul la prostituate) pentru a infirma ideea ca "orice te face sa te simti bine e de la Dumnezeu". Tu de aici intelegi ca am asemanat una cu alta ...
- Am argumentat cu Biblia, e asa anormal pentru aria de Religie?

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 22:54, said:

Voila, kruger, trimisul asumat al lui Dumnezeu pe Pamant....
Alta aberatie. Cand am zis eu asa ceva despre mine?


View PostMount_Yerrmom, on 09 octombrie 2015 - 23:40, said:

Kruger nu este habotnic, el doar practica ceea ce predica: intoleranta.
Ce, mai exact, nu tolerez eu acolo si cum manifest asta? Invata si tu sa pui argumente, nu doar sa arunci afirmatii.

Edited by kruger, 09 October 2015 - 23:49.


#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Parerea mea e ca ati meritat-o.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum ar zice un coleg de pe topicul dedicat tribunului: Doamne miluieste!

#16
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 23:48, said:

Nu e prima data cand iti spun, dar vad ca nu pricepi (sper ca din lipsa de vointa): nu am numit pe nimeni curvar, iar ce ai postat aici nu e altceva decat minciuna pe fata.


Din nou, n-ai inteles nici ce am spus, nici de ce am spus-o, iar asta nu pentru ca n-as fi fost destul de clar prima data sau cand am incercat din nou sa iti explic.
- Am folosit doua cazuri diferite (inchinarea la icoane si mersul la prostituate) pentru a infirma ideea ca "orice te face sa te simti bine e de la Dumnezeu". Tu de aici intelegi ca am asemanat una cu alta ...
- Am argumentat cu Biblia, e asa anormal pentru aria de Religie?


Alta aberatie. Cand am zis eu asa ceva despre mine?


Kruger, nu trebuie sa vin aici cu carnatul de postari ale tale (pe care oricum nu le va citi nimeni), termina cu copilariile si cu neasumarea a ceea ce sustii.
Ai mai sus cele doua postari care iti contureaza cu prisosinta habotnicia religioasa si nu vad ce ar mai fi de discutat cu tine.
Printre habotnicii religiosi de pe Religie, nu are ce cauta un habotnic care sa modereze discutiile.

#17
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,277
  • Înscris: 05.08.2015

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 23:48, said:

Ce, mai exact, nu tolerez eu acolo si cum manifest asta? Invata si tu sa pui argumente, nu doar sa arunci afirmatii.

Nu tolerezi utilizatorii Softpedia care nu sunt sectanti.

Ii jignesti global numindu-i prostituati si prostituate.

Procedeul de a-ti camufla jignirile cu citate din God e lamentabil.

#18
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 23:52, said:

Ai mai sus cele doua postari care iti contureaza cu prisosinta habotnicia religioasa si nu vad ce ar mai fi de discutat cu tine.
Si totusi, nu ai negat ca idea pe care am exprimat-o acolo (ca Dumnezeu aseamana idolatria cu pacatul curviei) ar fi adevarata. Ma numesti habotnic pentru ca am zis-o, sau pentru ca as fi de acord cu ea?

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 23:52, said:

Printre habotnicii religiosi de pe Religie, nu are ce cauta un habotnic care sa modereze discutiile.
Intrebare: Cine e habotnic, unul care aproba/practica venerarea unui lemn sau a unei bucati de cadavru, sau unul care spune ca Dumnezeu asociaza idolatria cu pacatul curviei?

View PostMount_Yerrmom, on 09 octombrie 2015 - 23:54, said:

Nu tolerezi utilizatorii Softpedia care nu sunt sectanti.
Cum adica nu ii tolerez? Eu observ foarte bine ca ortodocsii nu ma tolereaza pe mine pentru ca ma considera sectant. Cand sanctionez un ortodox, imi sar in cap indiferent cat de mare a fost abaterea lui, iar cand sanctionez un sectant, dau like la post.

Sa nu-ti inchipui nici pentru un moment ca imi pasa de intoleranta voastra, mai ales a unuia cu nickname si avatar care vorbesc singure despre "owner"...

Edited by kruger, 10 October 2015 - 00:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate