Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Tepe stil Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
Telefon cumparat prin iarna,inceputul lui ianuarie,HTC Desire 510.
Cumparat la fidelizare,contract prelungit pe 24 luni.
Telefonul a fost din start cu probleme.Trimis de cateva ori in service la Regenersis in cele din urma inlocuit cu ... HTC One S.
Acum incepe distractia.
Acest One S  cand a venit deja avea un sim expirat in el,butoanele soft din partea de jos,back,home si celalalt nu functioneaza.

Deci cum vine asta,iau un telefon de care nu ma pot folosi,platesc abonamentul,cumpar alt telefon pe care sa-l pot folosi intre timp.

Acum dupa atatea trimiteri in service,telefon mai mult neutilizat,mai am si 19 luni de contract (din ianuarie pana in octombrie cate luni sunt) Nu pot rezilia,nu pot face nimic,astia de la relatii clienti ma trimit la magazin,cei de la magazin ca il trimit la Orange.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,552
  • Înscris: 07.02.2003
Fabricantii de telefoane isi bat joc de clienti... insista pana e in regula.

Edited by andreic, 09 October 2015 - 13:37.


#3
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Reclamatie la ANPC, completata online frumos si elegant. Nu trebuia sa accepti acel One S. Cand te duci la garantie ori se repara, daca nu se poate ori se inlocuieste cu unul identic, daca nu se mai poate(nu se mai fabrica) se da un model mai nou cu specificatii asemanatoare sau banii inapoi.

Edited by old_jhon, 09 October 2015 - 13:41.


#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
dupa ce faci reclamatie la ANPC, te vor contacta cei de la orange, asa ca nu te mai deranja sa-i cauti tu

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si ce te face sa crezi ca la alti operatori ar fi altfel sau ca nu pot avea si altii probleme (chiar daca asta nu te incalzeste, evident, cu nimic si nici nu-ti rezolva problema)?

Faptul ca tu ai fost ala care a "prins" acel telefon, asta e, ghinion de nesansa! E neplacut, stiu, dar asta e. Se intampla peste tot, si nu de azi de ieri, Exista loturi si cu probleme.
Faptul ca ti s-a intampla tie, e cantitate neglijabila, din atatea cate de fac si se vand in lumea asta (in materie de telefoane; ma refer aici la volum). Adica 1 din milioane de utilizatori.

Si nu inseamna ca ti s-a tras teapa. La fel de bine ai fi putut sa patesti si daca luai telefonul la "liber" sau de pe okazii sau olx de exemplu.
Repet, stiu, e pe timpul, nervii si banii tai, dar se va rezolva. Ai garantie, stai calare pe ei si pana la urma se va rezolva.
OPC-ul poate fi o solutie (daca nu te-ai gandit deja la asta).

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu am patit ceva asemanator cu orange in urma cu vreo 7 ani, ma asteptam sa fie si ei mai spalati dupa atata timp.

Edited by gumball3000, 09 October 2015 - 13:51.


#7
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
Deci singura varianta viabila cat de cat e ANPC.

Totusi cum sa trimiti un alt telefon cu sim deja in el.
Are si cod pin activ,bineinteles 0000 deci nici macar nu a fost verificat One S trimis ca inlocuitor.


#8
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Citeste ce am spus aici

View Postmmm3, on 29 septembrie 2015 - 20:17, said:

Vezi ca prin service-uri (atat Orange Service cat si Regenersis) e o practica sa inlocuiasca produsul in garantie cu un produs "nou" care de fapt nu e nou, ci sunt reconditionate/reparate. Si de acolo apar probleme cu butoanele care se misca, scot zgomote, probleme cu ecranele care sunt prost montate, etc.
Daca ii contactezi ei se jura ca sunt telefoane noi si nicidecum reparate, desi e evident ca sunt reparate.
Si la ANPC sa stii ca e posibil sa nu ai castig de cauza, pentru ca ei vor arata hartiile pe care scrie clar INLOCUIT. Nu iti va ramane decat sa il trimiti iar in service sa il repare, nu vor refuza trimiterea in service si il vor repara daca e defect vizibil fizic.

#9
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Inlocuit cu un telefon mai vechi de 3 ani care a fost gasit in sertar. Acel One S era nou/sigilat?

#10
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
fi-v-ar Regenersis-ul al dracu'...

daca ati sti voi cine va repara telefoanele de jdemii de lei si cu cat sunt platiti amaratii aia, ati intelege
de ce primiti facute prastii telefoanele trimise zob, care din fabrica vin petarde. sa nu va mai spun in ce
cosmelie cu aere de mare service autorizat se "repara" junghiurile voastre, pe langa alte dracii, nu doar
telefoane. si cica ei au departamente, structurate &shit.

imi pare rau ca nu am facut poze cand am fost la ei si m-am plimbat prin service-ul lu' peste prajit. m-au
pus sa-mi las telefonul la intrare, ca cica reguli and rahat la tava.

#11
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
Nu era nou.
Ca aspect arata totusi aproape impecabil.Insa a venit in cutia de 510.

#12
AnTe

AnTe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.10.2015
„Cartierele”țigănești din zonă sunt bântuite de salariați Orange,dornici de afirmare prin încheierea cât mai multor abonamente. Cum să refuzi un telefon de ultimă generație contra unei copii după CI!
Ulterior,nimeni nu mai plătește nici un leu iar firma recuperează doar o mică parte dintre aceste terminale. Și uite așa,cumpărătorul de bună credință poate avea ghinionul să primească unul dintre aceste aparate,prezentate firește ca nou-nouțe,fără să bănuiască că în scurt timp minunatul telefon va prezenta simptome ciudate cauzate de „tratamentele” aplicate anterior...de acești PuraDelOs!

#13
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,820
  • Înscris: 26.02.2010
Cred ca ar fi cazul sa nu mai cumpere nimeni HTC, din cauza service-ului care își bat joc de clienti.

#14
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Stai linistit ca nici la alte service-uri nu e situatia mai buna. Toate service-urile au aceleasi practici.

#15
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
se mai leaga cineva la cap pentru 2 ani de zile ?

mai bine iau in rate... e mult mai avantajos... si nu stau la cheremul operatorilor

eu am strans bani si recent mi-am luat un Desire 510 ... fara abonament, fara obligatii, fara batai de cap

daca vreodata am probleme cu el (sper sa nu) sunt destule service-uri serioase in oras la care sa apelez

ultimul telefon pe care l-am luat la prelungire a fost un Nokia 6303 classic... si am abonamentul din 2004 la portocala mecanica

prefer sa negociez cu ei pe partea de abonamente, e mai avantajos pentru mine cand nu sunt legat de glie

si ai mei la fel, eu le iau telefoane si cand le expira abonamentele... pun mana pe telefon si sun la Retention

deci in concluzie: NU va mai legati de glie, mai bine faceti rate (fara dobanda, pe 6 luni sau maxim 1 an) la eMag sau unde va convine si negociati pe partea de abonamente! E mult mai rentabil, zic eu :)

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,552
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbeavis03, on 10 octombrie 2015 - 14:58, said:

se mai leaga cineva la cap pentru 2 ani de zile ?
Dap, se fapt asta sustine piata abonamentelor Posted Image Si eu astept 1 saptamana pana fac 2 ani ca sa ma mai leg inca 2 ani cu un tel mai modren :)

Edited by andreic, 10 October 2015 - 15:01.


#17
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Sunt cazuri in care valoarea abonamentului pe 24 de luni e foarte aproape de valoarea de piata a telefonului. Atunci poti spune ca merita.

#18
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
Ace one s era probabil tel reconditionat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate