Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Actiuni ARIS SA

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kmikze88

kmikze88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2006
Buna ,

Tatal meu a lucrat pana in anii 2000 la Aris SA Arad ( Strungu ) , unde impreuna cu mama si bunicul meu au un numar de actiuni , dat fiind faptul ca respectiva firma s-a privatizat , puteti sa ma indrumati va rog cum as ajunge sa vand acele actiuni ? Sau macar o informatie despre ce s-a intamplat cu ele ?

Multumesc anticipat !

#2
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 01.02.2007
Mai exista Aris SA?

#3
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
http://www.bvb.ro/Fi...ils.aspx?s=arja

Ultimul pret e din 2008

Status:  Delisted

Ultima stire pe care am gasit-o: http://www.antitepar...i-de-insolventa

#4
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 kmikze88, on 08 octombrie 2015 - 18:23, said:

Buna ,

Tatal meu a lucrat pana in anii 2000 la Aris SA Arad ( Strungu ) , unde impreuna cu mama si bunicul meu au un numar de actiuni , dat fiind faptul ca respectiva firma s-a privatizat , puteti sa ma indrumati va rog cum as ajunge sa vand acele actiuni ? Sau macar o informatie despre ce s-a intamplat cu ele ?

Multumesc anticipat !
Fosta 'ARIS S.A.' , după 2000 a intrat în insolvență și mai apoi în faliment, astăzi doar o mică parte este utilizată de ASTRA Vagoane de Călători, a lui Blidar , partea spre Calea Victoriei și parțial spre fostul abator vechi.  Partea dinspre str. Cocorilor , colț cu str. Artileriei, lângă stația de tramvai, este în proorietatea unui dezvoltator imobiliar.
În cladirea fostulului lor dispensar medical își are sediul 'ARCONS' Arad, tot acolo era parcă și sediul local al 'West TV Regional', mai era și o firmă de servicii medicale, stomatologie, ortodonție, ceva italieni, ... etc/ș.a.m.d.
"Bani d'afitiea no să-țî diea niimenia, no amu, noapthie bună!" dă la baci' Toghiere :naughty:

Edited by Teophileos, 08 October 2015 - 20:13.


#5
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 kmikze88, on 08 octombrie 2015 - 18:23, said:

Tatal meu a lucrat pana in anii 2000 la Aris SA Arad ( Strungu ) , unde impreuna cu mama si bunicul meu au un numar de actiuni , dat fiind faptul ca respectiva firma s-a privatizat , puteti sa ma indrumati va rog cum as ajunge sa vand acele actiuni ? Sau macar o informatie despre ce s-a intamplat cu ele ? Multumesc anticipat !
Actiuni retrase de la tranzactionare: ARIS SA ARAD ( ARJA ) Decizie CNVM (retragere tranzactionare) - 23 iun. 2010
Ultima adresa: Adresă STR. BIRUINTEI 12 C .
Din 2014 rezulta a fi pe zero la toate "capitolele": http://www.listafirm...ris-sa-1683645/

"capitolele" - Cifra Afaceri; Profit; .... Capitaluri Proprii; Angajati

Edited by poadol, 09 October 2015 - 13:05.


#6
kmikze88

kmikze88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2006
Mai pe romaneste pot sa-mi iau gandul de la el ? Ma gandeam ca au fost transferate spre alte firme sau ceva de genu` . La un moment dat am inteles ca au fost cumparati de cei de la Astra Vagoane .

#7
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Actualmente din fosta 'A.R.I.S. S.A.' majoritatea e în proprietatea Astra Vagoane Călători, a lui Blidar,
restul aparține altor firme!

http://astra-passeng...despre-noi.html

http://astra-passeng...ro/istoric.html

Edited by Teophileos, 09 October 2015 - 21:48.


#8
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 kmikze88, on 09 octombrie 2015 - 20:01, said:

Mai pe romaneste pot sa-mi iau gandul de la el ? Ma gandeam ca au fost transferate spre alte firme sau ceva de genu` . La un moment dat am inteles ca au fost cumparati de cei de la Astra Vagoane .
Inainte de "pot sa-mi iau gandul de la el" informeaza-te la o firma de brokeraj sau pe PM iti trimit unde mai poti intreba.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate