Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Intreruperi sunet la navigarea pe net in Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
Salut . Daca in timp ce ascult muzica pe un site ( youtube ) deschid un alt site ( ex gsmarena ) , cat timp mi se incarca site ul respectiv, si apoi cand deschid pagini in acel site , sunetul la site ul cu muzica se intrerupe in serii scurte si dese. Pana la incarcarea site ului respectiv. Ce pot face ? Folosesc ca browser mozilla Firefox.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai instalat driverele de la sunet? Alea generice date de win10 mai fac probleme.

#3
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

 _R_A_D_U, on 08 octombrie 2015 - 17:01, said:

Ai instalat driverele de la sunet? Alea generice date de win10 mai fac probleme.

Da, le=am instalat.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
E o problema cu timerul intern al windows care mai restrictiv si unii driveri fac urat fiind scrisi cu picioarele.Incearca sa pui powerplanul pe high performance si vezi daca mai face asa.In mod normal Windows 10 foloseste timerul intern al procesorului TSC sau daca e capabil TSC Invariant cu o latenta de 15.6 ms.Pentru a vedea daca ai acest timer ruleaza
https://randomascii....gawatts-wasted/

#5
Nissu

Nissu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.09.2015
Mie îmi făcea așa pe un single core. Mereu se oprea sunetul când dădeam scroll down / up, indiferent de versiunea de windows (7, 8, 8.1, 10). I-am pus un dual core de 2300 de la AMD (pentru că altceva mai performant nu se potrivește pe laptopul meu - e vechi, îl am de mai bine de șase ani), iar problema cu sunetul a disparut în secunda 2. Nu mai face așa nici pe 7, nici pe 8, nici pe 8.1. Windows 10 nu îmi place și nu l-am mai instalat de când am făcut "upgrade-ul" ăsta.
Nu știu ce să zic... posibil să fie de la drivere. La mine sigur a fost din cauza performanței laptopului. Și culmea, că înainte să facă așa mergea perfect. Ani buni de zile, până când deodata nu a mai vrut. Am tot schimbat sistemele de operare, driverele.. la fel făcea. Parcă deodată, procesorul a devenit foarte "puturos". Așa am simțit eu.
Tu ce computer / laptop ai? Suporta sistemul de operare cu drivere cu tot? Dacă este mai vechi, asta ar putea fi problema...

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Sigur @initiatorul nu are un Hdd vechi cu probleme ce trebuie schimbat ?

Sau windows 10 chiar este o porcarie ?!

Quote

E o problema cu timerul intern al windows care mai restrictiv si unii driveri fac urat fiind scrisi cu picioarele.


#7
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

 Nissu, on 08 octombrie 2015 - 18:21, said:

Mie îmi făcea așa pe un single core. Mereu se oprea sunetul când dădeam scroll down / up, indiferent de versiunea de windows (7, 8, 8.1, 10). I-am pus un dual core de 2300 de la AMD (pentru că altceva mai performant nu se potrivește pe laptopul meu - e vechi, îl am de mai bine de șase ani), iar problema cu sunetul a disparut în secunda 2. Nu mai face așa nici pe 7, nici pe 8, nici pe 8.1. Windows 10 nu îmi place și nu l-am mai instalat de când am făcut "upgrade-ul" ăsta.
Nu știu ce să zic... posibil să fie de la drivere. La mine sigur a fost din cauza performanței laptopului. Și culmea, că înainte să facă așa mergea perfect. Ani buni de zile, până când deodata nu a mai vrut. Am tot schimbat sistemele de operare, driverele.. la fel făcea. Parcă deodată, procesorul a devenit foarte "puturos". Așa am simțit eu.
Tu ce computer / laptop ai? Suporta sistemul de operare cu drivere cu tot? Dacă este mai vechi, asta ar putea fi problema...

Salut, din pacate, am un pc mai vechi, Single core. Ma resemnez cu aceasta problema cu sunetul, dar imi pare rau pt ca absolut totul merge super cu acest W10, de 1000 de ori mai bine decat cu W7

 xeleron, on 08 octombrie 2015 - 17:50, said:

E o problema cu timerul intern al windows care mai restrictiv si unii driveri fac urat fiind scrisi cu picioarele.Incearca sa pui powerplanul pe high performance si vezi daca mai face asa.In mod normal Windows 10 foloseste timerul intern al procesorului TSC sau daca e capabil TSC Invariant cu o latenta de 15.6 ms.Pentru a vedea daca ai acest timer ruleaza
https://randomascii....gawatts-wasted/

Multumesc pt intentia de a ma ajuta. Din pacate , am deschis link ul afisat de tine, dar , nu am inteles absolut NIMIC. Scuze.

#8
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Asta e unul din motivele pentru care am renuntat la Windows 10. Nu era asa de grava problema, mai mult enervanta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate