Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

La Auchan Vitan timp pierdut la casa din cauza gardienilor

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1
REAKKTOR

REAKKTOR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.03.2015
Intamplator am fost sa cumpar ceva de la AUCHAN VITAN.
Dupa ce am cumparat, am stat normal la casa, am platit, am luat bonul, dar cand sa plec catre parcare de la casa , un gardian de acolo mi-a cerut bonul si a inceput sa mi verifice marfa din carucior. Si am mai pierdut ceva timp , deoarece cumparasem ceva produse , in ciuda faptului ca ma grabeam.
   Este ok ca controleaza, dar eu ma grabeam. Nu ar fi mai corect sa angajeze CASIERE DE INCREDERE decat sa ne omoare noua timpul ??? Pt ca consider ca asta e motivul controlului dupa ce ai platit, odata ce casiera cand am ajuns la casa s-a ridicat si s-a uitat personal daca am pus tot din carucior pe banda . Si nu mai era nimic in cos.
Nu mi s-a intamplat pana acum la nici un alt supermarket.
Am sa evit cat pot sa mai merg in acel loc, mai ales ca mai sunt si Kaufland si Carrefour in zona.

Edited by REAKKTOR, 08 October 2015 - 12:12.


#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Asa sa faci!Posted Image

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
situatia asta mi se intampla aleator, la mai toate supermarket-urile... vezi sa nu scapi de dracu' si sa dai de tac-su...

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Esti recidivist de ti-s urate controalele astea aleatorii? E ceva normal. Peste tot se procedeaza asa. Nu-ti convine, cumpara din alta parte.

#5
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
E dreptul lor sa faca asta. Si nu-i problema lor ca te grabesti tu.

#6
catasebi

catasebi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 26.01.2011
La Metro mi se par cei mai ok. Aia te ajuta si la caruicoare daca ai mia multa marfa, is atenti sa nu uiti ceva, nu sa ai ceva in plus.

#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 balauru69, on 08 octombrie 2015 - 12:11, said:

E dreptul lor sa faca asta.

pe cuvantul tau?

#8
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 jericho, on 08 octombrie 2015 - 12:13, said:

pe cuvantul tau?

Da, este dreptul lor sa verifice ca marfa din carucior corespunde cu marfe de pe bon.

#9
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
e normal pe dracu'. mai lasati securismele si sepepismele astea.

n-au incredere in casiere, ca multe au facut manarii si nu scanau unele produse ale prietenilor.
d-aia iau clientii si verifica bonurile prin sondaj.

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
odata cumparata/platita, nimeni nu are voi FARA ACORDUL MEU sa ma BUZUNAREASCA.
daca exista vreo suspiciune de frauda, ma pot opri si chema politia, care sa constate sau nu frauda.
faptul ca te lasi buzunarit de toti bgs-istii este strict alegerea ta dar nu ai nicio obligatie fata de o firma privata de paznici.

#11
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mută-te peste Carpați, la noi nici la Metro nu te mai verifică de ceva vreme.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 balauru69, on 08 octombrie 2015 - 12:15, said:


Da, este dreptul lor sa verifice ca marfa din carucior corespunde cu marfe de pe bon.
Eu zic ca e un abuz din partea lor.
Daca alarma de la iesire suna, atunci sa te caute si in buzunare. Daca nu suna, jet.

#13
REAKKTOR

REAKKTOR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.03.2015

 jericho, on 08 octombrie 2015 - 12:17, said:

odata cumparata/platita, nimeni nu are voi FARA ACORDUL MEU sa ma BUZUNAREASCA.
daca exista vreo suspiciune de frauda, ma pot opri si chema politia, care sa constate sau nu frauda.
faptul ca te lasi buzunarit de toti bgs-istii este strict alegerea ta dar nu ai nicio obligatie fata de o firma privata de paznici.

CORECT !!! Bravo ! Sa mai avem si coloana vertebrala!!! Ma repet : Sa fie cu ochii pe casiere, nu sa ma tina pe mine din timpul meu !!!

Edited by REAKKTOR, 08 October 2015 - 12:20.


#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,461
  • Înscris: 30.10.2003
Sau pot sa nu mai bage control si sa introduca pierderile din furturi in preturile produselor.

Sa le multumiti concetatenilor vostrii care fura in nestire  pentru timpul pierdut prin magazine.

 REAKKTOR, on 08 octombrie 2015 - 12:19, said:

CORECT !!! Bravo ! Sa mai avem si coloana vertebrala!!! Ma repet : Sa fie cu ochii pe casiere, nu sa ma tina pe mine din timpul meu !!!

CORECT, cand nu ai magazin sa-ti pazesti marfa de hoti, asa gandesti!

#15
REAKKTOR

REAKKTOR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.03.2015

 balauru69, on 08 octombrie 2015 - 12:15, said:


Da, este dreptul lor sa verifice ca marfa din carucior corespunde cu marfe de pe bon.

Atunci, daca e dreptul lor sa ma verifice pe mine in loc sa inlocuiasca casierele care sunt tute, sa le cumpere casierele marfa de acum. Eu merg in alta parte ! Ca am unde !

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

 Serafim606, on 08 octombrie 2015 - 12:10, said:

Esti recidivist de ti-s urate controalele astea aleatorii? E ceva normal. Peste tot se procedeaza asa. Nu-ti convine, cumpara din alta parte.

nu cred ca peste tot.
la kaufland nici nu au paznic dupa case, la carrefour nu am vazut sa opreasca vreodata pe cineva, doar sa se apropie sa o supravegheze pe casiera mai indeaproape.
sunt camere video, sa-si supravegheze altfel angajatii.
io pe la dedeman nu dau, ca la aia e obiceiul asta al supracontrolului dupa casa.

acu' sincer, mie mi-e o mila nesfarsita de aia de stat o zi intreaga in picioare dupa case.
io nu as putea face meseria aia nici sa ma bati. mai bine la roaba pe santier, decat sa fac asta. cred ca mi s-ar parea ziua lunga cat o saptamana.

#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 balauru69, on 08 octombrie 2015 - 12:11, said:

E dreptul lor sa faca asta. Si nu-i problema lor ca te grabesti tu.

Drept acordat de cine ? De ei ? Sint sigur ca e un abuz. Ai trecut de casa, ai platit, de ce trebuie un strain sa-ti verifice in cos ? Si reversul medaliei exista ? Asa ar fi corect, daca singura lor preocupare e sa vada daca totul corespunde cu ce ai platit. Cumperi o ciocolata, o manaci dupa ce ai trecut de casa si la iesire gardianul vede ca lipseste, e pe bon, dar nu e in cos. Primesti banii inapoi ?

#18
REAKKTOR

REAKKTOR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.03.2015

 Bursul, on 08 octombrie 2015 - 12:21, said:

Sau pot sa nu mai bage control si sa introduca pierderile din furturi in preturile produselor.

Sa le multumiti concetatenilor vostrii care fura in nestire  pentru timpul pierdut prin magazine.



CORECT, cand nu ai magazin sa-ti pazesti marfa de hoti, asa gandesti!

Pai eu nu aveam cum sa fiu hot, caci casiera s-a ridicat si a controlat caruciorul , si a vazut ca e gol.  Ori Gardianul a venit cu intentia sa controleze caruciorul nu buzunarele mele, Deci, sa controlze activitatea CASIEREI !!!! Deci, pe ea o controla, nu pe mine !!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate